Maminka.czSlavné maminky

Mom shaming se nevyhýbá ani hvězdám. Za co byla kritizována Kaley Cuoco?

Irena Stará 3.  2.  2024
Herečka Kaley Cuoco, známá především díky sitcomu Teorie velkého třesku, je maminkou devítiměsíční dcery Matildy a svou novou životní roli si náležitě užívá. Bohužel ale ani jí se nevyhnuly kritika a hodnocení, jaká je, či není matka. V čem podle ostatních pochybila?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Při svém nedávném vystoupení v late-night show Jimmy Kimmel Live! se herečka svěřila, jak proběhl jejich první společný rodinný let. V díle, který se vysílal 8. ledna, se poprvé veřejně rozpovídala o rodičovství, o tom, jak je úžasné a jak je Matilda skvělá. Hned však dodala, že má „pocit, že každý soudí, co s dítětem děláte”. A rovnou zavzpomínala na onen let. Přiznala, že ona i její partner Tom Pelphrey z něj měli obavy. Aby předešli vzdychajícím spolucestujícím a významným pohledům, vzali si na palubu Matildinu oblíbenou mašinku s bílým šumem, která ji zatím vždy a všude uspala.

Klepněte pro větší obrázek

A samozřejmě jejich obavy se potvrdily. Matilda plakala a nemohla usnout. Rodiče se strachovali, že hlasitý křik ruší spolucestující, a tak vytáhli "zázračnou mašinku". Matilda se ihned uklidnila a zavřela očička.

Za chvíli se ale objevila letuška: „Dobrý večer, jedna naše pasažérka mě poprosila, abych vám vyřídila, ať vypnete ten bílý šum.” Kaley prý zůstala sedět s otevřenou pusou, v žilách se jí vařila krev. „Panebože,” vzpomíná, „pak jsem uslyšela Toma, jak se ptá: A nechtěla by ta pasažérka sedět s naším plačícím dítětem, až ho vypneme?” Herečka přiznala, že je to vážně naštvalo. 

Po přistání se Matilda probudila, veselá a odpočatá. Stěžovatelka ze sedadla před nimi se otočila a utrousila: „Aha, takže ona se dovede smát!” „Málem jsem ji uškrtila a vyhodila z letadla,” žertovala herečka.

Jimmy Kimmel s Kaley soucítil a vtipně podotkl, že letadlo je už tak nějak samo o sobě velkou mašinkou na bílý šum. „Jasně,” přitakala Cuoco. „Ale vážně, někdy na sociálních sítích vidíte videa, kde se cestující rozčilují na rodiče a jejich plačící děti. Říkáte si, že je to přece šílené. Nechte je na pokoji!” Rodiče jsou z toho sami ve stresu, když jejich dítě ustavičně brečí. 

Když matky hejtují matky! O mom shamingu exkluzivně promluvila blogerka Tereza Maroušková alias Nasraná máma

S Matildou kouká na pohádky

V dalším interview Kaley přiznala, že je jí jedno, co si lidé o její výchově myslí. Se svou dcerou prý kouká na všechny filmy od Disneyho a čas strávený před obrazovkou neřeší. „Někdo mě za to může nenávidět. Ale mně je to fuk!” Dodala, že si společné sledování filmů vlastně moc užívá. „Některé z novinek jsem nikdy neviděla. Takže je poprvé prožívám až s ní. Je úplně na místě, když jiná máma nechce, aby její dítě koukalo na telku. U nás to ale funguje,” doplnila.

A co by Kaley poradila ostatním maminkám? „Moje rada zní: Nenechte si do toho kecat. Každé dítě je jiné. A to, co potřebuje Matilda, není to, co potřebuje vaše dítě. Naše domácnost je jiná než vaše. Všichni děláme, co můžeme.”

VIDEO: Trailer seriálu Teorie velkého třesku

Témata: Slavné maminky, Celebrity, herečka, Disney, Hejty, Kaley Cuoco, Devítiměsíční dcera, Jimmy Kimmel, Teorie velkého třesku, Kaley, Moma, Matilda, Sitcom, Maminka