Maminka.czNaše tipy

Med pro vás a děti, obojky pro zvířata a další tipy pro vaši rodinu

24.  4.  2020
Tak jako čas od času, zase vám přinášíme tipy na výrobky, které by se vám mohly hodit. Tentokrát myslíme hlavně na vaše zdraví.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Asi jste si už všimli, že klíšťata už jsou zase v plné polní. Mírná zima s jejich stavy moc nezatřásla, dá se čekat, že letos jich bude skutečně hodně. Má smysl před nimi chránit nejen rodinu, ale i rodinné mazlíčky - nejen kvůli jejich zdraví, ale i proto, aby vám cizopasníky- krom klíšťat třeba blechy nebo pijáka lužního -  nenosili domů.

Jak chránit zvířata před parazity

Lidé často dělají chybu, že antiparazitární přípravky kupují v petshopech, ale tam se nemusí dočkat správných rad a doporučení. Navíc některé přípravky již mají klíšťata a blechy vytvořenou rezistenci, veterinář naproti tomu mívá přehled a může krom volně prodejných přípravků předepsat i nejmodernější skutečně účinné produkty. 

Také by měl vzít v potaz, že různé antiparazitární přípravky, které jsou vhodné pro psy, mohou být jedovaté pro kočky a také nevhodné pro kontakt s malým dítětem. Nechte si doporučit například nový, vylepšený antiparazitární spot-on pro kočky s dlouhodobým účinkem. A pro psy vezměte například repelentní voděodolný obojek Scalibor. 

Více informací například na webu www.zdrave-zvire.cz

A co takhle dát si med? 

Mezi novinkami, které se objevily na trhu, nás zaujaly chilské medy. Od těch ostatních jihoamerických jsou chuťově rozdílné. Za to může odlišná flóra, která v Chille roste  a to díky oddělení od zbytku jižní Ameriky pohořím Kordillery. Med zde vzniká v jejich podhůří a chutí vás možná ohromí.

Vyzkoušejte chillský Quallaja med značky Medokomerc a dopřejte svým chuťovým pohárkům chvíli exotiky. Chillský Quallaja med si nejlépe vychutnáte samotný na lžičce, ale i namazaný na chlebu, kde nejvíce oceníte jeho aroma a především výraznou lahodnou chuť.

Více informací na www.eshop.medokomerc.cz

Tohle by mohlo zahnat žízeň

Ať už máte v plánu cokoliv, osvěžení v podobě ledového zeleného čaje vám určitě přijde vhond. Proč nezkusit třeba nový Lipton Green Ice Tea s příchutí šťavnaté bílé broskve? 

Svěží ovocný nádech pohladí vaše smysly. Jedinečná chuť ledového čaje Lipton začíná u pravých čajových lístků a ve spojení s bílou broskví vytváří lahodně harmonickou kombinaci. Lipton White Peach neobsahuje konzervanty ani umělá barviva, díky sníženému množství cukru si ho navíc můžete vychutnat beze
strachu o svou figuru. Doporučená maloobchodní cena je 37,90 Kč za 1,5l baleni a 26,90 Kč za 0,5l balení. 

Tohle spolehlivě pohlídá tlak

Trpí někdo u vás doma vysokým tlakem? Pravidelné měření doma má rozhodně mysl, třeba pro vaše rodiče - kardiologové ho doporučují už proto, že dlouhodobé výsledky bývají přesnějším, než nárazové měření v ordinaci, které může zkreslit stres. 

K měřené tlaku jsou nejlepší klinicky ověřené tlakoměry s kvalitní, dostatečně velkou manžetou (například  Intelli manžeta, a přístroje Omron M6 Comfort či Omron M7 Intelli IT s aplikací pro Android/iOS). Pacient by si měl tlak měřit pravidelně jednou nebo dvakrát týdně, před každým měřením by měl být minimálně pět minut v klidu, nepít alkohol ani nekouřit.

Více informací například na www.krevnitlak.cz nebo na www.rady-lekare.cz

Mohlo by se hodit: Dietní jídlo, hotové vývary, aplikace za pakatel a deník pro děti
Kde zahájit prázdniny s dětmi? Tyhle tipy na výlety nadchnou všechny!
 
 
Témata: Naše tipy, Manžeta, Flora, Osvěžení, Obojek, Med, Android, Rod, Vaš, Omron, Přípravka, Jižní Amerika, Broskve, Cizopasník, Klíště, Zvíře, Tip, Měření