Maminka.czSociální sítě

Na Instagramu je nejdůležitější autenticita, říká Nikol Moravcová

5. 10. 2020
Toužíte mít úspěšný profil na Instagramu? Tady jsou tipy úspěšné blogerky a influencerky Nikol Moravcové. Podle ní je nejdůležitější být reálný a upřímný nejen ve svém životě, ale i na sociálních sítích. Jaké jsou rady?

Existuje podle tebe nějaký univerzální recept, jak uspět na Instagramu?

Vždycky říkám, že nejdůležitější je autenticita. Být reálný a upřímný nejen ve svém životě v off-line, ale i na sociálních sítích. Nikdo z nás přece nežije bezstarostný, dokonalý, vypózovaný život a každá mince má dvě strany i v tomto směru. Ukázat realitu, ale zároveň motivovat a inspirovat svoje okolí. To je také důvod, proč dávám především pozitivní obsah na svoje sítě, možná to zní alibisticky, ale věřím, že každý má svých starostí dost a nechci s tím otravovat lidi, co si u sociálních sítí chtějí odpočinout a nasbírat energii. Někdo hledá tipy na cestování, dobré restaurace, zajímavé oblečení, novinky z beauty oblasti nebo třeba rady v mateřství. Mít zajímavý a uvěřitelný obsah, život je podle mě recept na úspěch.

Instagram: Chcete mít krásný a úspěšný profil? Víme, na co se zaměřit


Co podle tebe naopak followery zaručeně odradí?

Přehnaná reklama. Z Instagramu se poslední dobou stal takový lifestylový teleshopping! Každý druhý – hlavně mikroinfluencer – se fotí s produktem a neřeší dlouhodobé následky. Je to takové trénování intelektu svých sledujících, a to je podle mě začátek konce. Když se ale reklama udělá dobře a není jí víc než nekomerčního obsahu, tak je efektní pro všechny strany. Buď máte časopis s inzercí na každé desáté stránce, nebo leták ze supermarketu.Co se instagramoví nadšenci dozvědí na tvých workshopech?

Kromě sestavení jednotného feedu, úpravy fotek a různých triků na nabírání nových sledujících třeba i to, že to číslo sledujících není tak podstatné. Je důležitá kvalita, ne kvantita! Na mé workshopy chodí hodně začínajících podnikatelů, které zajímá, jak udělat pěkný firemní účet. Pokud provozujete hotel, kavárnu, e-shop nebo kosmetický salon, tak vám jde o konkrétní prodej služeb, ne číslo followerů nebo srdíček pod fotkou. Často se na to zbytečně upínáte, a přitom je důležitější, kteří lidé vás sledují, jaké jsou jejich zájmy. A také jestli s vámi aktivně komunikují – píšou komentáře, lajkují fotky, ptají se ve zprávách – takzvaný engagement. Sociální síť je totiž hlavně o komunikaci! To je třeba si uvědomit a nesnažit se soutěžemi nebo jinými způsoby uměle navýšit číslo followerů. Mějte rádi svoje sledující a važte si jich!

Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!


Co je cílem soutěže INSTAHERO, kterou pořádáš?

Dokumentární reality show INSTAHERO vlastně nese podtitul „Česko-Slovensko hledá influencera“, takže v každém dílu řešíme jednu z problematik instasvěta, například hejterství, vliv na děti, spolupráci nebo Instagram versus realita. Doporučuju nakoukat si jednotné díly na YouTube. Dříve chtěly být děti zpěváky, dneska influencery nebo youtubery, což s sebou nese velkou váhu zodpovědnosti, kterou je třeba si uvědomit. V každém dílu je mentor, který je v tomto světě ve své oblasti působení úspěšný – například Ben Cristovao, Natálie Kotková, Adam Mišík, Gabi Heclová, Vanda Janda nebo Tereza Salte.

Chystáme další pokračování, tak sledujte @instaheroshow!

Největší chyby, kterých se rodiče na internetu dopouštějí. Neděláte je?
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?

Článek vyšel v časopisu Maminka. Aktuální číslo si můžete koupit na ikiosek.cz/maminka. Tady si můžete objednat i předplatné s dárkem.

Maminka
Témata: Mateřství, Slavné maminky, Instagram, Sociální sítě, Reklama, Autenticita, Recept, Realita, Mince, Blogerka, Follower, Sociální síť, Tip, Adam Mišík, YouTube, Nikol Moravcová, Family, Česko-Slovensko

Mohlo by vás zajímat
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Chcete být trpělivější rodič? Tady jsou osvědčené triky, jak přestat křičet!
Otěhotněla, aniž by kdy měla sex. Syna s Downovým syndromem miluje
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Nejoriginálnější kostým? Dívka šla za strhanou matku a bodovala!
Pozor! 7 věcí, kterými rodiče škodí pohybovému vývoji nejmenších dětí

Horoskopy

Rak Teď jste pro své kolegy vzorem a nadřízený si vás také pochvaluje. Na nic netlačíte, ba naopak se umíte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miroslav, Bedřiška, Mirek

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné