Maminka.czCelebrity

Moje dítě do školy nepůjde! Slavné matky vysvětlují, proč je dobrý nápad učit své dítě doma

len 19.  4.  2024
Vsadit v dřívějších letech na domácí vzdělávání znamenalo schytat ostrou kritiku veřejnosti. A pokud jste byli na očích, o to ostřejší soudy jste mohli očekávat. Přesto tuto alternativní formu vzdělávání zvolilo poměrně dost celebrit. Zajímá vás proč?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dnes už domácí vzdělávání získává na popularitě a právě známé maminky na tom mají svůj podíl. Otevřeně totiž mluvily a mluví o důvodech, proč se tak rozhodly. Samozřejmě je potřeba vzít v úvahu, že pro VIP bývá jednodušší ufinancovat případné soukromé doučování.

James Van Der Beek: Tradiční škola je jako vězení

Klepněte pro větší obrázek

James a Kimberly mají šest dětí a k rozhodnutí o jejich vzdělávání přistupují velmi zodpovědně. Rozhodli se pro domácí školu, přičemž vyzkoušeli různé formy, od tradičního domácího vzdělávání, učení se se soukromými učiteli po spolupráci v domácí škole jejich přátel.

„Myslím, že na děti je toho nakládáno příliš mnoho. Abych byla upřímná, dívám se na školu jako na formu věznění, kde děti tráví hodiny a hodiny a je jim nařízeno, o co se mají starat a co se mají učit,“ nechala se v podcastu The Make Down slyšet manželka herce Jamese Van Der Beeka Kimberly. „Je to paradox: Chceme silné děti, které jsou kreativní, soběstačné a dokážou se samy rozhodovat, ale dáváme je do skupin a přesouváme je od předmětu k předmětu, od činnosti k činnosti.“

Ona osobně se prý méně zajímá o to, aby její děti dosáhly určitých milníků v souladu s časovou osou stanovenou osnovami ve školním systému, spíše je nechává naučit se určité věci v okamžiku, kdy jsou na ně připraveny.

Témata: Slavní rodiče, Slavné maminky, Školák, Základní škola, Děti slavných, Slavné páry, Domácí škola, Celebrity, herečka, slavné děti, Marc Anthony, učení, Angelina Jolie, učitel, Benjamin, Hollywood, Kris Jenner, Michael Jackson, Max, Tom Cruise, Jaden, Vietnam, Tom Brady, Willow, Brad Pitt