Maminka.czSlavné maminky

Moderátorka Gabriela Soukalová terčem nenávistných "hejtů" kvůli plačící dceři. Co vzkazují všem kritikům známé maminky?

Dita Mrázková 12.  11.  2021
Dostáváte od blízkého okolí nevyžádané rady typu, jak své dítě správně kojit, uspávat nebo koupat? Buďte v klidu. Tolik kritiky, jaké musí čelit známé maminky, neuslyšíte za celý život. Důkazem není jen úspěšná bývalá sportovkyně, ale i další z řad osobností.

To si tak vyjela známá lyžařka a moderátorka se svým partnerem a čerstvě narozenou dcerkou Izabelkou na výlet a na svém Instagramu sdílela video z auta, kde bylo slyšet plačící mimimko, které nebylo k utišení. Gabriela brala celou situaci s nadhledem a k videu napsala: "Být rodičem je chvílemi zajímavý... Nepomohlo ani když jsme nesčetněkrát zastavili, krmili nebo když jsem seděla vedle Izabelky vzadu. Vyřešil to až náš amatérský rap..."

Netušila ovšem, co svým bezstarostným videem způsobí.

"Proč nesedíte vzadu s dcerou a nesnažíte se ji utišit?"
"Je mi z toho videa smutno. Nechápu, proč vedle tak malého miminka nesedí. Chudák." "Nebylo by lepší zastavit, dítě nakojit a přebalit?" 

VIDEO: Co plánovala Gábina Soukalová v těhotenství?

Maminky snad ze všech koutů republiky znechuceně kritizovaly Gabrielin klid a zdánlivé nicnedělání si z tohoto problému. Nenávistné komentáře ji však zaskočily a snažila se všem kritičkám odpovědět, že zkusila všechno možné, ale dcerka prostě byla k neutišení.

Na to pro změnu reagovaly další maminky, které už podobnou zkušenost evidentně zažily a Gabrielu se snažily uklidnit. 

Někdy je s podivem, co všechno lze zkritizovat. Lavinu nenávistných komentářů nedávno spustila například i modelka Jitka Nováčková, která si dovolila opravdu "hodně": Na Instagramu sdílela intimní fotografie z kojení své dcery Ley. A už to jelo! Stejně nenávistné poznámky, stejné osočování typu, proč musí celebrity ukazovat svá prsa celému světu...

Gabriela Soukalová: Moc si přeji, aby dcera byla kliďas po tatínkovi

Jitky se však záhy zastala celá řada známých maminek. Podporu jí vyjádřila třeba moderátorka Zorka Hejdová, která si už taky "užila své" kvůli podobné kojící fotce nebo vysokým podpatkům u kočárku a vyprávěla nám to i ve studiu. I modelka Veronika Kašáková nebo zpěvačka Monika Bagárová se vyjádřily: "Proč se někteří lidé pohoršují nad fotkou při kojení, ať už doma nebo na veřejnosti? A odhalené zadky a prsa vidět každý den, jen co ráno otevřeme Instagram, je Ok? To nikomu nevadí?" nechala se slyšet Monika.

Sto lidí, sto názorů, říká se. Ano, to je sice pravda, jenže anonymní komentáře lidí, kteří už nevidí další souvislosti dané fotografie či videa, ještě neznamenají patent na rozum.

Asi nejvýstižněji to vyjádřila herečka Veronika Arichteva. Tu před časem už nebavila diskuze maminek, které náruživě řešily porod a předháněly se v tom, která trpěla víc.

"Holky, přestaňme se předhánět v tom, kdo je víc matka. Kdo je jako větší hrdinka. Koho to víc bolelo. Pojďme se přestat vzájemně srovnávat a poměřovat, kdo dokázal porodit jakou váhu a hlavně JAK! Dyť to je děsný. Hrdinky a nejvíc mámy jsme přece všechny a je úplně u řiti, jestli to byl přirozenej porod, nebo jestli to byl císař. Já vám všem, který to jakkoliv čeká, a že vás teda je, držím palce. Poměřovat si pindíky můžeme, až budou dospělí," vzkázala trefně svým sledujícím herečka. 

Témata: Novorozenec, Děti, Video, Slavné maminky, Šestinedělí, Instagram, Životy slavných, herečka, Dcera, zpěvačka, Veronika Kašáková, Veronika Arichteva, Moderátorka, Kojení na veřejnosti, Monika Bagárová, Kritika, Hejty, Jitka Nováčková, Gabriela Soukalová, Zora Hejdová, Řada osobností, Zorka Hejdová, Gábina Soukalová, Sportovkyně, Rada
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
První vteřiny po porodu: 30 fotek neopakovatelného zážitku zrození
Víchová Tereza
Galerie
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Holčička, nebo chlapeček? Gabriela Soukalová odhalila pohlaví miminka!
Formánková Simona
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus