Maminka.czInspirativní ženy

Mysha Gautam: Založila dětský domov v Nepálu a zvládá podnikání i péči o děti

Markéta Novák Matějková 17.  5.  2017
Kromě vlastní rodiny zvládla Michaela „Mysha“ Gautam ještě před třicítkou založit padesátimilionovou firmu a dětský domov v Nepálu. A to přesně tak, jak si podle hesla Tomáše Bati „Vydělávejte, nežebrejte“ vysnila.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Populární e-shop Thao.cz prodává originální, ručně šitou módu z Nepálu  a dětský domov provozuje ze svých zisků, tedy bez závislosti na sponzorských darech. Ve dvou domovech v Káthmándú žije už na 70 „Nepálčat“.

Těmto opuštěným dětem chce Mysha ale dávat více než domov a vzdělání. Děti vede k tomu, aby uměly snít o své budoucnosti a věděly, že svých cílů mohou dosáhnout.

Emma Smetana: Ještě jsem s dcerou nezažila jedinou bezesnou noc

V jedné z nejchudších zemí světa, kde se život většiny obyvatel točí zdánlivě nevyhnutelně kolem práce na poli, je taková změna myšlení skutečným začátkem změn v celé společnosti. 

Příběhy, osudy a sny nepálských dětí si můžete přečíst na neziskovka.thao.cz (doporučujeme s papírovým kapesníkem). I tuhle neobyčejnou mámu ale občas dostihnou úplně obyčejné pochybnosti.

Témata: Děti, Chování a vztahy, Vaše příběhy, Kariéra, Inspirativní ženy, podnikání, domov, Tělesné tresty, Nejmenší problém, Velký fanda, Atlas, Nabitý program, Nepál, Selský rozum, Férové jednání, Pec, Spisovatel, Dětský domov, Kapesník, Zákazníci, Podnik, Největší díl, Chůze, Dílna, Klacík