Maminka.czRodičovství

Moje dítě je ošklivé, sdílela maminka k videu novorozené dcery. Její sledující s ní souhlasili. Jak holčička vypadá dnes?

Dita Mrázková 16.  4.  2024
Svou novorozenou dcerku neviděla jako nejroztomilejší miminko na světě a tento pocit se rozhodla i sdílet. Jaká kritika dopadla na její hlavu? Jak její dcerku lidé nazývali? A na co chtěla zveřejněním fotek svého dítěte poukázat?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když se trojnásobná maminka Lucy Baehr z Arkansasu před třemi lety podělila se svými sledujícími na TikToku o video se svou maličkou dcerkou Reese, netušila, že tím pobaví přes 20 milionů lidí!

Ale pěkně od začátku. Lucy je nevlastní maminkou chlapce Colea a dcery Harper, ale vždy toužila ještě po dalším vlastním dítěti. Jenže po několika potratech a marných pokusech o početí se rodina rozhodla, že si pořídí alespoň psího parťáka.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK UČIT DĚTI VNÍMAT SVÉ TĚLO ZDRAVĚ?

A jak už to tak bývá, jen po pár měsících, co do rodiny přibyl čtyřnohý člen, se Lucy dozvěděla, že pod srdcem nosí miminko. Těhotenství proběhlo bez komplikací, a když se 28. října 2020 malá Reese narodila, rodina nemohla být šťastnější.

Jenže když po porodu lékaři dojaté mamince malou dcerku dávali do náruče, Lucy byla dost překvapená. "Oči měla jako dva korálky, ale její nos byl neuvěřitelně oteklý. Hned mě napadlo, jestli je zdravá," vzpomíná na první společné okamžiky.

Stejný pocit měla i její starší dcera Harper. Když držela svou sestřičku na klíně, neodpustila si komentář, že Reese "je nějaká divná". Lucy vzpomíná, že zdravotní personál v porodnici se zdržel komentáře a zdravotní sestry vzhled malé Reese raději vůbec nekomentovaly.

Klepněte pro větší obrázek

Lucy na sociálních sítích zaznamenala hodně videí maminek, které sdílely podle jejích slov "i méně roztomilá miminka". A tak neodolala a zveřejnila video, na kterém ukázala svou novorozenou dceru s komentářem, že její dcera v ošklivosti získává korunu pro vítěze.

Klepněte pro větší obrázek

Komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. Upřímnost této trojnásobné mámy vyvolala u sledujících nejprve velké pobavení a někteří se rozhodli vzhled její dcery s nadsázkou taky okomentovat. Malou Reese nazývali "mini Mr. Beanem" nebo "Dobbym z Harryho Pottera".

Našli se ale i tací, kteří maminku kritizovali za to, že dělat si legraci z vlastního dítěte je krajně nevkusné, stejně jako sdílet podobná videa na sociálních sítích.

Klepněte pro větší obrázek

Na což Lucy reagovala tím, že se snažila být jenom upřímná, a připomněla maminkám, že ne všichni novorozenci vypadají jako ze žurnálu.

Malá Reese, která před pár dny oslavila své 3. narozeniny, ale vůbec nic neřeší, je veselou malou holčičkou a pro svou mámu je tou nejkrásnější bytostí ve vesmíru. To Lucy dokázala i v narozeninové gratulaci na Instagramu."Tři roky lásky k naší Reese Angele. Je divoká. Je hlasitá. Je sladká a věrná. Je zdvořilá, zábavná a pořád se hýbe. Mezi oblíbené věci, které teď říká nebo dělá, patří: Ahoj! Miluju tě! Žádné otevírání dveří cizím lidem! A pořád je posedlá dinosaury. Všechno nejlepší k narozeninám, zlatíčko..."

Platila za nejvíce nevrlé novorozeně, dnes jsou jí tři a je z ní sebevědomá malá slečna. Seznamte se s Isabelou

Témata: Rodina, Mateřství, Novorozenec, Miminko, Sociální sítě, Vaše příběhy, Kuriozita, Chování a vztahy, Po porodu, Psychika, Rodičovství, Životní příběh, Instagram, Dcera, Krása, TikTok, Emoce, Odvaha, mateřská láska, Harry Potter, Kritika, Handicap, názor, Harper, Maminka