Maminka.czHračky pro děti

MUFFIK Hračka nebo ortopedická pomůcka?

Reklama 20.  5.  2021
Dnes už většina z nás ví, že základním kamenem pro správné držení těla a pro celkový fyziologický vývoj dítěte jsou nohy.

I domeček, který stojí na nestabilních základech se začne naklánět, praskat, nebo bortit. V případě špatné statiky v oblasti nožičky dochází k poruchám v rámci pohybového systému a k rozvoji disbalancí jako jsou například valgózní kotníky a kolena, propadlá klenba, přetížení páteře a rozvoj skolióz, oslabení a následné rozestoupení břišních svalů u těch nejmenších.

Jak tomu předejít?

Prevence zmíněných problémů ve vývoji miminka začíná už v kojeneckém věku, kdy si dítě začíná stoupat a noha se musí přizpůsobovat nerovnostem povrchu. Dítěti by mělo být nabízeno co nejvíce stimulů a nerovností (kamínky, písek, tráva,..). Pustit bosky na zahradu a nechat objevovat svět je nejlepším řešením. Faktem ale zůstává, že nejvíce prvních krůčku udělají děti doma, kde převládá tvrdá podlaha. A co když je zima, příroda daleko anebo se prostě jen bojíte pustit dítě někam bosé? MUFFIK ortopedické puzzle je jedinečným řešením. Ortopedická pomůcka, kterou děti vnímají jako oblíbenou hračku. Hrají si, a přitom rozvíjejí správnou chůzi a držení těla.

Staví puzzle a u toho posilují nejen střed těla, ale celý hluboký stabilizační systém. Chůze, hraní a skotačení na Muffik puzzlíkách propojuje jemnou a hrubou motoriku i senzomotoriku. Děti se na ní učí barvičky, pravolevou orientaci a společně s Muffikem rozvíjejí svou mysl i tělo.  Díky spolupráci s podology a fyzioterapeuty působí nejen jako prevence plochých nohou, propadlých kleneb a valgózních kotníků a kolen, ale má velký úspěch i při zlepšení, či dokonce odstranění již vzniklých problémů. Muffik je prostě hračka s obrovskou přidanou hodnotou a jeho krásný design inspirovaný přírodou udělá radost i Vám.

Témata: Reklama, Hračky pro děti, Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
Autosedačka pro starší dítě. Rozhoduje vedení bederního pásu
redakce
Autosedačky
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Nechci mít ze syna skleníkové dítě, říká Martin Zach, který je na vozíku
Láchová Michaela
Fejeton otce
Hvězda Kukaček Marta Dancingerová: Jak zvládá práci a rodinu?
Rozhovor
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky