Mirka: Kamarádka ze školy přemlouvá dceru k víře

Reader 20. 10. 2015 12:36
Ta to je nezáviděnihodná situace. S Maruškou bych ji asi neřešil, v tom má učitelka snad pravdu ,ale rodiče Marušky bych asi požádal ,aby s dcerou promluvili v tom smyslu ,že víře by se měl rozhodovat každý sám a my rodiče Aničky chceme, aby se sama rozhodla až v dospělosti.
Reader 20. 10. 2015 12:36
Ta to je nezáviděnihodná situace. S Maruškou bych ji asi neřešil, v tom má učitelka snad pravdu ,ale rodiče Marušky bych asi požádal ,aby s dcerou promluvili v tom smyslu ,že víře by se měl rozhodovat každý sám a my rodiče Aničky chceme, aby se sama rozhodla až v dospělosti.
Petr 20. 10. 2015 14:31
Já bych jen upozornil, že víra v neexistenci Boha je rovněž jakási víra, protože ani to nelze dokázat - pohybujeme se v duchovní rovině, kde jaksi fyzikální zákony neplatí. Věřící děti se tedy mohou být cítit naopak ovlivňovány těmi nevěřícími. Je to tedy oboustranné.
Pokud Maruška kamarádku pouze informuje o tom, je na křesťanství hezké, nevidím na tom nic špatného. Život je o argumentaci a vítězí ten, kdo je přesvědčivější. Nikdo by ale neměl druhého k něčemu lámat násilím, což nevypadá, že by se v tomto případě dělo. Znám mnoho křesťanských rodin, jejichž děti jsou tzv. nevěřící, ale i mnoho tzv. nevěřících rodin - tedy vlastně věřících v neexistenci Boha, jejichž děti jsou věřící. Tak už to chodí.
Z občanského pohledu má paní učitelka pravdu, že příslušníci křesťanských církví nejsou společnosti nikterak nebezpeční, spíš naopak. Něco jiného je to u sekt, tam bych byl opatrný.
Jinak z duchovního hlediska mě napadá citát Blaise Pascala, který řekl něco v tom smyslu, že pokud člověk celý život žil tak, že počítal s existencí Boha a on by neexistoval, vlastně nic neztratil, protože jeho život tak jako tak skončí v nicotě. Pokud by ale žil tak, jakoby Bůh nebyl, a on je, ztratil úplně všechno, protože ho pak čeká věčný život bez něj.
Není se tedy u Vaší dcery třeba čehokoliv obávat.
Lojza 10. 11. 2015 12:05
Toho psychologa bych doporučil tomu farářovi :) neboť nevěřící nic nehlásá, proto nemusí nic dokazovat. Za to lidi kteří mají vsugerované halucinace a ještě tím popletou okolní lid, nikdy žádný důkaz nepředložili a ze zákona ho po nich nikdo chtít ani nemůže.

Kdo je větší blázen? Ten co tvrdí že to není jistý (ateista) nebo ten, co za boha položí život a tvrdí že stoprocentně existuje? Kdysi se opravdu obětovávalo, ale moderní doba si vyžádala přepsat starý zákon, už to halt lidi přestali žrát.

Ateismus - To neni víra v neexistenci... Člověk se jako ateista narodí a když tě pak někdo nepřirozeně zmanipuluje neni to správný ani přirozený. Napadlo by dítě samotný že je nějakej bůh? A sorry, církev že neni sekta?

Že s vírou v boha, v případě že je, něco získáš? Náboženství je hodně. S tím hodně bohů a každé to náboženství straší a zakazuje víru v boha cizího, jinak budete zatraceni. A že křesťanský bůh rozhodně není tím nejstarším kterého lidi vymysleli ... Takže kdyby byl, šance že křesťanstvím treffíte toho správného je velice mizivá. : ) tady už chytřejší přinejmenším zbystří.

Já teĎ řešim problém, do věřících se nikdy nenávážim, respektuju jejich víru, i když jim byla natloukaná do hlavy. Ať si dělají co chtějí, ovšem tady je otázka. Nezmanipuloval je někdo? No jasně že zmanipuloval, jinak by je to nikdy nenapadlo.

Nicméně k věci, teď chce rodina ze strany ženy křest dítěte. (najděte si co to vlastně křest je, proč a jaký podmínky křestu jsou)

Babička tvrdí, že je to spíš taková tradice a ukázání repsektu ke starým. Houbes, jsou jak zombie, kousnou tě a jsi v háji. Já si to prostě nepřeju. Církev si tenhle automatickej nábor oveček pěkně promyslela, aby lidí pořád přibejvalo v jejich sektě. Tzv. církevní pojišťovna.

Kurňa to přeci neni fér, dělat z někoho hlupáka a ukrást mu svobodu rozhodnutí hned jak se narodí. Měl by žít podle mě v naprosté sterilitě vůči těmhle nesmyslům. Zbytečně má pak popletenou hlavu. Babička věří, máma na půl a táta řiká že je to blbost ... Tak komu má věřit. A co si z toho má odnýst než zmatení?

Když mu budu říkat já, že bůh není, bude si myslet že babička je blbá a nebo že lže. To nechci. Když bude věřit babičce, bude si myslet že lže táta. To je správně? (pro církev je za B rozhodně správná volba, to ale od církve není hezké a už vůbec ne pokojné a repektováníhodné)

V ideálním případě až trochu dospěje a začne používat vlastní hlavu, pak ať si dělá co chce.

Jenže to už je pozdě co ??? To už pak málo kdo s čistou hlavou uvěří ve fousatýho pána udělanýho přes kopírak z ještě starších náboženství, které víme k čemu byly stvořeny ...
To by ten nábor nebyl moc efektivní. Nejjednodušší je církevní nábor už rovnou těch kteří se nemohou sami rozhodnout. A to mi vadí, to jsou jasné znaky sekty.

Nechat se pokřtít, neni jenom tak na oko, to znamená přimout víru v boha jediného a sice hospodina a bla bla bla.. Následuje biřmování a spousta dalších nesmyslů. PRostě ten vývoj toho dítěte křtem totálně zmanipulujete.

Bible - nebo Korán ... Nebo Mein-Kampf ... Kdo tyhle knihy četl, ví že jsou téměř totožné. Ten kdo četl jen jednu z nich, nechť se nevyjadřuje . . .

Věřící a jejich argument na tohle je vždycky : to ale nikdo neví jak tu bibli správně interpretovat

Když nevíte, Tak proč tomu věříte jako osel mrkvi ? Proč a jak se vůbec opovažujete interpretovat a masírovat tím cizí hlavy?

Zkrátka a jasně, člověk řeší těžkou dobu, lobby-hexavakcíny u děcka sotva se narodí, a spoustu dalších věcí. A k tomu ještě abych teď řešil rodinnou roztžku kvůli obětování děcka církvi.

Je tady přece jasný, že v tomhle případě víra v boha plodí zlo. Kdyby nebyla, o ničem se nehádáme a dítě roste v pohodě s čistou palicí, tak jak je to přirozené od jediného skutečného boha - přírody ...


Taky si všimněte jak ve všech náboženstvích je ten nejhorší kdo ? No přece ateista. Nevadí že žije pokojný a poctivý život. Třeba že je jeho život čistší, než samotných křesťanů, kteří si chodí tak akorát pro odpustky. Prostě nevěří a proto bude zatracen. Ať si tihleti páni bozi, co mají vlastní banku ve Vatikánu strčí tu svoji politiku víte kam

Zamyslet by se měli věřící, kdo tady tvoří zmatek a roztržky...
jandl 25. 10. 2015 10:55
Vidím,že jeden nádherný příspěvek tu je.
Mamince bych poradila,ať se o Maruščinu víru sama zajímá.Bojíme se nejvíc toho,co neznáme.
Mohu ji uklidnit,že stejně tak jako ona,i věřící rodiče jsou opatrní a bojí se o své děti.Jen jsou v ČR v menšině.
Igor Hnízdo 3. 11. 2015 00:21
Ludé, co pořad do cvokařa. Vylezte z bunkalovů aj z děckama na luft, běžte na hory, nebo aspoň za ruku na zmrzku a povídejte si. Cvokař vám váš čas s děckem nenahradí. Nedej bože nějaké prášky nebo opičí kapky
Igor Hnízdo 3. 11. 2015 00:25
Ještě doplním, že podobné agitky přes děcka obvykle provozují různí sobotisti, jehovisti a podobné ekonomické spolky, kterým ide ve finále jen o 10% vašich chechtáků, takže na to pak bacha. A na hory nebo do sportu tím tuplem.
Martina 2. 3. 2016 09:06
Jak to dopadlo? Vím, že už je článek starší - ale stejně bych ráda napsala svůj názor. Na víře v Boha, pokud není fanatická a bezohledná, není nic špatného! Víra děti vede k pokoře, zodpovědnosti za svoje chování - a je plná příběhů, z nichž například o Vánocích čerpají všichni Češi. Kdybyste nebyli křesťani, neslavili byste ani Vánoce a Velikonoce. Myslím, že pro Vaši Aničku je kamarádka Maruška obohacení a že stačí trpělivě vysvětlit, že Maruška ve své rodině dodržuje rituály, které vy nemáte, a že obě cesty jsou správné. Víru bych jí nezošklivovala a Marušku neodsuzovala - v útlém věku jsou děti více manipulovatelné, ale nebojte, fanatik z ní nebude; rodičovské vzory jsou silnější a kdyby ve skrytu duše tušila existenci Pána Boha, který ji chrání a dohlíží na ni, tak to je přece i hezké... Kdyby věřila na vílu, která ji chrání, tak by vám to přece taky nevadilo - a děti potřebují trochu toho nadpřirozena a představivosti...
8

Horoskopy

Váhy Jakmile přijdete do práce, zkazíte si náladu. Všichni jsou podráždění a ani vy nejste v dobrém…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patricie, Oton

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné