Maminka.czČasopis Maminka

Milování s bříškem

redakce 23.  6.  2009
Milování s bříškem
Zapomeňte na předsudky a mýty o tom, že byste ohrožoval plod. Když vaší partnerce lékař v průběhu těhotenství sex nezakáže, není důvod si milostné radovánky odpírat.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zapomeňte na předsudky a mýty o tom, že byste ohrožoval plod. Když vaší partnerce lékař v průběhu těhotenství sex nezakáže, není důvod si milostné radovánky odpírat.

Těhotenství samo o sobě ženskou touhu nijak neovlivňuje, co se ale s rostoucím bříškem mění, jsou sexuální polohy. Buďte vnímavý k pocitům své partnerky a na chvíli si odpusťte divoké sexuální praktiky. Při běžném styku nemusíte mít obavy, plod je v děloze dobře chráněn, má kolem sebe plodový vak, plodovou vodu a děložní svaly. Z lékařského hlediska je možné milovat se až do porodu, pokud je to oběma příjemné. Při přenášení je navíc sex velmi vhodný, protože sperma obsahuje prostaglandin, který změkčuje a připravuje děložní hrdlo k zahájení porodní činnosti. Milostný život v těhotenství je velmi individuální, přesto se můžete na některé věci připravit dopředu:

První trimestr – toto období je charakteristické pro těhotenské nevolnosti. Ženy se většinou necítí moc dobře a není divu, že o sex v tomto období příliš nejeví zájem. Pohlavní styk doporučují lékaři omezit v případě bolestí, krvácení nebo při hrozícím potratu.

Druhý trimestr– prostřední tři měsíce patří obecně k bezproblémovým, nevolnosti i únava ustupují a žena ještě nemá veliké bříško. V tomto období ženy projevují zvýšený zájem o sex a milování také více prožívají (mají například citlivější prsy).

Třetí trimestr – je ve znamení výrazně se zvětšujícího břicha, což znamená také zvýšení hmotnosti a snížení pohyblivosti. Nyní je třeba najít k milování vhodné polohy. Ideální jsou polohy na boku nebo jízdmo. Nezapomínejte ani na mazlení, vaše partnerka potřebuje hodně něhy.

Témata: Časopis Maminka, Láska a vztahy, Jen pro tatínka, Milování, Plodový vak, Hrozící potrat
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
GALERIE: Princezna Charlotte nebo princ George jako dospělí? Neuvěříte, jak budou vypadat děti královských rodin za pár let
Formánková Simona
Galerie
Tímto gestem dojali svou maminku k slzám! Tři bratři vytvořili "remake" fotek z dětství, takové snímky by chtěl každý rodič
Formánková Simona
Galerie
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Adoptovala tři děti, aby si splnila sen o velké rodině. Co o nich potom zjistila, je k neuvěření!
Formánková Simona
Příběhy