Maminka.czJen pro maminku

Miláčku, jsem na tebe alergická...

, Časopis Maminka
23. 2. 2010
Miláčku, jsem na tebe alergická...
Opravdu se to může stát i vám, takže si dejte pozor, než něco podobného vypustíte z úst. Alergie žen na partnerovo sperma se stává v současnosti poměrně častým jevem a zabraňuje početí.

Nemusíte se ale obávat nejhoršího. Každá alergie je s trochou disciplíny léčitelná, takže když vás toto onemocnění potká, s velkou pravděpodobností se vytouženého miminka dočkáte. Jak poznáte příznaky a jak proběhne léčba?

Zrádné bílkoviny

Alergenem, který celou nemoc spouští, je bílkovina obsažená v mužském ejakulátu. Je vytvářena v prostatě a má ji každý muž, takže s trochou nadsázky se dá říci, že někoho, na koho byste byla alergická, byste během divokých sexuálních hrátek určitě našla. Problém vyvstává v okamžiku, kdy se mužem, na nějž vaše tělo negativně reaguje, stává váš partner. Jak alergii zjistíte? Jednoduše, stačí nepoužít kondom. Jakmile se totiž vaše tkáně dostanou do styku se semenem, dojde k alergické reakci. Pokud jste v klidu a užíváte si dozvuků orgasmu, máte štěstí. Dalším nepřítelem, který může alergickou reakci spustit, mohou být stopy ořechů či antibiotik ve spermatu, zvlášť jestli jste na tyto látky alergická tak, že například ořechy jíst nesmíte.

Jak to vypadá?

Dojde ke zduření sliznic, vyrážce či zarudnutí zevních pohlavních orgánů, bolestem v podbřišku, silným stahům dělohy, průjmu či zvracení. V extrémních případech může dojít k mravenčení po celém těle, potížím s dýcháním připomínajícím astmatický záchvat. Pokud včas nevyhledáte lékaře, může v extrémních případech dojít k anafylaktickému šoku s následkem smrti. Nepodceňujte ale ani skryté příznaky, kterými se toto onemocnění projevuje. Nemusíte o tom ani vědět, ale vaše tělo svádí s partnerovými spermiemi tuhý boj, jehož výsledkem je jediné. Přirozenou cestou se vám nedaří delší dobu počít. Jak si s tím poradíte?

Můžu se uzdravit?

Jistě, ale o vhodné léčbě by měl vždy rozhodovat alergolog s gynekologem. Používání kondomu je po nějakou dobu nezbytností, dále vám s velkou pravděpodobností budou předepsána antialergika, budete mít zákaz semeno polykat. V těžších případech vám budou předepsány léky zmírňující kožní a poševní citlivost. Pokud máte tento problém a rozhodnete se s partnerem přesto založit rodinu, nepůjde to snadno. Budete muset podstoupit hormonální léčbu, dopřát si sexuální půst a počítat s tím, že lékaři doporučují umělé oplodnění, při kterém bývá mužské sperma očištěné od alergizujících bílkovin.


  • Alergie na sperma byla popsána v roce 1967, ještě dnes však není znám přesný počet žen, které tyto obtíže mají.
  • Používejte kondom co nejčastěji i se stálým partnerem. Při častém styku si alergii na sperma jednoho složení může váš organismus vypěstovat.
  • Nesnažte se o samoléčbu. Krátí váš čas na přirozené početí. Jakmile zjistíte obtíže, vyhledejte lékaře.
Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, Sexuální půst, Stálý partner, Mila, Mužské sperma

Mohlo by vás zajímat
Jak uchovávat mateřské mléko? Poradíme, na co si dát pozor
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?
Také řešíte, kam s dětmi o prázdninách? Tohle se osvědčilo nám
Bojíte se rádi? Vydejte se na místa plná záhad a tajemných pověstí!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu