Maminka.czSlavné maminky

Modelka Ireland Baldwin se za svá poporodní kila nestydí a povzbuzuje ostatní maminky

Vanda Stöckbauerová 25.  3.  2024
Ireland Baldwin, dcera hollywoodských hvězd Aleca Baldwina a Kim Basinger, nedávno sdílela na sociální síti neupravené fotky své postavy 9 měsíců po narození dcery Holland. Osmadvacetiletá modelka kromě toho, že hrdě ukázala své tělo, napsala svým sledujícím o problémech s hubnutím po porodu. Popsala ho jako těžké a přiznala, že má stále dny, kdy se přejídá sušenkami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Novopečené maminky se často cítí pod tlakem, aby co nejrychleji zhubly. Pokud se jim nedaří dosáhnout "ideální" postavy, mají pocit, že selhaly, což může vést k nízké sebedůvěře, úzkostem a dokonce i depresi. Realita je taková, že proces hubnutí je velmi individuální a pro mnoho žen je to běh na dlouhou trať. Dokonalé fotky maminek na sociálních sítích, které v šestinedělí vypadají, jako by ani nerodily, neodrážejí reálnou zkušenost většiny žen.

Ale i mezi celebritami se najdou odvážné ženy, které se nebojí jít s kůží na trh a ukázat se se svými "nedokonalostmi". Přesně to nedávno udělala modelka Ireland Baldwin. Na Instagramu sdílela fotky, na kterých má na sobě jen spodní prádlo, aby svým sledujícím ukázala pokrok, kterého dosáhla od porodu svého prvního dítěte.

"Jsem 9 měsíců po porodu a ještě zdaleka nejsem tam, kde bych chtěla být, ale už jsem za vodou a konečně jsem si našla čas, abych ten zadek dostala do formy," napsala k fotkám, na kterých napíná svaly a různě se ksichtí.

„Nemusíte nutně cvičit každý den, důležité je dělat kroky, abyste byla důslednější. Více chodit. Více se hýbat," radí a vysvětluje, že chtěla svým solidárním příspěvkem povzbudit všechny maminky, které jsou na tom podobně. Ženy chce inspirovat ke změně a práci na sobě.

Modelka navíc přiznala, že má stále dny, kdy k večeři spořádá celou krabici sušenek. Ale neobviňuje se za to. „Trvalo mi 7-9 měsíců, než jsem vůbec začala hubnout," dodala.

Na konci textu se zmiňuje i o hejtrech, kteří v matkách vyvolávají pocit méněcennosti, pokud nejsou v nejlepší formě. "Každý, kdo vás nutí cítit se špatně kvůli tomu, že jdete svým tempem, si může trhnout nohou. Hubnutí po porodu je těžké. Buďte na sebe hodní," dodala.

Její sledující ji chválili za upřímnost a odvahu ukázat ženské tělo takové, jaké je. Bez úprav a retuší.

"Vaše opravdovost a zranitelnost je jedním z mnoha důvodů, proč jste tak krásná," komentoval jeden z fanoušků.

"Vaše tělo už nikdy nebude stejné, a to je v pořádku,“ dodal další.

 „Děkuji, že jste ten nejskutečnější a nejzábavnější člověk, kterého sleduji."

Ireland ukázala, že v opravdovosti je síla. Pro ženy je důležité mít realistický přístup ke svému poporodnímu tělu a nevnímat sociální média jako měřítko své hodnoty. Hubnutí by mělo být postaveno na zdravých základech, jako je vyvážená strava, vhodné cvičení a péče o sebe. Sociální sítě mohou být zdrojem inspirace a podpory, ale je důležité naučit se filtrovat obsah tak, aby nevytvářel pocit nedostatečnosti a tlak na dosažení nereálných standardů. Každá matka si zaslouží uznání a podporu, a to bez pocitu, že selhala... Její tělo zrodilo nový život. A to je nejvíc. Souhlasíte? 

VIDEO:  Hubnutí po porodu: U kojení na diety zapomeňte, radí odborník

Dcera Kim Basinger Ireland porodila své první dítě: Momentku z porodu s vtipným komentářem věnovala dceři
Témata: Porod, Slavné maminky, Sociální sítě, Po porodu, Instagram, Celebrity, Tělo, Hubnutí, Její tělo, modelka, Ireland Baldwin, Kilo, Maminka, Fotka, Kim Basingerová, Aleca Baldwin, Sušenky, Holland, Ireland