Maminka.czJen pro maminku

Miláčku, jsem na tebe alergická...

, Časopis Maminka
23. 2. 2010
Miláčku, jsem na tebe alergická...
Opravdu se to může stát i vám, takže si dejte pozor, než něco podobného vypustíte z úst. Alergie žen na partnerovo sperma se stává v současnosti poměrně častým jevem a zabraňuje početí.

Nemusíte se ale obávat nejhoršího. Každá alergie je s trochou disciplíny léčitelná, takže když vás toto onemocnění potká, s velkou pravděpodobností se vytouženého miminka dočkáte. Jak poznáte příznaky a jak proběhne léčba?

Zrádné bílkoviny

Alergenem, který celou nemoc spouští, je bílkovina obsažená v mužském ejakulátu. Je vytvářena v prostatě a má ji každý muž, takže s trochou nadsázky se dá říci, že někoho, na koho byste byla alergická, byste během divokých sexuálních hrátek určitě našla. Problém vyvstává v okamžiku, kdy se mužem, na nějž vaše tělo negativně reaguje, stává váš partner. Jak alergii zjistíte? Jednoduše, stačí nepoužít kondom. Jakmile se totiž vaše tkáně dostanou do styku se semenem, dojde k alergické reakci. Pokud jste v klidu a užíváte si dozvuků orgasmu, máte štěstí. Dalším nepřítelem, který může alergickou reakci spustit, mohou být stopy ořechů či antibiotik ve spermatu, zvlášť jestli jste na tyto látky alergická tak, že například ořechy jíst nesmíte.

Jak to vypadá?

Dojde ke zduření sliznic, vyrážce či zarudnutí zevních pohlavních orgánů, bolestem v podbřišku, silným stahům dělohy, průjmu či zvracení. V extrémních případech může dojít k mravenčení po celém těle, potížím s dýcháním připomínajícím astmatický záchvat. Pokud včas nevyhledáte lékaře, může v extrémních případech dojít k anafylaktickému šoku s následkem smrti. Nepodceňujte ale ani skryté příznaky, kterými se toto onemocnění projevuje. Nemusíte o tom ani vědět, ale vaše tělo svádí s partnerovými spermiemi tuhý boj, jehož výsledkem je jediné. Přirozenou cestou se vám nedaří delší dobu počít. Jak si s tím poradíte?

Čtěte také: Sex a trápení: 9 nejčastějších příčin bolesti při pohlavním styku

Můžu se uzdravit?

Jistě, ale o vhodné léčbě by měl vždy rozhodovat alergolog s gynekologem. Používání kondomu je po nějakou dobu nezbytností, dále vám s velkou pravděpodobností budou předepsána antialergika, budete mít zákaz semeno polykat. V těžších případech vám budou předepsány léky zmírňující kožní a poševní citlivost. Pokud máte tento problém a rozhodnete se s partnerem přesto založit rodinu, nepůjde to snadno. Budete muset podstoupit hormonální léčbu, dopřát si sexuální půst a počítat s tím, že lékaři doporučují umělé oplodnění, při kterém bývá mužské sperma očištěné od alergizujících bílkovin.


  • Alergie na sperma byla popsána v roce 1967, ještě dnes však není znám přesný počet žen, které tyto obtíže mají.
  • Používejte kondom co nejčastěji i se stálým partnerem. Při častém styku si alergii na sperma jednoho složení může váš organismus vypěstovat.
  • Nesnažte se o samoléčbu. Krátí váš čas na přirozené početí. Jakmile zjistíte obtíže, vyhledejte lékaře.
Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Mila, Sexuální půst, Semeno, Mužské sperma, Stálý partner, Milá

Mohlo by vás zajímat
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Tahle sexy plus size modelka Hilda vás pobaví. A třeba se i poznáte

Horoskopy

Býk O víkendu nechcete být doma, ba naopak vás to táhne do přírody. Na velký výlet se necítíte, ale…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Olga, Helga, Pius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné