Maminka.czČasopis Maminka

Moderní rodina: více mobilů, méně povídání

Tereza Víchová 21.  4.  2022
Definovat současnou rodinu je čím dál těžší. Vyzvali jsme proto psychology a sociology, aby se nad ní zamysleli. A poradili, jak ji udržet v kondici, ať už je složená z jakýchkoli dílků puzzle.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Osmdesátá léta minulého století: Ve školce máme kreslit rodinu na výletě. Neumím nakreslit auto, protože ho nemáme. Neumím nakreslit ani tátu v tom autě, protože s námi nežije a nikdy jsem ho nepoznala. Kolem mě jsou povětšinou děti z úplných rodin. Jak fungují, těžko říct, ale jsou to RODINY. Rozvodovost tehdy dosahovala sotva ke třiceti procentům.
Střih na dnešek: Do školky a školy chodí moje děti z úplné rodiny. A zdaleka to není taková samozřejmost jako v těch osmdesátkách. Rodina obecně se totiž dost změnila. Jaká je? A co je pro ni důležité?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Časopis Maminka, Rodina a vztahy, Rodina, Výchova, Rodičovství, Domácnost, Rodiče, Poradna pro rodiče a děti, Sociální sítě, partner, Rozvody, Štír, single, Mód, Pečovatel, Sestřenice, Puzzle, Psycholog, Liga otevřených mužů, Vztah, Výzkum, Manželství, Dnešek, Výlet, Sociolog
Mohlo by vás zajímat