Maminka.czDětská móda

Móda ve znamení podzimu: Praktické, funkční, ale přitom trendy. Tyto kousky nesmí chybět v dětském šatníku!

Dita Mrázková 2.  9.  2022
Podzim je tu co nevidět, dětem jsou ale nějaká ty louže nebo vítr s ním spojené klasicky úplně jedno. Dopřejte jim stejné řádění jako v létě, ovšem v praktickém outfitu, díky kterému nebude hrozit prochladnutí. Z letošní podzimní kolekce si určitě vyberete!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Většina rodičů v touze ochránit je před nachlazením obléká své potomky do x vrstev nátělníků, trik, svetrů, punčocháčků, huňatých čepic... Malí objevovatelé světa jsou pak ale při všem tom zkoumání přírody přehřátí a nakonec i otrávení. Přitom stačí málo – vrstvit, ale oblečením z tenkých funkčních materiálů.

VIDEO: Vše o punčochách a punčocháčích

Termoprádlo nasává a odvádí pot

Spodní vrstvu by měl tvořit komplet trička s dlouhým rukávem a legín s perfektně přiléhavým střihem, a to ze spolehlivého a příjemného funkčního materiálu. V teplejším počasí můžete spodní vrstvu nahradit mikinotričkem, které současně supluje i izolační funkci střední vrstvy. "Jakmile slunce vystrčí hřejivé paprsky, ale stále pofukuje nepříjemný vítr, oblečte dětem pod softshell lehké funkční tričko," doporučuje zakladatelka české módní značky Šijeme srdcem Adriana Bodrog.

Softshell patří na vrchol

A to nejen hory Říp, kterou máte třeba v plánu zlézt i s dětmi. Tento geniální funkční materiál velmi dobře odolává vodě a větru, ale současně je paropropustný. To znamená, že tvoří spolehlivou bariéru mezi tělem a vnějším okolím. Nehrozí tak, že by se v něm děti výrazně zpotily, a když přece jen, tak díky prodyšnosti materiálu bude vlhkost pohodlně odvedena ven, aniž by dítko prochladlo. 

Ve fotogalerii najdete to nejlepší z letošní kolekce, která nabízí praktické, ale zároveň šik oblečení i doplňky pro nejmenší.

Témata: Děti, Móda, Sport, Dětské oblečení a dětská obuv, Coco, Dětská móda, Pohyb, Trendy, funkční oblečení, Podzim, šatník, spodní vrstva, materiál, Nákupy, Softshell, Výbava, Podzimní trendy, termoprádlo, mikinotričko, ZOOT, Znamení, Mód, Říp, Trend, Vrstva, Dětská obuv na Heureka.cz