Maminka.czNáš tip

„Na lásku by se mělo myslet celý rok, nejen na Valentýna,“ říká kapela Slza

7. 2. 2018
„Na lásku by se mělo myslet celý rok, nejen na Valentýna,“ říká kapela Slza
Kapela Slza patří mezi nejpopulárnější hudební formace posledních let. Za úspěchem stojí dva mladí nadšenci, zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil. . České posluchače si získali upřímnými texty o vztazích, pocitech, negativních či pozitivních emocích.

 Pro svou lásku ke slovům se zapojili do projektu „Řekni to Milkou“, který k příležitosti oslavy svátku svatého Valentýna navrací lesk milostným básním.

Oba dva máte přítelkyně, je těžké skloubit osobní život s hraním? Chodí na vaše koncerty?

Lukáš: Jsou to jen domněnky, že když má člověk kapelu, tak nemá čas na osobní život. Jsou chvíle, kdy toho máme opravdu hodně a s přítelkyní se třeba nevidíme každý den. Není to ale nic, kvůli čemu by náš vztah trpěl. Jde o to se nějak přizpůsobit.

Petr: A na koncert občas zajdou, nejvíc asi v okolí Prahy, kde to mají nejblíž.

Kdy jste se seznámili s vašimi přítelkyněmi?

Petr: Já jsem se s mojí přítelkyní poznal před rokem a půl na jednom z našich koncertů, kam jsem ji pozval. A od té doby jsme spolu. Vlastně by se s trochou nadsázky dalo říct, že nás dohromady spojila hudba (úsměv).

Lukáš: Já už jsem s mojí přítelkyní téměř deset let, první pusu jsme si dali na 1. máje pod rozkvetlou třešní. Byl to romantický okamžik, který si každý rok připomínáme.

Připravujete pro vaše přítelkyně překvapení?

Lukáš: Vždycky se snažím být originální. Nejromantičtější věc, kterou jsem připravil pro svoji přítelkyni, asi bylo, když jsem nad postel pověsil tři oříšky (jako pro Popelku) a v každém byl lísteček s dárkem. Byla nadšená a já měl radost.

Petr: Moje přítelkyně nejvíc ocení nějaký zážitek. Například jsem připravil hru, kdy hledala a sbírala indicie, které ji dovedly k dárku v podobě výletu do zahraničí.

Jaký máte vztah k básničkám?

Lukáš: Já mám básničky rád. Pokud jsou navíc vyznáním lásky, je to moc hezké.

Petr: Já se snažím být poetický v písničkách, je mi to nejbližší. Písničky jsou takové básničky. Spousta z nich je o vztazích, pocitech a emocích. Je pozitivní, že i mladí lidé skládají básničky. Například jeden člen našeho fanklubu je takový básník. Píše básničky pro ostatní fanklubáky, nám předal dokonce celou sbírku básní.

Lukáš: Náš fanklub je vlastně celý o poznávání nových lidí, fanoušci si zde nachází nové přátele a kamarády. Jsou zároveň velmi kreativní. Právě kreativita nás na valentýnském projektu Milky hodně baví.

Slavíte Valentýna?

Petr: Ano, slavíme Valentýna. Mám to spojené s tím, že moje přítelkyně slaví narozeniny tři dny před Valentýnem. Je to vždy hezká příležitost k tomu strávit romantický den.

Lukas: Určitě. Nikdy nezapomenu na kytku a rádi zajdeme například na večeři nebo do kina. Ale na lásku by se mělo myslet po celý rok, nejen na Valentýna (úsměv).

Jaký je pro vás největší důkaz lásky?

Lukas: Pocit, že tu lásku s daným člověkem cítím, že je mi blízký, a dokážu se mu svěřit. To pro mě je ten největší důkaz. 

Jak jste se dostal ke zpívání?

Petr: Začal jsem zpívat vlastně kvůli holce. Tehdy jsem se do jedné zamiloval a chtěl jsem na ní udělat dojem. Milovala hudbu a ráda zpívala, proto jsem to zkusil. Zpívání mě ale začalo hodně bavit a rozhodl jsem se mu věnovat.

Jak dlouho fungujete jako formace Slza?

Lukáš: Spolu s Petrem jsme Slzu založili v roce 2013 a náš první singl vyšel v roce 2014. Na začátku jsme vůbec netušili, čeho můžeme dosáhnout. Hudba by nás ale bavila, i kdyby se takový úspěch nedostavil. Já sám se na hudební scéně pohybuji už snad 15 let.

Umíte vyjádřit lásku?

Vyjádřete svoje pocity stejně jako členové kapely Slza. Připravte své milované polovičce dvě sladká překvapení v jednom. Kupte si speciální valentýnskou edici pralinek Milka a přímo do nich vepište svoji zamilovanou básničku. K pralinkám navíc dostanete zdarma otevírací medailonek ve tvaru srdíčka.

Kdo přišel s nápadem, založit si kapelu?

Lukáš: Byl jsem to já. Měl jsem tehdy vizi, jak by kapela měla vypadat, ale dlouho jsem nemohl najít zpěváka. Asi po půl roce jsem narazil na YouTube na Petra, který tam měl svůj kanál. Nahrával na něj skvělé covery zahraničních písniček, a proto jsem ho kontaktoval. To bylo přesně v březnu 2013. Poté jsme začali společně pracovat a napřesrok vypustili první singl Lhůta záruční.

Jak probíhala příprava vašeho posledního alba Holomráz?

Lukáš: Začínali jsme s úplně čistým papírem a dlouho přemýšleli, o čem deska bude. První album Katarze byla o kontrastu pozitivních a negativních emocích. Ten kontrast jsme znázorňovali černou a bílou barvou. Na nové desce opět pracujeme s emocemi, tentokrát znázorněnými kontrastem chladu a žáru, a celou myšlenku z Katarze tak prohlubujeme.

Petr: Většinou už v počáteční fázi, kdy písnička vzniká jen s kytarou nebo klavírem, v nás už něco vzbuzuje. Vyvolává nějaké emoce, na základě kterých vznikne námět, o čem by písnička mohla být. Ten potom konzultujeme s naším textařem Ondřejem Ládkem (Xindl X), který na základě toho napíše text.

Momentálně připravujete turné, kde vás mohou fanoušci vidět?

Petr: Holomráz Tour 2018 startuje 28. února v Brně a navštívíme s ní 8 měst po celých Čechách. Pro fanoušky i pro nás to bude něco úplně nového – nové písničky, nová scéna i nová show. Zahrajeme všechny písničky z nového alba a zároveň nevynecháme ani staré hity.

„Když mezi lidmi nefunguje chemie, nemůže se objevit láska,“ říká mladý chemik
Umíte jen tak potěšit lidi kolem sebe? Laskavost se nosí
Valentýnský Leoš Mareš: „Milostné dopisy jsou sexy, to cítíme všichni. Akorát je umět napsat!“
Maminka Roku 2019
Témata: Náš tip, Pozitivní emoce, Fanoušci, Láska, Valentýn, Mysl, Rok, Slzy, YouTube, Nové album, Nová scéna, Nový člověk, Negativní emoce, Nový přítel, Kapela, Počáteční fáze, Největší důkaz, Xindl X, Básnička, Čechy, Popel, Medailonek, Osobní život, První pusa, Přítelkyně

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Maminka roku: Syn mi holil hlavu, smál se, já brečela, říká Andrea
Eliánek spí od dvou měsíců ve svém pokojíčku, říká Dominika Mesarošová
Nemá šanci přežít, řekli těhotné ženě. Plánovala synovi pohřeb, teď slaví rok

Horoskopy

Panna Je vám skoro líto, že je tady poslední pracovní den. I nyní vynikáte a pomáháte kolegům při…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michaela, Michala, Michelle

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu