Maminka.czDěti a mateřství

Můj „ex“ léčí syna močí

3. 9. 2013
Můj „ex“ léčí syna močí
Jana řeší po rozvodu nestandardní problém; bývalý manžel v souladu se svým poněkud netradičním životním stylem používá v péči o syna velmi kontroverzní léčebné postupy. Jana s nimi nesouhlasí…

Jana od manžela odešla po 6 letech manželství. Do života ji vtrhla láska, která se na nic neptala a prohnala se jí poněkud nevyrovnaným manželstvím s takovou silou, že jediným rozumným východiskem byl rozvod. Bývalý manžel Jany byl o 10 let starší a vždy byl výrazná a nestandardní osobnost, Jana ho poznala na jógovém víkendu – byl lektorem jógy – a jeho vyrovnaný pohled na život ji velmi učaroval. Janin „ex“ byl vegan, jogín a nadšený příznivec alternativní medicíny, byl však tolerantní, nepůsobil jako fanatik a je, jak říkávala Janina babička, hodný člověk.

Jít tak do McDonalds…

Dokud neměli Leoška, bylo vzájemné soužití harmonické. Jana pracovala na půl úvazku v knihovně a ve zbývajícím čase manžela následovala na různé na jógu zaměřené semináře, kde pomáhala s organizací i administrativou. Víkendy obvykle trávili v kruhu přátel na rozpadajícím se statku, který manžel koupil a snažil se ho s pomocí stejně založených přátel přetvořit v jakési společenské centrum. Když se narodil Leo, ponořila se ještě víc do manželových zájmů a nesourodé komunity milovníků jógy a všeho tzv. „alternativního“, protože kvůli mateřské odešla z práce.

Jenže právě „normální“ práce a „obyčejní“ lidé jí začali velmi chybět – chybělo jí čas od času zaskočit s kolegy na oběd do McDonalds, občas na víno či kávu, na nákupy drobností s kamarádkami. Ne že by nemohla, někdo jí to zakázal, ale cítila se před manželem divně. Káva, alkohol, nákupní centra, nezdravé jídlo v plastových kelímcích – to vše pro něj bylo tak nějak nízké. Nijak zvlášť to nekomentoval, ale znala jeho názory a postupně přestávala žít svůj život, ale její život patřil jemu – naprosto dobrovolně.

Láska, odchod a… moč!

Když se rozhodla odejít, její vyrovnaný jogín jí řekl, že to respektuje, a že doufá, že jí jejich svazek něčím obohatil. Jana byla rozpačitá, cítila se provinile, ale byla šťastná, že rozvod proběhl velmi klidně a rychle. Na přání manžela se dohodli na střídavé péči o čtyřletého Lea. Vše fungovalo zhruba 6 měsíců bezvadně, v této době však manžel prodělal závažnější chorobu a ta jej přivedla k urinoterapii, kterou nadšeně přijal jako součást svého životního stylu – až potud je vše výhradně jeho věc.

Jenže začal pomocí moči léčit a pravidelně „čistit“ i Lea (nejen zevně, bohužel). Vše vyvrcholilo před odjezdem na školku v přírodě, kdy Janě volala zděšená paní učitelka, že jí Janin bývalý poprosil o schůzku, na níž jí podrobně informoval o tom, jak během týdne, kdy bude syn z domova pečovat o synův zhoršující se ekzém – péče spočívala v pití ranní moči a potírání postižených míst. Paní učitelka obdržela i dvě knihy, které ji měly pomoci vše přijmout (jak říkával „ex“).

Moč je prostě moc!

Jana je sice velmi nakloněná přírodním léčebným postupům, stále občas cvičí kdysi milovanou jógu a snaží se jíst zdravě. Polkne-li výjimečně obyčejný ibalgin, musí takřka umírat, jenže moč je na ni zkrátka moc. Chtěla být objektivní, a tak si přečetla zmíněné knihy, prostudovala internet, ale ani to jí nepřesvědčilo k tomu, aby bývalého manžela v takové léčbě podpořila.

Sjednala si proto schůzku s dětskou lékařkou a na její návrh Leo podstoupil zevrubné vyšetření krve. Všechny parametry měl však v pořádku a ekzém se dokonce pravděpodobně i vzhledem k ročnímu období lepšil. Lékařka ji však důrazně varovala před možnými riziky urinoterapie a kladla jí na srdce, aby bývalého manžela přesvědčila o naprosté nevhodnosti takovéto „terapie“. Jana neví co dál, synek je ve střídavé péči, bývalý manžel je skvělý táta a synovi se velmi věnuje, ale moč je prostě moc!

povleceni
Témata: Děti, Ranní moč, Léčebný postup, Zbývající čas, Vzájemné soužití, Moč, Fanatik, Nezdravé jídlo, Janina, Syn, Zevrubné vyšetření, Skvělý táta, Ibalgin, Jogín

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Má to smysl! Buďte doma, noste roušky, vyhýbejte se prarodičům. Proč?
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter

Horoskopy

Váhy Po strastiplném pracovním týdnu hodláte načerpat novou vitalitu. Věřte, že to nepůjde hladce. Dokonce…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Iveta, Slavoj, Ariana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné