Maminka.czSlavné maminky

Moji synové přímo nesnášejí film Barbie, přiznala otevřeně zpěvačka Shakira. Důvod vás možná překvapí

Dita Mrázková 11.  4.  2024
Kolumbijská zpěvačka a maminka dvou chlapců nedávno přiznala, proč její synové mají k úspěšnému kasovnímu trháku takový odpor a že s nimi v tomto ohledu naprosto souhlasí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jedenáctiletého Milana a devítiletého Sashu má úspěšná popová zpěvačka s o deset let mladším fotbalistou Gerardem Piquém. Ten se ale po letech vztahu zakoukal do jiné. Shakira jeho nevěru neunesla a následoval rozchod.

VIDEO: UKÁZKA Z FILMU BARBIE

Se svými syny se odstěhovala z Barcelony, kde rodina žila, do amerického Miami. Dvojnásobná máma se snaží svým synům maximálně věnovat a oběma co nejvíc zjednodušit nový život. „Usadila jsem se v Barceloně, abych svým dětem poskytla stabilitu, jakou teď hledáme v jiném koutě světa po boku rodiny, přátel a u moře. Dnes začínáme novou kapitolu v hledání svého štěstí. Děkuji všem, kdo mě tolik podporovali v Barceloně, ve městě, kde jsem se naučila, že přátelství trvá nepochybně déle než láska…“ sdílela na Instagramu rozloučení s místem, kde se svou rodinou až do rozchodu žila.

Klepněte pro větší obrázek

V nedávném rozhovoru pro magazín Allure prozradila, proč Milan a Sasha nesnášejí film Barbie. Ten v loňském roce ovládl pokladny kin po celém světě. Vydělal neuvěřitelných 1,4 miliardy dolarů a získal osm nominací na Oscara.

A co že se chlapcům na úspěšném hollywoodském trháku nezdálo? V očích obou kluků je film součástí popkultury, která „okrádá muže o možnost být skutečnými muži“. Přesně tak Shakira specifikovala důvod, proč se jim film, který ukazuje na vztah Barbie a Kena, vůbec nelíbil.

Klepněte pro větší obrázek
Ve filmu Barbie si hlavní role zahráli Margot Robbie a Ryan Gosling.

„Vychovávám dva kluky. Chci, aby se cítili silní a zároveň respektovali ženy. Líbí se mi, když se mluví o posílení postavení žen ve společnosti. Ale jen do té míry, aby muže neokrádalo o možnost být muži. Kluci ten film nesnášejí právě proto, jak je v něm vyobrazeno postavení mužů,“ nechala se slyšet zpěvačka. Narážela zřejmě právě na roli tak trochu ustrkovaného a zženštilého Kena.

Není tajemstvím, že podobný názor zazněl i ze strany filmových kritiků. Někteří snímek označili za „nejagresivnější protimužský a feministický propagandistický výtvor, jaký byl kdy zfilmován“.

„Ženy a muži by se měli doplňovat. Přesně to své syny učím. Chci, aby z nich vyrostli silní jedinci, kteří ale zároveň budou respektovat ženy,“ uzavřela zpěvačka.

Panenky Barbie boří zažité stereotypy, podívejte se na video, jak podporuje holčičky v plnění snů
Témata: Slavné maminky, Životy slavných, Rodina, Mateřství, Rodičovství, Výchova, Instagram, Celebrity, Syn, Sourozenci, zpěvačka, Emoce, rozvod, filmová role, Barbie, film, Shakira, Chlapec, idol, ikona, Sasha, Oscar, Ryan Gosling, Miami, Oskar