Maminka.czSlavné maminky

Myšlenky na vraždu, absence emocí, pocity selhání. Tyhle slavné mámy bojovaly s těžkou poporodní depresí

Dita Mrázková 11.  5.  2022
Příchod dítěte na svět nemusí být pokaždé jen radostnou událostí. Nemalé procento žen totiž trpí poporodní depresí – stavem, kdy necítí ani moře lásky, ani příval radostných emocí. Jenže když se čerstvá máma netváří patřičně radostně, může se stát, že se stane terčem kritiky okolí. Své o tom vědí i tyhle známé maminky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Apatie, smutek, nechutenství, černé myšlenky... To je jen slabý výčet příznaků poporodní deprese. Stavu psychických obtíží, který může trvat i několik měsíců a může fatálně ovlivnit vztah mezi matkou a dítětem. Kdo s ní má nemilou zkušenost a proč je důležité nechat si pomoct?

Princezna Diana 

Klepněte pro větší obrázek

V roce 1995 šokovala britskou veřejnost přiznáním, že měla těžké těhotenství s nejstarším synem Williamem a po jeho narození trpěla poporodní depresí. Každé ráno se Diana probouzela s pocitem, že nevstane z postele. Cítila se nepochopená a pochybovala, zda je dobrá máma. U mladšího syna Harryho už tyto pocity nezažívala, údajně jí hodně pomohla pomoc psychologa.

Témata: Těhotenství, Děti, Rodina a vztahy, Slavné maminky, Miminko, Chování a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Instagram, Rodičovství, Životy slavných, Sociální sítě, Královská rodina, Psychika, herečka, Laktační poradenství, Princezna Diana, Poporodní deprese, pomoc, povaha, Princ William, Ivanka Trump, Deprese, Sarah Michelle Gellar, Chris Martin, Moře
Mohlo by vás zajímat