Maminka.czPorod

Může partnerova přítomnost u porodu zruinovat váš sexuální život?

24. 9. 2011
Může partnerova přítomnost u porodu zruinovat váš sexuální život?
Mít svého drahého přímo u porodního lůžka je dnes považováno za naprosto normální záležitost. Dokonce se nelibě díváme na ty muže, kteří toto privilegium odmítnou. Jenže co když nejde jen o žaludek na vodě při pohledu na krev?

Už od začátku svého těhotenství jsem považovala za přirozeně nutné, aby se můj manžel účastnil všeho: chodil se mnou na odběry krve, ultrazvuky a předporodní kurzy. Cítila jsem niternou potřebu mu všechny informace naservírovat a sdílet s ním každý pocit. Nějak jsem v tom nechtěla být sama a on mě dokonale podpořil. Když přišel na řadu porod samotný, ani mě nenapadlo, že bych na porodní sál šla statečně sama. Myslela jsem ale jen na sebe, své pocity a touhy. V celém tom nekonečném porodním pomatení mysli mě nenapadlo, že by to můj partner mohl cítit jinak a být vlastně natlačen do něčeho, co nechce.

Naštěstí můj muž nepatřil k těm dotlačeným a můj /náš/ porod považuje za životní zážitek. Jenže jsem už potkala i muže, kteří mají místo životního zážitku životní trauma. A podle toho, co jsem si od některých otců vyslechla, to bylo hlavně tím, že se do své přítomnosti u porodu nechali od své ženy přemluvit. Můj spolužák Martin mi například vyprávěl, jak se celou dobu snažil dívat své přítelkyni do očí a když se na chvíli omylem otočil, vyšokovala ho vyčnívající hlavička v záplavě... všeho možného, co sám neuměl ani pojmenovat. Tvrdí, že se mu tento pohled občas vrací při sexu.

Čtěte také: Dá se sex naučit?

Naštěstí jsem mnoho mužů s podobným názorem ve svém okolí nenašla. Ale jedno je jasné. Chlapi se do asistence při porodu nutit nemají. Co si budeme povídat, při této příležitosti se jim naskytne zcela jiný pohled na ženský klín, než byli dosud zvyklí. A právě tohle může s jejich vnímáním ženského těla celkem slušně zahýbat... Takže pokud se váš partner cuká, nelámejte nic přes koleno. Co kdyby náhodou...?

Adéla Vedralová

Finále
Témata: Těhotenství, Porod, Láska a vztahy, Sex, Pár, Přítomnost, Pór, Par, Sexuální život, Život, Vaš, Partner, Muž, Životní zážitek

Mohlo by vás zajímat
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Od početí k porodu. Fascinující snímky zrození, jak ho viděl známý fotograf
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Proč ještě nechodí na nočník? 9 věcí ve výchově, které už neplatí, i když je naše mámy dělaly
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět

Horoskopy

Štír Hlavou se vám honí nespočet plánů, které byste chtěli do konce roku stihnout. Díky dostatku energie…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Svatoslav, Svatomír, Javier

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné