Maminka.czMaminka roku 2023

Moje práce zdaleka není jen o tom, učit děti vyslovovat R a Ř, říká „Máma logopedka“ Zuzana Blažková

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Zuzanu Blažkovou z kategorie Maminka blogerka, která je klinickou logopedkou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Jsem srdcem i duší máma a také klinická logopedka. Životem jdu po boku svého muže a našich dětí. Před sedmi lety jsem začala psát „Logopedii JINAK“, s cílem ukázat lidem logopedii hravě, ale také odborně a zároveň srozumitelně. Za „Mámou logopedkou“ je zase mé mateřství a chuť podělit se s AHA momenty, které přináší každodenní okamžiky našeho života, ve kterém mám to štěstí prožívat v přímém přenosu vývoj svých dětí a vidět logopedii všude, kam se podívám," představuje své profesní projekty Zuzana Blažková.

VIDEO: Patronky Maminky roku v redakci: Vybrat semifinalistky bylo složité

„Z břicha až do školy“, to je období, které je pro vývoj jazyka a řeči klíčové. Já ho doma žiju, a také o něm nejraději píšu. Zdá se mi, že se až příliš často honíme za milníky v tabulkách a přitom zapomínáme být mámy, bojíme se naslouchat svojí intuici a používat rozum. Vývoj jazyka a řeči ale není soutěž. Tady není vítěz ani poražený. Do obou svých projektů jdu naplno, s láskou ke své profesi a s odhodláním přiložit ruku k osvětě v oblasti komunikačních schopností a terapeutického vedení příjmu potravy. Přeju si, abychom my, kliničtí logopedi, nebyli v očích laické i odborné veřejnosti jen ti, kteří učí děti na koberci R a Ř. Dokážeme toho totiž mnohem víc," říká Zuzana.

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Do soutěže mě nominovala maminka, která mě sleduje na Instagramu. Ráda bych jí tímto poděkovala za šanci, ke které bych se jinak nedostala. A co jsem na to říkala? Že jdu do toho a že se pokusím "posunout" to, o čem píšu dál, k očím dalších čtenářů.

Co pro vás znamená být mámou?

Milovat víc, než jsem si kdy dokázala představit, bez hranic a bez podmínek. Přijmout obrovskou zodpovědnost. Být vzorem. Nevyčítat si chyby. Hrát si. Smát se i brečet. Dokázat se radovat z maličkostí. Bát se. Umět odhadnout, kdy mluvit a kdy naslouchat. Být trpělivá. Poznat lépe sebe samu. Nevyspat se. Těšit se večer na ticho, ve kterém zase uslyším svůj vnitřní hlas. Růst spolu s dětmi. Přijímat život takový jaký je TEĎ A TADY s každodenními výzvami, které přináší a nepřestávat přitom věřit, že společně všechno dokážeme.

Do jaké míry se vaše mateřství promítlo do vašeho blogu?

Zásadně. Okamžiky našeho každodenního života jsou momentálně mojí největší inspirací pro psaní. Mateřství mi dává příležitost vidět vývoj jazyka a řeči právě v těch obyčejných chvilkách, které prožívá každá máma.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023. 

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Logopedie, Berenika Kohoutová, Veronika Kašáková, projekt, Maminka blogerka, Petra Nesvačilová, Favoritka, Soutěž, Máma, Kategorie, Zuzana, Maminka, Hlasování, Blogerka, Zuzana Blažková