Maminka.czDěti a mateřství

Můj „ex“ léčí syna močí

Jana řeší po rozvodu nestandardní problém; bývalý manžel v souladu se svým poněkud netradičním životním stylem používá v péči o syna velmi kontroverzní léčebné postupy. Jana s nimi nesouhlasí…
3. 9. 2013
Můj „ex“ léčí syna močí

Jana od manžela odešla po 6 letech manželství. Do života ji vtrhla láska, která se na nic neptala a prohnala se jí poněkud nevyrovnaným manželstvím s takovou silou, že jediným rozumným východiskem byl rozvod. Bývalý manžel Jany byl o 10 let starší a vždy byl výrazná a nestandardní osobnost, Jana ho poznala na jógovém víkendu – byl lektorem jógy – a jeho vyrovnaný pohled na život ji velmi učaroval. Janin „ex“ byl vegan, jogín a nadšený příznivec alternativní medicíny, byl však tolerantní, nepůsobil jako fanatik a je, jak říkávala Janina babička, hodný člověk.

Jít tak do McDonalds…

Dokud neměli Leoška, bylo vzájemné soužití harmonické. Jana pracovala na půl úvazku v knihovně a ve zbývajícím čase manžela následovala na různé na jógu zaměřené semináře, kde pomáhala s organizací i administrativou. Víkendy obvykle trávili v kruhu přátel na rozpadajícím se statku, který manžel koupil a snažil se ho s pomocí stejně založených přátel přetvořit v jakési společenské centrum. Když se narodil Leo, ponořila se ještě víc do manželových zájmů a nesourodé komunity milovníků jógy a všeho tzv. „alternativního“, protože kvůli mateřské odešla z práce.

Jenže právě „normální“ práce a „obyčejní“ lidé jí začali velmi chybět – chybělo jí čas od času zaskočit s kolegy na oběd do McDonalds, občas na víno či kávu, na nákupy drobností s kamarádkami. Ne že by nemohla, někdo jí to zakázal, ale cítila se před manželem divně. Káva, alkohol, nákupní centra, nezdravé jídlo v plastových kelímcích – to vše pro něj bylo tak nějak nízké. Nijak zvlášť to nekomentoval, ale znala jeho názory a postupně přestávala žít svůj život, ale její život patřil jemu – naprosto dobrovolně.

Láska, odchod a… moč!

Když se rozhodla odejít, její vyrovnaný jogín jí řekl, že to respektuje, a že doufá, že jí jejich svazek něčím obohatil. Jana byla rozpačitá, cítila se provinile, ale byla šťastná, že rozvod proběhl velmi klidně a rychle. Na přání manžela se dohodli na střídavé péči o čtyřletého Lea. Vše fungovalo zhruba 6 měsíců bezvadně, v této době však manžel prodělal závažnější chorobu a ta jej přivedla k urinoterapii, kterou nadšeně přijal jako součást svého životního stylu – až potud je vše výhradně jeho věc.

Jenže začal pomocí moči léčit a pravidelně „čistit“ i Lea (nejen zevně, bohužel). Vše vyvrcholilo před odjezdem na školku v přírodě, kdy Janě volala zděšená paní učitelka, že jí Janin bývalý poprosil o schůzku, na níž jí podrobně informoval o tom, jak během týdne, kdy bude syn z domova pečovat o synův zhoršující se ekzém – péče spočívala v pití ranní moči a potírání postižených míst. Paní učitelka obdržela i dvě knihy, které ji měly pomoci vše přijmout (jak říkával „ex“).

Moč je prostě moc!

Jana je sice velmi nakloněná přírodním léčebným postupům, stále občas cvičí kdysi milovanou jógu a snaží se jíst zdravě. Polkne-li výjimečně obyčejný ibalgin, musí takřka umírat, jenže moč je na ni zkrátka moc. Chtěla být objektivní, a tak si přečetla zmíněné knihy, prostudovala internet, ale ani to jí nepřesvědčilo k tomu, aby bývalého manžela v takové léčbě podpořila.

Sjednala si proto schůzku s dětskou lékařkou a na její návrh Leo podstoupil zevrubné vyšetření krve. Všechny parametry měl však v pořádku a ekzém se dokonce pravděpodobně i vzhledem k ročnímu období lepšil. Lékařka ji však důrazně varovala před možnými riziky urinoterapie a kladla jí na srdce, aby bývalého manžela přesvědčila o naprosté nevhodnosti takovéto „terapie“. Jana neví co dál, synek je ve střídavé péči, bývalý manžel je skvělý táta a synovi se velmi věnuje, ale moč je prostě moc!

Mohlo by vás zajímat
To je ale podoba! Tomáš Klus konečně ukázal obě roztomilé děti
12 velkých poprvé, na která se můžete těšit. Od prvního úsměvu ke krůčkům
5 tipů, jak vyzrát na střevní chřipku. Pomůžou dieta, pitný režim i čištěný jíl
TÁŇA, 28 let: Roky jsem měla hrůzu z porodu. Úplně zbytečně!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu