Maminka.czRodičovství

Muži prozradili: Co si myslíme o ženách, které nechtějí děti?

Anežka Arnsteinová 14.  4.  2024
Položily jsme pánům otázku, jaký je jejich názor na ženy, které nechtějí děti. Co prozradili?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ne všechny z nás se cítí na to, být matkami. Některé také děti mít nemohou. Jak se na bezdětné ženy dívají muži a co si o nich myslí? Je to pro ně problém?

VIDEO: Libor Bouček popsal porod dcery! A omluva personálu z nemocnice

Radek

Za sebe, tedy chlapa, kterému je lehce přes čtyřicet a má vlastní pubertální úžasnou dceru, je žena, která nechce vlastní dítě, cílovka k seznámení. S jedním ALE… A to, že k nim musí mít vztah. Nešlo by moc dohromady, abychom žili spolu a ona o dceru nejevila zájem. Je součást rodiny, kterou chci vytvořit.

Michal

Při naprosto katastrofickém přelidnění, kdy nám planeta umírá přímo před očima, kdy společnost jen rabuje a nikoho nezajímá, že dnešní děti už spoustu věcí nezažijí, lidi, kteří razí heslo „Ale já děti chci!“, považuji za naprosté pomatence a těch dětí, které budou bojovat s důsledky globální změny klimatu, je mi líto. A přitom to tak málo lidí chápe.

Láďa

Rád bych po sobě jednou něco zanechal a dožil se vnoučat, takže primárně k sobě jako partnerku hledám ženu, která proti dětem nic nemá.

Luděk

Nemám děti a žena, která je nechce, by mi nevadila. Dá se společně dělat spousta aktivit, ve kterých děti nehrají hlavní roli. Chápu sice, že takovýto postoj je asi dost ojedinělý, ale já to tak mám, a tlačit se do něčeho, co necítím jako správné, mi přijde nešťastné. Hlavně pro ty děti.

Jaromír

Já už děti mám, takže žena, která je nechce, mi nevadí. Ale přál bych si, aby k nim měla vztah. Jinak by to ani nešlo.

Děti nechci a nestydím se za to! 10 celebrit otevřeně sdílí, proč je jim dobře bez potomků

Zdeněk

Je zcela přirozené mít děti, protože ty pak mají taky své děti, čímž se naplňuje poslání být prarodič. A toho bych se dožil rád.

Petr

Mně je třicet, takže za mě žena, která děti nechce, nepřipadá v úvahu. Rád bych je měl.

Matyáš

Za mě taková žena ne, protože děti jsou pro mě důležitou součástí života v partnerství. Nedovedu si představit život bez nich, jsou přece tak zábavné. A já bych se rád s nimi bavil.

Zdeněk

Dceru mám a byl bych rád, aby si s ní nová partnerka rozuměla. To je pro mě nejpodstatnější. Pokud sama vlastní děti nechce, nebral bych to jako překážku.

Jiří

Třeba není zdravotně v pořádku, a byl by problém je mít. Proto rozumím, že je nemá. Za mě tedy záleží na okolnostech.

Ondřej

Nelpím na tom. Ale je hezké, když k nim žena má vztah. Chápu každopádně, že ne všechny ženy jsou mateřské typy, a oceňuji, když právě tyto nepodlehnou společenskému tlaku a rozhodnou se být bez nich. Špatná máma je peklo, lepší tedy zvolit variantu žádná máma.

Jarda

Může být spousta důvodů, proč je nechce. Pokud je ale v aktivním věku, přijde mi škoda je nemít. Ale pokud už je starší, přijde mi hloupé se do dětí hnát za každou cenu. Člověk na ně musí mít energii a třeba v pětačtyřiceti letech je u ženy už pozdě. Takže za mě to problém není, záleží na situaci.

Mikuláš

Sám děti mám, ale nezvládl jsem to. Od ženy jsem odešel a to, že jsme je měli, byla moje velká chyba. Je dobré si to přiznat. A pokud je i taková žena, která je nechce, rozumím tomu. Očekávání mohou být o dost jiná než realita.

Svou dělohu nabízí za milion. Miluju být těhotná, ale vlastní děti už nechci, tak pomáhám jiným, říká dvojnásobná máma
Témata: Děti, Porod, Vaše příběhy, Rodičovství, Rodiče, Dcera, žena, Libor Bouček, Matyáš, Mikuláš, Láďa, Jarda, Vztah, Jaromír, Nemocnice