Maminka.czŽivotní příběh

Měla 115 kilo a lidé ji uráželi: Zůstaneš na ocet a nikdy neotěhotníš. Dnes čeká druhé dítě a své tělo miluje

Dita Mrázková 6.  8.  2023
Na první pohled jsou možná trochu nesourodý pár, jen oni dva ale vědí, že jejich láska nestojí na dokonalosti těla. Brittany se lidé posmívali kvůli obezitě, jejímu manželovi, že je málo mužný. Ti dva ale i navzdory posměchu a kritice tvoří šťastnou rodinu, do níž brzy přibude další člen.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kanaďanka Brittany Jacques hledala lásku, přijetí a respekt okolí v podstatě celý život. Její váha v dospívání neklesla pod 100 kilogramů, a to obnášelo velká úskalí především v lásce. Ať se snažila sebevíc, pokaždé její vztahy skončily zklamáním a bojovala se zlomeným srdcem. Vztahy s nesprávnými muži, kteří jí přikazovali, aby zhubla, v ní zanechávaly pocit beznaděje a vyčerpání. To vše mělo logicky za následek naprostou ztrátu sebeúcty, důvěry v sama sebe i ve své tělo.

VIDEO: Ach, ti tatínci: Když má maminka volno ...

Když se před třemi lety seznámila na sociální síti s Mattem, ani v nejmenším netušila, že právě s tímto mladým mužem jednou založí rodinu. "Zpočátku jsem trochu váhala. Měla jsem vztahy, ve kterých kluci trvali na tom, abych zhubla nebo úplně změnila svůj vzhled," říká Brittany. Matt tohle ale vůbec neřešil. Byl si jistý, že si jsou navzájem souzeni. O rok později přišla žádost o ruku. 

Matt byl od okamžiku, kdy se s Brittany seznámil, zcela uchvácen jejím pozitivním přístupem k vlastnímu tělu a sebeláskou. Chtěl, aby byla šťastná a spokojená, a vůbec na ni netlačil, aby na svém těle cokoli měnila. 

Klepněte pro větší obrázek 

Když se ale pár podělil o svůj milostný příběh se světem, setkali se zamilovaní snoubenci s nenávistnými komentáři a odsudky ze strany anonymů. Matt přiznal, že lidé zpochybňovali jeho mužnost a fyzickou postavu. "Nejen na Instagramu nechávali komentáře, ve kterých naznačovali, že pro ni nejsem dost velký nebo dost mužný. Kriticky si nás měřili i na ulici," uvedl.

Navzdory kritice a nepříjemným pocitům z ní dnes již manželé nepřipouštějí, aby je někdo rozděloval jen na základě neustálého posuzování jejich vzhledu. Místo toho si slíbili, že budou stát při sobě a dokážou všem, že láska nezná hranice tvaru ani velikosti těla. 

Klepněte pro větší obrázek

Přestože si Brittany musela z mnoha stran vyslechnout, že se svou váhou 115 kilogramů nemá šanci na otěhotnění, loni v březnu porodila syna Lakelyna. A o dalších 12 měsíců později rodinka oznámila další radostnou novinu. Letos přivítá na svět pro změnu holčičku.

Manželé tak beze zbytku naplňují jedno moudré rčení. Že láska se skládá z jedné duše obývající dvě těla. A je úplně jedno, zda jsou ta těla souměrná a jak k sobě "ladí"...

PŘÍBĚH: Jak vypadá typický den maminky 9 dětí? Je to fičák! Přesto chce rodit dál... Proč?
Témata: Děti, Láska a vztahy, Příběhy, Mateřství, Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Kuriozita, Životní příběh, Sociální sítě, Tělo, Kritika, nadváha, obezita, Láska, Ocet, Trs, Vztah, Beznaděj, Kilo, Manžel