Maminka.czSlavní rodiče

Meghan má naše sympatie: Feministka, která hájí klid své rodiny

18. 4. 2019
Zatímco některá média vykreslují vévodkyni Meghan jako tu, která se přivdala do královské rodiny, aby jí dělala jeden naschvál za druhým, my jí fandíme. Líbí se nám mimo jiné tím, že dělá věc jinak a s ohledem na svou rodinu, která se brzy rozroste o očekávaného potomka.

Zapomeňte na to, že se Meghan s Harrym a miminkem sotva pár hodin po porodu ukáží na veřejnosti jako tak v duchu královské tradice činí Kate s Williamem. Vévodkyně ze Sussexu dala jasně najevo, že nic takového se nestane, protože chce nejen první hodiny, ale i první dny strávit v klidu se svou novou rodinou. 

Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor

Připadá vám to jako další naschvál Američanky neurozeného původu? Nám vůbec! "Nic není víc feministického než máma, která dělá to, co je nejlepší pro ni a pro její dítě. I když to znamená, že ostatní budou muset změnit svá očekávání ohledně porodu, který není jejich," vysvětlila a my jí dáváme za pravdu. 

Je to mimo jiné skvělý vzkaz pro matky z celého světa – nikdo po vás nemůže chtít, abyste se pár hodin po porodu cítily skvěle a v dokonalé formě se ukazovaly celému světu. Nebo třeba příbuzným, samozřejmě. Zároveň je to vzkaz o tom, že první společné okamžiky jsou nenahraditelné a že není dobré si je nechat vzít. 

Porod v tradiční porodnici? Ani náhodou

Není to jediná vzpoura vůči tomu, co očekávala veřejnost a nejspíše i královská rodina. Už před časem začalo být jasné, že Meghan nebude rodit v Lindo Wing, privátním porodním křídle londýnské nemocnice St. Mary's. A nechce kolem sebe ani gynekology a porodníky, kteří jinak pro královskou rodinu pracují. 

Takhle se směje princ Louis! Rodina Kate a Williama má nové oficiální fotky

Objevily se dokonce nepotvrzené zprávy o tom, že Meghan chce rodit do vody, případně doma. Nejspíše ale dojde na nějakou menší porodnici, jejíž jméno chce pár utajit, v úvahu připadá například Frimley Park Hospital. 

Pokud by vévodkyně Meghan rodila doma, nejspíše by se tak stalo v jejich sídle Frogmore Cottage, kam se společně s Harrym odstěhovali z londýnského  Kensingtonského paláce. S tím, že by porod vedla porodní asistentka. Meghan se nicméně nechala slyšet, že se bude řídit svým aktuálním stavem a že si je vědoma toho, že jako matce starší pětatřiceti let jí hrozí více komplikací. 

Miminko by se mělo narodit koncem dubna – pohlaví budoucí rodiče neprozradili, ale kamarádka Meghan, tenistka Serena Williams, nechtěně naznačila, že to bude holčička. Vévodkyně se Sussexu tak jako tak už dříve prohlásila, že budou potomka bez ohledu na pohlaví vychovávat v duchu feminismu a genderové rovnosti. 

Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho
Meghan čeká holčičku, možná nechtěně prozradila její kamarádka Serena Williams
Předplatné časopisu Maminka
Témata: Porod, Slavní rodiče, Rodina, Slavné maminky, Slavní tatínci, Královská rodina, Kate s Williamem, Naschvál, Potomek, Meghan, Serena Williams, Sympatie, Harry, Feministka, Sussex, Náš, Vévodkyně

Mohlo by vás zajímat
Vše o preventivní onkologické cytologii. Chodíte pravidelně?
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter

Horoskopy

Rak Nezkoušejte nic nového, pokud se na to skutečně necítíte. Na druhou stranu nebuďte až moc stydliví. To…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, Elizabeth

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu