Maminka.czPředškolák

Na jaké pohádky se mohou děti těšit od nového roku?

Česká televize připravila od prvního lednového týdne roku 2012 zásadní změnu v programové nabídce ČT2. Od pondělí do neděle Dvojka nabídne dětem Kavčí hnízdo. Ve všední dny malí diváci zamíří v 17:00 na Planetu YÓ. Ve výrazně jiném čase 18:15 navštíví Kouzelnou školku. V 18:55 zavítají do Disney klubu, aby zhlédli animované seriály z díly světoznámého tvůrce. V sobotním podvečeru uvidí v 17:45 pohádku, nedělní jim přinese kolekci animovaných seriálů. Po celý týden se, jak jsou zvyklí, v 18:45 podívají na Večerníček.
27. 12. 2011
Na jaké pohádky se mohou děti těšit od nového roku?

Česká televize se ve svém vysílání roku 2012 ještě více zaměří na dětské diváky. Nový speciální blok pořadů pro děti Kavčí hnízdo jim přinese nejen moderní zábavu a pohádky, ale také poučení. „Česká televize chce malým divákům nabídnout delší dětské pásmo, aby našli vpodvečer na ČT2 souvislé a rozmanité vysílání. Začneme v 17 hodin na Dvojce a já pevně věřím, že právě tento program se pro děti stane bezpečným přístavem, v němž bude jejich fantazie čerpat ze světa pohádek a nebude rušivě zasahovat násilí ani jakákoli další samoúčelná akce," říká ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

ČT2 I pondělí až pátek I Kavčí hnízdo

17:00 I Planeta YÓ – Setkávání na zcela neznámé planetě, schované někde mezi hvězdokupami a temnými mlhovinami. Málokdo by čekal, že ve vesmíru, mezi vlasaticemi, černými dírami, asteroidy, planetoidy a dalšími kosmickými objekty existuje útulné místo, kde žije přátelský mimozemšťan se záhadným jménem TýYó. Poprvé v novém roce, 2. ledna, uvede moderované pásmo pořadů: Vzduchoplavec Kráčmera, Asha, Dobrodružství Shirley Holmesové, Garfieldova show.

18:15 I Kouzelná školka – Cyklický pořad pro děti ve věku 3–6 let, v němž je důraz kladen na pestrost a srozumitelnost. Cílem je děti zaujmout, seznamovat se základními etickými hodnotami a přitom jim nebrat dětství. Pořad je doplněn animovanými pohádkami.

18:45 I Večerníček – Od pondělí do pátku 2. až 6. ledna přinese malým divákům ještě pět dílů nového seriálu Kočka Linda, poklad rodiny, a poté dlouhou řadu večerníčků: nových – Sedmives a Tarbíci i oblíbených jako např. Kubula a Kuba Kubikula, Pat a Mat... A je to!, O skřítku Racochejlovi.

18:55 I Disney klub– Uvede dětské animované seriály z dílny světoznámého Walta Disneye určené převážně starším dětem.

ČT2 I sobota I Kavčí hnízdo

17:45 I Pohádka– První novoroční neděli 8. ledna to bude pohádka O Všudybylovi podle Františka Hrubína. Vypráví o zlé soví královně a lásce, která její nástrahy překoná (1976). Hrají: P. Svoboda, J. Švehlová, M. Moravec, E. Balzerová, J. Adamová, D. Medřická a další. Režie S. Simonová.

ČTĚTE TAKÉ: Jak to vidí astrolog: Rok 2012

18:45 I Večerníček

ČT2 I neděle I Kavčí hnízdo

17:45 I Tintinova dobrodružství– Dobrodružné příběhy neohroženého novináře a jeho věrného psa.

18:10 I Bert a Ernie– Veselá dobrodružství postaviček ze Sezamové ulice.

18:15 I Včelka Mája– Známý animovaný příběh včelky a jejích přátel.

18:40 I Dějiny udatného českého národa– Animovaný seriál ČT, který vychází ze stejnojmenné knihy L. Seifertové. Režie P. Koutský.

18:45 I Večerníček

Témata: Děti, Batole, Předškolák, Školák, Kouzelná školka, Walt Disney, Včelka, Česká televize
Mohlo by vás zajímat
Deset rad, jak předejít dětské obezitě: Připravujte svačiny doma a sladké nedémonizujte
Omlazení intimních partií: O co jde a jak se zákrok provádí?
Praváci versus leváci: Jak je na tom vaše dítě?
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu