Maminka.czSlavní tatínci

Moderátor a čerstvý táta Martin Čermák v exkluzivním videu z porodnice: Za co dostal od personálu pochvalu?

Dcera Meda, kterou se ženou přivítal na svět před šesti týdny, je nedělňátko. Právě ten den měl čerstvý tatínek uvádět hlavní večerní zprávy, ale protože chtěl být svým holkám nablízku, chopila se vesla jeho kolegyně. Martin je prostě táta na plný úvazek a jeho schopnosti ocenila nejen dcerka, ale i personál v porodnici! Máme živý důkaz!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Meda přišla na svět v porodnici Slaný. Jaké máte, Martine, na pobyt v porodnici vzpomínky?

Porodnici ve Slaném jsme zvolili proto, že bydlíme kousek, v Novém Strašecí, takže se nabízela ještě porodnice v Rakovníku, ale protože jsme na Slaný měli dobré reference a našli jsme si tam i skvělou porodní asistentku, která se s námi několikrát sešla ještě před porodem, tak nebylo o čem přemýšlet. V porodnici jsme měli rodinné apartmá, které mělo vlastní vchod, kuchyňku i koupelnu, bylo tam i lůžko pro tatínka, takže jsem tam byl s holkami celý týden. Měli jsme jen pro sebe a mohli jsme hezky zajíždět všechny ty rituály.

Byla krásná náhoda, že jsme ve Slaném natáčeli s kamerou zrovna v době, kdy už jste se s manželkou těšili z malého pokladu. Mimochodem, ve videu to vypadá, že jste hodně zdatný profík v konejšení!

Však mi taky sestřičky říkaly, že jestli budu mít nějaké volné dny, můžu přijet na výpomoc. (směje se)

Dcerku jste v porodnici uklidnil během chviličky, funguje to tak i doma?

Doma je pro nás naprostý zázrak a spasitel gymnastický míč! Když třeba Medinku bolí bříško a pláče, stačí si s ní sednout na míč a imitovat pohyb skákání a ona se do dvou sekund utiší a jen kouká. Manželka na něm v těhotenství občas sedávala, tak je možné, že si malá ten pohyb nějak pamatuje. Je to fakt malý zázrak. Až budeme jezdit třeba k rodičům, tak jedině s míčem!

Jak funguje coby „konejšidlo“ kočárek a autosedačka?

Meda je kočárkové dítě, když je největší krize, dáme ji do kočárku, já s ní jdu na dvě hodinky ven, ona celou tu dobu neotevře oči, a když přijdu domů, tak si dá v kočárku ještě čtvrthodinku a je spokojená. Stejně tak má ráda i autosedačku, ve které „vytuhne“ za tři sekundy.

Pospí si takto i v noci?

No tam už je to trošku horší, budí se přesně po třech hodinách, je jako švýcarské hodinky.

V čem, kromě konejšení a procházek, s malou ještě pomáháte?

S manželkou fungujeme víceméně napůl, takže přebaluju, což mě celkem baví, koupu a taky částečně kojím.

Neříkejte!?

Meda se narodila docela malá a tak jsme museli v prvních dnech hodně hlídat váhu. Po kojení jsme ještě přikrmovali, takže jsem si vyzkoušel i tohle částečné "kojení".

 

v dceři vidím sebe pokaždé, když se jakkoliv ksichtí, mračí nebo je vykulená...

 

V čem je Meda celá vy a co má po mamince?

Ona je takový hezký mix nás obou. Sebe v ní vidím pokaždé, když se jakkoliv „ksichtí“, mračí nebo je vykulená. Po Simoně má hezké oči a pusu. Ale během těch šesti týdnů, co je na světě, se to pořád mění.

Dostal jste nějaké rady od zkušenějších kamarádů nebo kolegů, kteří jsou tátové?

Rady dostávala převážně manželka, mně dost lidí řeklo, že mi radit nebudou, protože sami neměli rádi, když jim do výchovy někdo kecal.

Jak se Medou sžila vaše starší dcera, kterou máte z předchozího vztahu?

Elin se na sestřičku těšila hrozně moc. Když jsme šli někam nakupovat, nemohli jsme odejít bez toho, aniž bychom něco nekoupili Medince. Říkala mi, co všechno bude mladší ségru učit. Když jsme jí s manželkou říkali, že až se vrátíme z porodnice, bude Meda spinkat s námi v ložnici, tak se hned nabídla, že má přece rozkládací postel a že by mohla spát u ní. Elin za námi byla i v porodnici, chovala si ji. Je to skvělá starší sestra.

V jednom rozhovoru jste řekl, že vás baví psaní. Tak mě napadá, jestli byste třeba jednou nesepsal tátovské postřehy a zkušenosti.

To mě nenapadlo, ale jak o tom mluvíte, tak je to celkem dobrý nápad. Jako koníček dělám podcasty na téma budoucnost, tak bych mohl začít i s těmi mateřskými. Budu o tom přemýšlet!

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Porod, Láska a vztahy, Maminka v porodnici, Rozhovor, Rodina, Slavní tatínci, Mateřství, Porodnice, Rodina a vztahy, Rodičovství, Dcera, Otec, tatínek, Sociální sítě, Moderátor, Otec u porodu, mateřská láska, Slaný, TV Nova, Meda, Martin Čermák, Elin, Personál, Rakovník, Plný úvazek