Maminka.czRodina

Metelesku blesku...

, Časopis Maminka
4. 6. 2010
Metelesku blesku...
Jaro je tady, venku teplo, zkrátka nádhera. Neštve vás ale pronikavé slunce, kvůli kterému je vidět na skle každá šmouha, na polici prach? Máme pro vás tipy, díky kterým bude váš domov jako nový.

Kromě toho, že máte možnost zasurfovat na internetu nebo sáhnout po Zlatých stránkách a mít jarní úklid vyřešený během několika minut díky objednání speciální úklidové firmy, můžete se do takové výzvy pustit sama.

Aniž byste se extrémně dlouho připravovala o chvíle volna nebo dřela do úmoru, je možné mít za pár chvil a vlastním přičiněním byteček jako klícku. S pocitem, že jste udělala, co jste mohla. Hlavně si totiž neklaďte moc vysoké cíle. Stejně se vašimi vycíděnými prostory za chvíli proženou děti s rohlíkem v ruce, tak proč celou úklidovou anabázi nějak zvlášť přehánět, že?

Chytří pomocníci

Než se do samotného úklidu pustíte, měla byste vědět, jaké vychytávky vlastně potřebujete. Nepostradatelnou se vám po jednom použití stane takzvaná švédská utěrka z mikrovlákna, která nejenže perfektně bojuje s prachem na policích, ale i lépe než flanelové hadry dolešťuje nerez sanitu v koupelně. Do vysokého lesku vycídí také vaše dlaždice v koupelně a za kuchyňskou linkou.

Další nezbytnou pomůckou je univerzální odmašťovací prostředek, sprej s antibakteriálními účinky, který perfektně funguje na lednici a mikrovlnnou troubu, lešticí prostředek ve spreji, Pronto na dřevo a prachovka. Při mytí oken sáhněte po svém oblíbeném čisticím prostředku na okna a ten můžete využít nejen na ně,
ale i na zrcadla a veškeré skleněné plochy v bytě.

Nemyslete si totiž, že na každou potřebujete jiný čisticí prostředek. Je jasné, že varnou sklokeramickou desku nebudete drhnout tekutým přípravkem s abrazivními účinky, na druhou stranu proč byste nemohla použít stejný přípravek na mytí obkladů v koupelně a v kuchyni?

Pravidla hry

Než se postavíte na startovní čáru, sepište si seznam, co bude váš jarní úklid pro tentokrát zahrnovat, a svého seznamu se striktně držte. Jestliže se například rozhodnete umýt okna, dělejte pouze to.

Neodbíhejte od nich připravit svačinu rodině, telefon bez milosti vypněte, protože jinak se vám práce protáhne i trojnásobně, než jste původně plánovala. Začínejte od velkých, snadno viditelných činností k těm menším. Pokud totiž za sebou budete vidět výsledky, bude se vám v započatém díle pokračovat radostněji. Odborníci z agentur zabývajících se úklidem v domácnostech doporučují začít okny, s nimi vycídit i skla v bytě.

Pozor, na leštění novinami zapomeňte. Stačí okna navlhčit vodou se saponátem, setřít stěrkou, umýt rámy a je hotovo. V průměru by vám jedno okno nemělo zabrat více než pět minut vašeho času. Samozřejmě v případě, že okna nerozebíráte nebo nemáte několikavrstvá skla. Pozor na mytí oken s bezpečnostními fóliemi. Vždy se předem informujte u výrobce, jestli mají na údržbu zvláštní doporučení.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Rodina, Blesk, Utěrka, Čisticí prostředek

Mohlo by vás zajímat
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
To je ale bříško! Takhle vypadá těhotenství s trojčaty týden po týdnu
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak

Horoskopy

Kozoroh Měli byste se více zajímat o stav svého bankovního účtu. Nebudete-li opatrní, brzo se dočkáte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloslava, Grace, Fiona

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu