Maminka.czÚklid

Méně věcí, méně nepořádku. Praktický návod na uklizený domov podle Marie Kondo

Kateřina Chmelařová 11.  9.  2023
O Japonce Marii Kondo a její metodě třídění věcí už jste nejspíš slyšeli. Konečným cílem není jen úklid samotný, ale především změna myšlení a dosažení životního stylu, o němž sníme. Inspirujete se?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Seriál Marie Kondo Velký úklid si získal srdce diváků i kritiků. Žádný div, že na osobní konzultace jeho autorky jsou nekonečné čekací listiny. Uklízení podle KonMari se stalo hitem po celém světě! Česky vyšly i její bestsellery Žít s radostí, Zázračný úklid a Radost práce. Lidé, kteří se jejími návody řídí, přísahají, že se opravdu konečně dočkávají úspěchů v podnikání, zažívají zlepšení manželství a žijí tak, jak si vždy přáli. Bez omezení, výčitek a bez zahlcení předměty, které jako kdyby je po léta dusily. To zní super, ne?

VIDEO:  Jak pečovat o ručníky a co jim škodí

Ukliďte si domov podle KonMari

Metoda KonMari spočívá v kompletním vytřídění věcí doma. Velmi důležité je zvládnout vše v rámci jediné úklidové akce, i kdyby měla trvat několik dní. Marie pro začátek doporučuje pracovat s vizí svého ideálního života. Totiž představit si nejprve, jak by váš domov měl vypadat, které předměty vám dělají radost, co se vám líbí a co ne. Někdy pomohou inspirativní fotky nebo třeba katalog Ikey. Má to logiku: Většina z nás se cítí dobře v uklizeném prostoru, obklopeni věcmi, které máme rádi. A právě to, jestli nám předmět přináší radost, by mělo být hlavním kritériem při rozhodování, zda si jej ponechat, či se jej zbavit.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Návod krok za krokem

Oblečení, knihy, dokumenty, drobnosti a sentimentální předměty

Jak najít věcem pravé místo?

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Domácnost, internet, Kniha, nepořádek, Úklid, návod, domov, Pořádek, Oblečení, Radost, Ikea, YouTube, Marie, Kategorie, Předmět, Marie Kondo, Metoda, KonMari, Vesa, Úklidové pomůcky na Heureka.cz