Maminka.czSlavné maminky

Modelka Nikol Švantnerová o smutném šestinedělí, veselé dcerce i její velké psí ochránkyni. V čem je Mia celá máma?

Dita Mrázková 13.  6.  2023
Maminka tříměsíční dcerky Mii má jasno. Vyrazit na pár hodin někam bez ní si zatím neumí vůbec představit – stejně jako to, že by se teď začala znovu věnovat modelingu. Přiznala, jak moc ji skolily poporodní hormony, že i ona jako většina novopečených maminek začala mluvit v množném čísle.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V našem rozhovoru ještě coby těhotná jste si postěžovala na únavu. Má vůbec smysl ptát se čerstvé mámy, jak to s ní má po porodu?

Popravdě, těhotná jsem byla unavená mnohem víc. Je to sice paradox, ale mám pocit, že maminky prostě jedou nonstop, protože musí. Únava nepřichází, aspoň já mám takový pocit. Navíc, a to nechci zakřiknout, Mia v noci krásně spinká od prvního dne, což člověku hodně pomůže.

VIDEO: PSYCHICKÉ POTÍŽE PO PORODU: JAK SE PROJEVUJÍ A JAK JE ŘEŠIT?

Tak to jste šťastná žena. Jak jste se coby rodinka sžívali v šestinedělí? Co pro změnu poporodní hormony?

Hormony byly jedno velké peklo. První dny jsem byla jak na houpačce, rozplakalo mě pomalu i to, že jsem špatně ustlala postýlku, strašně jsem si všechno brala a bohužel musím říct, že se to táhne tak trochu dodnes. Jinak jsme se sžili hodně rychle, snažili jsme se nastolit nějaký režim, který se samozřejmě stále měnil, ale já si to období extrémně užívala, věnovala jsem 100 % času jenom malé, aby mi nic neuteklo. Tím, že jsem měla i pohodový porod, jsem mohla hezky fungovat už od prvního dne.

Některé mámy si rády odfrknou a zajdou na kávu s kamarádkou, do kina, na nákupy… Už jste dcerku takhle svěřila tatínkovi nebo babičce a vyrazila jste někam, nebo zatím ještě tuto potřebu nemáte?

Upřímně? Vůbec ne. Na kafe zajdu s kamarádkou ráda, ale i s Miou. A jinak mi nic nechybí, naopak svůj čas trávím ráda s ní a zatím si neumím představit být bez ní – a jsem za to vlastně i ráda. Navíc kojím, takže je to náročnější. Až bude větší, určitě na to přijde, ale zatím si užívám náš společný čas, protože všechno dostalo úplně nový rozměr.

Jaké je Mia miminko? A co „svého“ v ní vidíte?

Je hrozně hodná, šikovná, učenlivá, ukecaná – zrovna to asi bude mít po mně. (směje se) A co se týče vzhledu, to se uvidí časem. Momentálně mám pocit, že se každý den probouzím vedle nového miminka.

Jaké pokroky za ty necelé tři měsíce udělala? Čím vás nejvíc překvapuje a dostává?

Těch pokroků je nespočet a každý den přijde něco nového. Je neskutečné, jak vnímá, komunikuje... Strašně mě překvapuje, jak šťastné miminko je, pořád se směje, vypráví, je úžasné ji sledovat. Nejvíc mě dostává, jak něco povídá, vydává zvuky, vždycky se s partnerem rozplýváme. Dost často nad tím pláču dojetím, je to kouzelné.

Jak Miu vzala vaše fenka Lilly? Vím, že někdy mají čtyřnozí parťáci problém přijmout do své smečky toho nového dvojnohého.

První den byla zběsilejší, zvědavá, nesvá, skoro celou noc nespala, Miu pořád hlídala. Když plakala, nevěděla, co se děje, ale stačily tři dny a stala se z ní velká ségra. Teď ji vždycky zkontroluje, když pláče, má starost, občas ji klasicky olízne, ale jinak to bude velký parťák, moc se na to těším.

 

K modelingu se vrátím, až přijde čas. Teď je mou prioritou mia...

 

Spousta maminek chtě nechtě začne mluvit ve stylu: "Dnes jsme se hezky napapali, vykakali, měli prdíky..." Jak je to u vás s množným číslem?

No jasně, že mě to taky potkalo, ono to tak nějak přijde samo. Přece jen jsem s malou 24/7, její problémy jsou mé problémy, její čas je můj čas, a tak se z toho prostě stane MY. Vždyť jsme spolu byly 9 měsíců 2v1.

Patříte mezi mámy, které hledají informace na sociálních sítích, googlují, co znamenají případné neduhy a podobně?

Snažím se na všechno přijít tak nějak přirozeně sama, zbytečně neplašit. Ale ano, někdy je internet fajn pomocník, který uklidní, ale zase to tolik nepřeháním.

Máte teď myšlenky na modeling?

K modelingu se ráda vrátím, až přijde čas. Pracuji díky Instagramu pořád a jsem spokojená. Rozhodně na nic netlačím, nic mi neuteče, jediné, co mi může utéct, je to, jak malá roste, a to nechci. Prioritou je momentálně Mia a tak to taky zůstane.

Témata: Děti, Těhotenství, Láska a vztahy, Rozhovor, Slavné maminky, Miminko, Rodina a vztahy, Šestinedělí, Mateřství, Péče o dítě a jeho výchova, Výchova, Instagram, Dcera, Celebrity, Sociální sítě, matka a dcera, Deprese, mateřská láska, Poporodní deprese, internet, Nikol Švantnerová, hormony, Miss, modeling, modelka