Maminka.czJen pro maminku

MDŽ je opět in: Muži nejčastěji kupují rudé růže a tulipány

Několik let opomíjený svátek je opět v kurzu. Mezinárodní den žen, který tradičně připadá na 8. března, slaví čím dál více Čechů. Muži nejčastěji obdarovávají ženy květinami.

Jejich prodej v tomto období vzrůstá nejen v klasických květinářstvích, ale také v květinových e-shopech. Nejvíce se prodávají rudé růže, barevné tulipány, ale také rafinované kytice připomínající malá umělecká díla.

„Mezinárodní den žen a Valentýn jsou dva největší svátky, kdy zaznamenáváme prodeje vyšší o desítky procent. Lidé si nejvíce objednávají bohaté kytice rudých růží a barevných tulipánů, roste ale také obliba méně známých květin a rafinovaných kytic, které vypadají jako malá umělecká díla,“ říká Jitka Mandysová z e-shopu Fleurop.cz, jenž se zaměřuje na on-line prodej kytic, které nápaditě vážou přední čeští floristé.

 

Na kyticích určených pro Mezinárodní žen si pak dávají obzvláště záležet. Rudým karafiátům s opadávajícím asparágusem už opravdu odzvonilo...

 

Muži podle odborníků objednávají bohaté a zajímavé kytice, které doplňují romantickými vzkazy.

Tajemství dobrého sexu (i po letech): Naučte se být jako muži – sobci v posteli

Ke kytici patří i osobní vzkazy

„Když u nás muži vybírají kytici, mají možnost k ní připojit osobní vzkaz, který na hezké kartičce přibalíme ke kytici. Většinou píšou svým drahým krásné emotivní věci, ale výjimkou nejsou ani vtipné básničky, pozvání večer do restaurace, anebo dojemné poděkování maminkám, a někdy dokonce dcerám,“ doplňuje Jitka Mandysová.

Doručení květin podle ní muži časují přímo na tento svátek a vítají skutečnost, že kytici stačí ráno objednat a ještě tentýž den je doručena. „Nejvíce objednávek je v předvečer svátku a ráno.

Nejčastěji kytici posílají ženám domů anebo do práce, kde krásná vonící kytka něžné pohlaví o to více potěší a příjemně naruší každodenní rutinu,“ upozorňuje odbornice.

Víte, co která květina znamená?

Růže

Růže je květina lásky, půvabu, vášně a touhy. Kdo vám ji dá, říká vám tím, že je to temperamentní a nespoutaný ďábel a vy, pokud si růži vysloužíte, jste jistě také taková.

Červenou růží vás ujistí, že vás miluje. Bílou vás chce utěšit. Žlutou vám přeje úspěch. Růžovou říká, že chce, abyste byla šťastná a abyste mu věřila. Oranžovou dává najevo své okouzlení. Když dostanete růži bez trnů, byla to láska na první pohled.

Je těhotenství sexy? A co když váš partner chuť na sex nemá?

Tulipán

Tulipán znamená především pochopení. Když dostanete tulipán, můžete si být jistá, že dárci nevadí vaše chyby, je s nimi obeznámen a smířen. Dále to znamená, že je dárce upřímný, ale od vás vyžaduje věrnost a spolehlivost. S tou můžete na oplátku počítat i vy u něj.

Jestliže milujete tulipány, chcete muže, který ví, co chce, stojí oběma nohama na zemi a myslí to s vámi vážně. Jste racionální a stálá žena. Červený tulipán souží k vyznání lásky a říká, věř mi. Žlutým tulipánem vám dává najevo, že jste jeho všechno, že žije jen pro vás.

Podívejte se na trik, jak snadno naaranžovat květinu do vázy

Už jste dnes dostaly květinu?

Valentýn, nebo MDŽ?
GALERIE: Realita nebo fikce? Podívejte se, jak opravdu vypadají kouzelné fotografie dětí
Jaký dárek vybrat těhotným maminkám? Potěší je dárkové krabičky i plenkový dort

 

Témata: Láska a vztahy, Video, Krása a styl, Váš domov, Jen pro maminku, Obliba, Dárce, Muž, Motherbox, Mezinárodní den, Kytka, Kytice, Růže

Mohlo by vás zajímat
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu

Horoskopy

Panna Bez velkého váhání využijte možnosti investovat, pokud se vám dnes naskytne. Když už nevyděláte pořádný…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Albert, Elvíra, ElviraRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu