Maminka.czSlavní tatínci

Miliardář a desetinásobný otec Elon Musk (52): Tragicky přišel o syna a jeho přáním je, aby na světě neklesala porodnost

Dita Mrázková 9.  12.  2023
Přestože patří mezi nejbohatší a nejvlivnější muže planety, jeho hlavním přáním je, aby lidstvo nevymíralo. Dokonce tvrdí, že nízká porodnost je horší než klimatická krize. Sám je tátou deseti dětí, které si pořídil s několika ženami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Americký podnikatel, vizionář, vynálezce, zakladatel kosmické společnosti SpaceX a automobilky Tesla, majitel několika dalších úspěšných společností se i přes všechny své pracovní aktivity věnuje také svým dětem. S několika ženami (i díky náhradní matce) si pořídil hned desatero následníků. Pokud si myslíte, že na všechny své potomky má kromě maminek zástup chův, pletete se.

VIDEO: KDO JE ELON MUSK?

Otcem se stal poprvé v roce 2002, kdy mu jeho tehdejší manželka, spisovatelka Justine Wilson, porodila syna Nevadu Alexandera. Chlapec ale v pouhých 10 měsících zemřel na syndrom náhlého úmrtí.

I přes tuto ránu se páru narodilo dalších pět dětí. Už dva roky po smrti prvorozeného syna přivítali na svět dvojčata Vivian a Griffina, v roce 2006 pak trojčata Kaie, Saxona a Damiana. "Elon se chtěl brzy ženit a co nejdřív založit rodinu," prozradila na svého tehdejšího muže Justine. Všechny děti se narodily díky umělému oplodnění.

Dnes už dospělá dcera Vivian šokovala před rokem hned dvěma přiznáními. Oznámila, že je transgender, a požádala o změnu svého příjmení, protože se svým biologickým otcem prý nechce mít nic společného.

Manželství Elona a Justine nevydrželo a podnikatel, který jeden čas randil s herečkou Amber Heard, si našel další ženu. 

Druhá manželka, zpěvačka Grimes, mu před třemi lety porodila syna X AE A-XII (dnes ho rodiče nazývají pouze X), o rok později se páru narodila díky náhradní matce dcera Exa Dark Sideræl (přezdívaná Y). Vztah manželů ale nazvala Grimes proměnlivým a pár se nakonec také rozvedl.

Klepněte pro větší obrázek

Pikantní na Elonových milostných eskapádách je fakt, že v době, kdy čekali na narození jejich druhého dítěte, pořídil si Elon další děti se svou podřízenou. Ředitelka jedné z jeho společností, milovnice umělé inteligence Shivon Zilis mu díky umělému oplodnění porodila dvojčata Strider a Azure.

Klepněte pro větší obrázek

Elon Musk se netají svým znepokojením nad pokračujícím poklesem porodnosti po celém světě. "Dělám, co je v mých silách, abych pomohl překonat krizi porodnosti," prohlásil loni na sociální síti X (bývalém Twitteru). 

A svou plodnou misi završil letos, kdy mu jeho bývalá žena Grimes porodila další dítě, a to syna Techno Mechanicuse.

Aby zajistil svému potomstvu co nejkvalitnější vzdělání, založil (nejen) pro něj školu. Nese název Ad Astra a má specifickou formu vzdělávání – neexistují zde žádné stupně, programy výuky jsou zaměřeny na řešení problémů, kdy se studenti setkávají s reálnými problémy a učí se je řešit.

Jak se zdá, Elon si dal do hlavy plán, který sám hodlá bezezbytku splnit. Podaří se mu kromě dobytí vesmíru i "záchrana populace"?

Jude Law, Orlando Bloom, Bradley Cooper, Alec Baldwin. Hollywoodští krasavci táty na plný úvazek!
Témata: Děti, Rodina a vztahy, Slavní tatínci, Mateřství, Životy slavných, Životní příběh, Rodičovství, Syn, Celebrity, Otec, mateřská láska, Děti slavných, Tragédie, Náhradní matka, osud, podnikatel, tragická smrt, Smrt dítěte, Elon Musk, miliardář, Twitter, Damian, Porodnost, Justine, Elon