Maminka.czPo porodu

Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky

Dita Mrázková 20.  8.  2021
Sociální sítě jsou plné dokonalých upravených žen s plochými bříšky a vytrénovanými svaly. Na kolik jde o fikci, či realitu, to už je věc jiná. Poukázat na to, že i zdánlivá "nedokonalost" může být fajn, se odhodlala skupina žen – čerstvých maminek, které ukázaly svá těla (nejen) celému Londýnu! Nevěříte?

O tom, jak zrádné někdy můžou reklamy být, ví mnohé z nás své. Mezi modelkami, které neváhají používat všemožné filtry, jen aby na svých fotografiích z Instagramu vypadaly nejdokonaleji, se naštěstí najdou už i takové, které tento "nešvar" bojkotují. A naopak, nebojí se vyfotit po ránu, bez make-upu, bez všelijakých příkras – a to proto, aby "uklidnily" dospívající dívky tím, že realita je úplně, ale úplně jiná.

A protože maminky, které jsou čerstvě po porodu, mnohdy řeší právě poporodní kila, povislá bříška či nevzhledné strie, rozhodla se jedna známá britská značka produktů pro maminky i děti pro netradiční kampaň. Nese název Body Proud Mums (Mámy pyšné na své tělo). A předvedla sérii fotografií skutečných žen ze všech koutů Londýna, které svá poporodní těla neskrývají, a vzdalují se tak genderovým stereotypům.

VIDEO: Blogerka natočila video, v němž ukazuje, jak se mění prsa během těhotenství

Fotografkou je Sophie Mayanne, která se už v roce 2017 rozhodla, že nebude žádné fotografie lidí digitálně vylepšovat. A tak její fotografie odvážných, ale pyšných maminek visí ve více než třiceti stanicích metra po celém Londýně na LCD obrazovkách i eskalátorových panelech. 

Tak co, troufly byste si také?

Témata: Zdraví, Porod, Těhotenství, Novorozenec, Od těhotenství k porodu, Instagram, Jen pro maminku, Sociální sítě, Po porodu, Strie, Bříško po porodu, Hubnutí po porodu, Diastáza, Jizvy, Amélie, Kampaň, NORMÁLNÍ, Tělo, Digi, Amelie, Realita, Maminka, Londýn
Mohlo by vás zajímat
Domácí pokusy pro děti: Vyrobte si mléčnou duhu
redakce
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
kog
Porod
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
wall
Porod
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Wallerová Radka
Vývoj
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko