Maminka.czMenstruace

Menstruační kalíšek nebo houba nejsou pro každého, ale stojí za vyzkoušení

Markéta Novák Matějková 18.  6.  2017
Už dávno neplatí, že během menstruace máte na výběr jen z vložek nebo tampónů. Stále více žen totiž našlo alternativu v podobě menstruačního kalíšku, na který nedají dopustit.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ve svém okolí znám nejméně pět žen, které kalíšek používají a jsou s ním nadmíru spokojené.

„Kalíšek jsem začala používat po porodu druhého syna. Natrefila jsem na něj náhodou. I když jsem byla zprvu skeptická, tak musím říct, že k vložkám bych se již nevrátila,“ říká pětatřicetiletá Lucie.

Jaké jsou výhody menstruačního kalíšku?

„Na prvním místě je to určitě pohodlí. Pokud má žena správně vybranou velikost, kalíšek necítí. Někdy se stává, že díky kalíšku dokonce žena zapomene, že vlastně menstruuje. Jeho použití je snadné, chce to jen získat ten správný cvik. Díky většímu objemu, oproti klasickým jednorázovým pomůckám, nemusíte kalíšek vylévat tak často.

Myomy v děloze: Překážka při otěhotnění i sexu. Jak je vyléčit?

Další jeho výhodou je jeho cena, kalíšek používáte opakovaně (jeho životnost se pohybuje v řádech let), a prvotní investice se tak brzy vrátí. A v neposlední řadě se díky používání menstruačního kalíšku šetří příroda: Žena totiž neprodukuje zbytečná kvanta odpadu,“ říká Veronika Lančaričová z eshopu Kalíšek.cz.

Témata: Porod, Menstruace, menstruační kalíšek, Pánevní dno, Investice, První polibek, Vložka, Stoj, Lucie, První místo, Zakázané ovoce, Eshop, Kalíšek, Návrat, Google, Císařský řez, Odbornice, Tampon, Kaz, Kalifornie, Druhý syn, Karibik, Sto, Menstruační krev, Umyvadlo, Menstruační kalhotky na Heureka.cz