Maminka.czSlavní rodiče

Meghan má naše sympatie: Feministka, která hájí klid své rodiny

18. 4. 2019
Zatímco některá média vykreslují vévodkyni Meghan jako tu, která se přivdala do královské rodiny, aby jí dělala jeden naschvál za druhým, my jí fandíme. Líbí se nám mimo jiné tím, že dělá věc jinak a s ohledem na svou rodinu, která se brzy rozroste o očekávaného potomka.

Zapomeňte na to, že se Meghan s Harrym a miminkem sotva pár hodin po porodu ukáží na veřejnosti jako tak v duchu královské tradice činí Kate s Williamem. Vévodkyně ze Sussexu dala jasně najevo, že nic takového se nestane, protože chce nejen první hodiny, ale i první dny strávit v klidu se svou novou rodinou. 

Meghan je přesně typ princezny, kterou naše dcery potřebují za vzor

Připadá vám to jako další naschvál Američanky neurozeného původu? Nám vůbec! "Nic není víc feministického než máma, která dělá to, co je nejlepší pro ni a pro její dítě. I když to znamená, že ostatní budou muset změnit svá očekávání ohledně porodu, který není jejich," vysvětlila a my jí dáváme za pravdu. 

Je to mimo jiné skvělý vzkaz pro matky z celého světa – nikdo po vás nemůže chtít, abyste se pár hodin po porodu cítily skvěle a v dokonalé formě se ukazovaly celému světu. Nebo třeba příbuzným, samozřejmě. Zároveň je to vzkaz o tom, že první společné okamžiky jsou nenahraditelné a že není dobré si je nechat vzít. 

Porod v tradiční porodnici? Ani náhodou

Není to jediná vzpoura vůči tomu, co očekávala veřejnost a nejspíše i královská rodina. Už před časem začalo být jasné, že Meghan nebude rodit v Lindo Wing, privátním porodním křídle londýnské nemocnice St. Mary's. A nechce kolem sebe ani gynekology a porodníky, kteří jinak pro královskou rodinu pracují. 

Takhle se směje princ Louis! Rodina Kate a Williama má nové oficiální fotky

Objevily se dokonce nepotvrzené zprávy o tom, že Meghan chce rodit do vody, případně doma. Nejspíše ale dojde na nějakou menší porodnici, jejíž jméno chce pár utajit, v úvahu připadá například Frimley Park Hospital. 

Pokud by vévodkyně Meghan rodila doma, nejspíše by se tak stalo v jejich sídle Frogmore Cottage, kam se společně s Harrym odstěhovali z londýnského  Kensingtonského paláce. S tím, že by porod vedla porodní asistentka. Meghan se nicméně nechala slyšet, že se bude řídit svým aktuálním stavem a že si je vědoma toho, že jako matce starší pětatřiceti let jí hrozí více komplikací. 

Miminko by se mělo narodit koncem dubna – pohlaví budoucí rodiče neprozradili, ale kamarádka Meghan, tenistka Serena Williams, nechtěně naznačila, že to bude holčička. Vévodkyně se Sussexu tak jako tak už dříve prohlásila, že budou potomka bez ohledu na pohlaví vychovávat v duchu feminismu a genderové rovnosti. 

Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho
Meghan čeká holčičku, možná nechtěně prozradila její kamarádka Serena Williams
Témata: Porod, Slavní rodiče, Rodina, Slavné maminky, Královská rodina, Slavní tatínci, Meghan, Sympatie, Sussex, Náš, Kate s Williamem, Feministka, Vévodkyně, Harry, Serena Williams, Potomek, Naschvál

Mohlo by vás zajímat
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Těhotenství je zásah do sebevědomí, říká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Vše o preventivní onkologické cytologii. Chodíte pravidelně?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Nejtěžší je rozdělit čas a pozornost pro každé dítě, říká devítinásobná maminka

Horoskopy

Beran V rodinném prostředí panuje docela poklidná atmosféra a hádky nejsou na denním pořádku. Momentálně jste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jolana, Jolanta, Dolores

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu