Maminka.czTěhotenství

Miminko v břiše vás vnímá. Jak s ním komunikovat?

Michaela Čentešová 9.  5.  2017
Zpočátku je to jen malá fazolka, ale i ona už po pár týdnech dokáže vnímat svět. A protože vy jste průvodkyní vašeho dítěte, je na vás, jak tomu nenarozenému tvorečkovi svět představíte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Komunikace hned od začátku

Pamatuju si, že jsem se svým synem mluvila hned, jakmile jsem uviděla ty dvě čárky na těhotenském testu. Ještě na mě těhotenství nebylo vidět a už jsem v tramvaji svému břichu oznamovala, aby se nebálo, že teď to drcne a bude zatáčka.

No dobře, asi jsem vypadala jako blázen, ale co naděláte, když to prostě tak cítíte. Bohužel jsem to navíc řekla nahlas, lidé na mě koukali opravdu divně a myslím, že si i trochu odsedali. Jenže já jsem věděla, že mě ta fazolka vnímá. Rostoucí miminko ve vašem břiše totiž dokáže nějakým způsobem už od sedmého týdne vnímat vaše doteky, hlas, stres i strach a vlastně všechno to, co cítíte vy. A tak si zaslouží, abyste si na něj udělala čas, i když ho ještě fyzicky nedržíte v náručí.

Témata: Těhotenství, Děti, Miminko, Časopis Maminka, Od těhotenství k porodu, Těhotenství týden po týdnu, Vaš, Prožitek, Mluvení, Fazolka, Komunikace s miminkem, Človíček, Hemoroidy, Okolní svět, Ostatní část, Mimi, Citové pouto, Jak, Reakce okolí, Hmat, Masírování, Prenatální komunikace, Nervový systém, Rostoucí miminko, Živý organismus
Mohlo by vás zajímat