Maminka.czLéto s dětmi

Na hory, k moři nebo do termálů. 5 tipů na dovolenou s dětmi. Tady si užijete relax, sport i zábavu

Simona Procházková 3.  8.  2023
Sezona letních dovolených je v plném proudu, a pokud jste se ještě nerozhodli, kam vyrazit s ratolestmi a kde si užít pár dní zaslouženého relaxu a volna, máme pro vás pár zajímavých nápadů. Inspirujte se tipy na místa, kde si rodiče odpočinou a děti se spolehlivě zabaví.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jizerské hory: aktivní odpočinek pro celou rodinu

Co takhle strávit několik dní uprostřed bukových lesů v Jizerských horách, nedaleko průzračné vodní nádrže Souš? Okolí obce Desná nabízí řadu turistických stezek i cyklotras stejně jako možnost projít se kolem vodopádů horského potoka Černá Desná. Oblíbeným cílem rodin je malebná horská osada Jizerka, která nabízí nenáročnou procházku po náhorní planině v oblasti národní přírodní rezervace místních rašelinišť. Děti potěší výlet k Lesoparku na Sluneční u Kořenova s originálními herními prvky z přírodních materiálů a možností projít si pohádkovou cestu k rozhledně Maják Járy Cimrmana.

Na celodenní výlet si můžete zajet třeba do nedalekého Harrachova, kde se kromě bobové dráhy nebo monkey parku zabavíte třeba i v muzeu skla. Na toulky východní částí Jizerských hor se dá vyrážet například z Amantis Vital Sport Hotelu, jehož součástí je moderní wellness centrum s několika druhy saun, relaxačním bazénem či vířivkami. Venkovní hřiště s trampolínou nebo vnitřní dětská hernička jsou příjemným bonusem pro nejmladší rekreanty.

VIDEO: Omán ohromí přírodou a klidem. Luxus a pláže jsou jen třešnička na dortu

Maďarský Bük: relaxace v královském stylu

Nechte se hýčkat luxusním lázeňským pobytem v Maďarsku kousek od hranic s Rakouskem. Samotný areál druhých největších maďarských lázní Bükfürdö se pyšní bazény s termální vodou a řadou dalších atrakcí, stejně tak i saunovým světem s tepidáriem nebo parními lázněmi. Praktické je ubytovat se v městečku Bük, kde najdete spoustu zážitkového vyžití pro celou rodinu: ať už zábavní park Napsugár nebo rozsáhlé moderní hřiště, které připomíná maďarské pohádky z kraje kolem říčky Répce a rozprostírá se na bezpečném gumovém povrchu s řadou houpaček a prolézaček ve tvarech zvířat.

Nechybí ani místní park pro Kneippovu terapii a nordic walking nebo rozvinutá síť cyklotras v okolí. Pohodlí pro rodiče i děti nabízí hotel Caramell Premium Resort. Hostům umožňuje vstup do vlastních exkluzivních lázní s termální vodou, saunového světa nebo fitness centra. Dětský koutek či venkovní hřiště už jsou leckde samozřejmostí, hotel ale vlastní i dětský klub s animačními programy, lanovým parkem nebo šplhací dráhou, kde zkrátka není možné se nudit.

Chorvatský Novigrad: za pár hodin autem v mořské oáze

Pokud se v létě vidíte hlavně u moře, můžete si podobný zážitek dopřát třeba na zeleném poloostrovu Istrie. Jen pár kroků od oblázkové pláže, u které najdete dětský vodní park Sirena Sportpark s nafukovacími atrakcemi, se můžete ubytovat v Novigradu v hotelu Aminess Laguna s vlastním bazénem. Příjemným zpestřením můžou být klub s atrakcemi pro mladší děti v nedalekém spřáteleném hotelu nebo herna s kulečníkem, stolním fotbálkem či playstationem pro starší děti přímo v areálu.

Novigrad sám o sobě je atraktivním letoviskem, které si ale zachovalo kouzlo díky řadě historických památek, jako je například trojlodní kostel svatého Pelagia a Maxima s jedinou raně románskou kryptou na Istrii. Malebné okolí nabízí celou řadu výletů do přírody i za památkami. Vydejte se třeba do hodinku vzdáleného kouzelného městečka Rovinj s typickou středomořskou atmosférou.

5 tipů na prázdninové výlety za dobrodružstvím. Tady to bude bavit všechny

Belianské Tatry: bohaté vyžití pro děti i dospělé

Pro Čechy jsou možná především odvrácenou stranou Vysokých Tater, nicméně nádherná příroda Belianských Tater okouzlí každého. Obdivovat její krásy, stejně tak jako Pieniny nebo polské Zamaguří, můžete snadno z jedinečného Chodníku korunami stromů v Bachledovej dolině ve Ždiaru. Přímo ve Ždiaru najdete také Family Park Strachankovo pro rodiny s dětmi a Goralskou farmu s prolézačkami a spoustou další zábavy.

Hned v nedaleké Tatranské Kotline pod Belianskou jeskyní najdete lanový Spider Park, který nabízí tratě pro mladší i starší děti. Ideálním výchozím bodem pro objevování okolí bude pobyt ve wellness penzionu Strachan. Je právem několik let oceňován jako nejlepší slovenský penzion. Rodičům nabídne každodenní vstup do wellness centra s jedinečným výhledem a dětem hrací koutek, dětský bazén a hřiště v areálu.

Polský Krakov: lesní pohoda s památkami na dosah

Polský Krakov se díky starobylé židovské čtvrti Kazimierz, hradu Wavel a v posledních letech i díky místní gastronomii ve stylových restauracích a kavárnách stal velmi oblíbenou destinací pro Čechy. Výlet do většího města je pro řadu rodičů malých dětí spíše noční můrou, skvělá možnost se ale nabízí v srdci Wolského lesa.

Pouhých sedm kilometrů od centra Krakova najdete hotel Forest, který propojuje jedinečnou možnost relaxovat v přírodě s možností mít na dosah město plné památek. Dětem je k dispozici herna Opičí háj. Milým bonusem jsou slevy na vstupy do aquaparku, nedaleké zoologické zahrady nebo jeskyně Wierzchowska Górna. Pobyt v Krakově můžete snadno spojit i s prohlídkou oblíbených solných dolů Wieliczka.

Zdroj: TravelKing, travelking.cz

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Dovolená s dětmi, Rodina, Kam s dětmi, Sport, Cestování, Tipy na výlet, Za zábavou, Cestujeme, zábava, Prázdniny, dovolená u moře, Pláž, příroda, Moře, Výlety, Léto s dětmi, Bazén, Desná, Istrie, Bük, Rakousko, Harrachov, Krakov, Rovinj, Jizerka, Sport na Heureka.cz