Maminka.czRozhovor

Muzikant Marcus Tran otevřeně o touze po dítěti: Lee přišel, až když jsme to s Martinou přestali řešit

Dita Mrázková 21.  9.  2023
Bývalá moderátorka Martina Gavriely tvoří s o šest let mladším Marcusem pár už několik let. Jejich čtyřletý blonďatý rošťák se sice vzhledem moc nepotatil, společného toho ale mají oba víc než dost. Jak si užívají ryze pánskou jízdu? A v čem je Lee celý táta?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vím, že jste vy a Martina o miminko dlouho usilovali. Měl jste po celou tu dobu snažení i pochyby, zda to vůbec klapne? Dost párů to takzvaně nedá a rozejde se...

Ani já, ani Martina nejsme slabé povahy. Když něco nefunguje, jedeme dál, nepřemýšlíme nad tím. Protože právě to člověka hodně oslabuje. Jasně, že byly někdy chvíle, kdy jsme zapochybovali o sobě i jeden o druhém. Ale pak jsme to hodili za hlavu. Nezbylo nám nic jiného než čekat, kam nás "ten nahoře" zanese...

VIDEO: HUDEBNÍK MARCUS TRAN: VŠICHNI SE ROZVÁDĚJÍ, PROTO SE NECHCI ŽENIT!

Ptala jsem se i kvůli tomu, že byste mohl motivovat páry nebo muže, kterým se třeba momentálně nedaří...

Musíte jít v životě věcem naproti, ale nechtít je za každou cenu, protože pak je nedostanete. Dostanete je v momentě, kdy se od nich odpoutáte. A tak to bylo i s Leem. Dostali jsme ho ve chvíli, kdy jsme už neřešili, jestli nějaké dítě vůbec budeme mít. Je to zvláštní, ale je to tak...

Lee je podle všeho neřízená střela, jak jsem měla možnost vidět. Nestydí se, nebojí se. 

Lee má neskutečně vyvinutou empatii a sociální inteligenci. Je hodně adaptabilní a flexibilní, ať už v komunikaci nebo v prostředí. Bohužel to ale nese i svá rizika...

 

Lee je velká osobnost, ale je dost tvrdohlavý.
k vlastnímu přesvědčení si musí dojít sám...

 

Prozradíte jaká?

Že ne každý bude jednou vždycky přítel a že ne s každým může všechno sdílet. Takové dítě se musí usměrňovat úplně jinými metodami, v podstatě oklikami. Lee je dost tvrdohlavý a musí si dojít k vlastnímu přesvědčení. A my s ním musíme hrát tu hru, že je to JEHO přesvědčení. (směje se) Dát mu na zadek a říct "nesmíš" – tím mu důvod rozhodně nevysvětlíme. A v tom jsme si hodně podobní.

Užíváte si společně nějaké ty ryze pánské jízdy?

Ty máme pořád. Nejčastěji v autě. A oba je milujeme. Naposledy jsme spolu koukali na jeden animovaný film. Líbí se mi, že si sám vybírá už trošku hlubší témata, ne jen vtipné filmy. Většinou zvítězí film, ve kterém je nějaká dojemná scéna s poučením. A v těchto chvílích spolu dokážeme i brečet. To je naše ryze chlapská záležitost. Před nikým ostatním to neděláme. Ani nemůžeme, jsme přece chlapi!

V čem je Lee po vás a v čem po mamince?

Troufám si říct, že povahově je dost po mně. Když mu Pán Bůh nenadělil po tátovi tmavší vzhled, tak aspoň povahu. Rovnováha vesmíru. (směje se) Po mně zdědil určitě i lásku k hudbě a bojovým sportům a taky smysl pro fantazii. Tu má neskutečnou. Po mamince se velmi dobře hýbe a má svoje rituály. Když je nemá, je hodně nervózní.

Když má tak intenzivní vztah k hudbě, umíte si představit, že by šel ve vašich stopách?

Za rok se chystám udělat velkou sérii koncertů. Hraju ve dvou úspěšných a dost aktivních kapelách, hostuju u kolegů, které mám rád, a taky mám spoustu vlastních projektů. Do toho všeho produkuju a textuju. Hudbou žiju 24/7, což je ale dost vyčerpávající. Proto jsem si přál dítě sportovce, abych mohl od muziky trochu utíkat. No, zatím se to úplně nepodařilo. Lee má extrémní hudební talent, rozhodně větší, než jsem měl já coby dítě. Pokud se bude u něj ten talent kultivovat, bude rozhodně dokonalý pokračovatel.

Podílel jste se na hudebních aranžích nového muzikálu Okno mé lásky, který bude v Divadle Broadway znovu k vidění od letošního podzimu. Posloucháte Olympiky?

Olympiky poslouchali naši, takže jsem k nim měl velkou citovou vazbu. Tátovi jsem je musel jako dítě hrát, stejně jako v hudebce na škole, zkrátka všude. Asi neznám jinou kapelu, která by tu byla tolik dekád a měla tolik hitů. Svou první desku jsem nahrával u Petra Jandy v jeho studiu na Propasti. Muzikál Okno mé lásky jsem celý hudebně produkoval, rearanžoval a přepisoval do daných obrazů. Bylo mi obrovskou ctí, že mi Petr s producentem Oldou Lichtenbergem dal tolik důvěry k tomu, vůbec sáhnout do takových hitů. Jen škoda, že se toho nedožil můj tatínek. Měl by ohromnou radost.

Co rád poslouchá Lee?

Má stejně vyhraněný vkus jako já. Jedeme v autě a chce pustit kapely jako Slipknot, Clawfinger nebo Motley Crue. Což jsou na děti dost tvrďácké kapely. Má na tom rád tu výbušnou energii. Ale zároveň miluje i klidné věci. Naposledy jsme si pouštěli poslední singl kapely Imagine Dragons Children of the Sky. Hodně silná píseň. Začaly mu téct slzy po tváři a poprosil mě, ať mu to pustím ještě jednou. Vzali jsme ho i na jejich koncert do Berlína. Chtěl být vepředu, tak jsme odstáli téměř dvouhodinovou frontu, než začali hrát, a pak další téměř dvě hodiny po dobu koncertu. Celou dobu jsme si ho s Martinou střídali na zádech a on to celé vydržel. Tolik štěstí v těch jeho čtyřletých očích jsem ještě neviděl. 

Zmínil jste i další jeho koníček, bojové sporty. To je, myslím, dobrá průprava do života.

Ano, tam vidím taky potenciál. Často se spolu pereme, a když vidím, jak dokáže zapojit tělo a provádět údery nebo chvaty, a navíc správně, dělá mi to velkou radost. Ovšem tohle je v bojovém sportu jen 50 % úspěchu. Dalších padesát je, jak dokáže schytat rány a postavit se. To zatím vyzkoušené nemáme. Lee je ale šikovný i ve fotbale. Třeba nikdy nedržel v ruce tenisovou raketu, ale šel k Báře Strýcové na tenisový kemp. Po pár dnech si odtamtud přivezl pohár za 2. místo. Po mámě mu jde i lyžování a momentálně ho začal bavit parkour. Doma si teď neustále staví různé překážky a skáče přes ně. Když vidím, jakému pádu se zrovna vyhne, tak je mi z toho občas dost špatně. Ale i to patří k životu.

Strach o dítě. To je pro rodiče asi nejtvrdší oříšek...

Ano, je to takový ten konstantní strach, který má asi každý rodič a který vás neopustí celý život. Největší strach mám a vždycky budu mít o jeho zdraví. Zbytek se vždycky nějak zařídí...

Děti po čtyřicítce, mladší partner. Co na takové mateřství říkají dvě Martiny, Pártlová a Gavriely?
Témata: Slavní rodiče, Láska a vztahy, Rozhovor, Slavní tatínci, Mateřství, Životy slavných, Rodina a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Děti a sport, Instagram, Rodičovství, Slavné páry, Neplodnost a IVF, Děti slavných, Syn, Dětství, Celebrity, Sport, Rodiče, tatínek, Kariéra, Sociální sítě, Otcové, Plodnost, Chlapec, Sport na Heureka.cz