Maminka.czČasopis Maminka

Mořská voda v péči o sliznici nosu

, Časopis Maminka
16. 1. 2009
Mořská voda v péči o sliznici nosu
Víte, že nos každý den přefiltruje až deset tisíc litrů vzduchu? Proto je zapotřebí o něj pořádně pečovat. Čistá sliznice je totiž předpokladem pro zdraví celého organismu.

Výplachy nosu a nosohltanu jsou užívány odedávna a jsou osvědčené. Péče o nosní hygienu by měla být návykem, který umožní sliznici, aby zůstala v perfektní kondici, podobně jako pečujeme třeba o zuby.

Když je sliznice vysušená a nos neprůchodný, nemůže nos plnit svou základní funkci (zvlhčovat, ohřívat a čistit). Neléčená rýma pak bývá často příčinou zánětu vedlejších nosních dutin a středouší či nosohltanu. Pečujte tedy o nos svůj i svých dětí – právě s pomocí mořské vody. Rozředěná na fyziologickou koncentraci tělu vlastní je pro tyto účely ideálním pomocníkem. Jedná se obvykle o přípravky v mikrospreji – jsou to produkty bez konzervačních látek, tedy naprosto přírodní. Mořská voda je voda léčivá, a to nejen proto, že obsahuje sůl, ale i spoustu dalších důležitých látek.

Její tajemství nespočívá pouze v soli, ale i v řadě stopových prvků, které obsahuje. Blahodárné účinky mořské vody znali už naši předkové tisíce let zpátky.

LÉČBA A PREVENCE

V lékárně můžete koupit přípravky, které jsou určeny pro každodenní hygienu nosu a k léčbě zánětů nosních dutin a vedlejších dutin nosních. Po aplikaci mořské vody ve spreji dojde k uvolnění nosu, opláchnutí sliznice, obnoví se její přirozená vlhkost. Na takto zklidněnou nosní sliznici lze pak aplikovat lokální dekongestiva (léky, které zlepšují nosní průchodnost; jejich účinek je velmi rychlý a dobrý, ale užívání těchto léků lékaři příliš nedoporučují; příznivý účinek totiž po čase vyprchá a nosní průchodnost se ještě zhorší, tentokrát už ale bohužel neléčitelně; proto se užívají jen výjimečně a krátkodobě ve formě kapek či nosních sprejů).

Aplikace dekongestiv je časově omezená, většinou na 7 dnů. V další fázi můžete pokračovat podáváním mořské vody do nosu, tím dojde k doléčení a posílení obranyschopnosti nosní sliznice. Z praxe víme, že někteří pacienti si aplikují do nosu klasické kapky či spreje příliš často, čímž může dojít ke vzniku nevratných změn v nosní sliznici. Tomu lze předcházet právě dlouhodobým použitím přírodních přípravků, například mořské vody.

Prostředí, ve kterém žijeme, klade velké nároky na nosní sliznici. Znečistěné prostředí a alergeny jsou důvodem častějších zánětů horních cest dýchacích. Přípravky s mořskou vodou jsou přirozenými a vhodnými prostředky, které pomáhají udržet stabilní vnitřní prostředí nosní sliznice.

Jak mořská voda působí? zlepšuje nosní průchodnost snižuje překrvení sliznic pomáhá v odstraňování krust a hnisavé sekrece má dezinfekční a protizánětlivé vlastnosti pomáhá regeneraci nosní sliznice zlepšuje komfort pacienta, ústup příznaků lze potvrdit objektivně

Témata: Děti, Časopis Maminka, Nos, Sliz, Voda, Doléčení, Mořská voda

Mohlo by vás zajímat
11 signálů, které vám i bez testu prozradí, že jste těhotná
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Nechcete mít rozmazleného sobce? Přestaňte mu sloužit a vše kupovat!
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Přichází k nám utrápené děti, ty příběhy mám stále v hlavě, říká šéfka SOS vesniček

Horoskopy

Ryby Závistiví kolegové jsou stále v akci, protože větří váš úspěch. Pokud si jich nebude všímat, brzo je to…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Milan, Drahuše, Leon

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu