Maminka.czMaminka roku 2023

Na mateřské začala šít a rozjela vlastní e-shop. Podnikání se snažím skloubit s péčí o syna s Downovým syndromem, říká Míša

Semifinálové hlasování v soutěži Maminka roku 2023 je v plném proudu, a vy tak máte jedinečnou příležitost podpořit svou favoritku. Dnes vám představujeme soutěžící Michaelu Detáry z kategorie Maminka podnikatelka, která na mateřské rozjela vlastní e-shop s vlastnoručně šitým oblečením a dalšími potřebami pro nejmenší.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„V roce 2020, když jsem čekala své první dítě, vymodlenou dceru Elen, jsem založila vlastní podnikání pod značkou Mušelína. Sama jsem si vytvořila e-shop muselina.cz a začala jsem šít. Od té doby jsem ušila stovky produktů, převážně plenek, zavinovaček a dalších věcí. Aktuálně začínám i s dětským oblečením. Snažím se pořád zlepšovat, vymýšlet nové věci, nové produkty. Mám radost, že se ke mně zákaznice vrací a jsou spokojené,“ představuje se Michaela.

VIDEO: Jaké bylo finále Maminky roku 2023?

„Své podnikání si snažím udržet a budovat ho i proto, že v roce 2022 se nám narodilo druhé dítě, syn Šimon. Den po porodu nám sdělili, že mají podezření, že je něco jinak. Tři týdny od porodu nám byla oznámena diagnóza jménem Downův syndrom. Nevím tedy, zda tady budu v budoucnu muset být hlavně pro něj, pro nás. Už teď zaberou terapie velké množství času. Přesto se nevzdávám, podnikám dál a hledám cesty, jak si podnikání, které mě naplňuje, udržet i do budoucna,“ věří Míša Detáry.

3 otázky pro maminku

Proč jste se rozhodla se do soutěže přihlásit?

Do soutěže jsem se rozhodla přihlásit se vlastně jen náhodou. Kamarádka mi napsala, že mě přihlásila do kategorie Maminka hrdinka. Dojalo mě to. Pak jsem si o soutěži přečetla trochu více a zkusila jsem přihlásit i sebe jako Maminku podnikatelku, i když je mé podnikání o jednom člověku. Nevím, zda se vůbec můžu podnikatelkou nazvat. Spíše bych se pojmenovala Máma s chvílí času na seberealizaci. Vlastně jsem vůbec nečekala, že bych mohla postoupit. Potěšilo mě to.

Klepněte pro větší obrázek

Co pro vás znamená být mámou?

Být mámou je pro mě tím největším životním štěstím i tou největší každodenní dřinou. Myslím, že bychom se neměly stydět za to, že je to pro nás maminky někdy těžké, měly bychom umět to říct nahlas. Na dceru jsme čekali 6 let, než nám vstoupila do života. Syn přišel rychle a ještě s překvapením jménem Downův syndrom. Jsem ráda za prostor pro seberealizaci. Je to pro mě i forma terapie. I přes to všechno bych je nevyměnila za nic na světě.

Je pro vás náročné skloubit podnikání s mateřskými povinnostmi?

Když jsem s Mušelínou začínala, bylo to jednodušší. Postupně nás přibývá a už je těžší vše skloubit. Do toho spousta věcí, které řešíme se Šimonkem. Různé druhy terapií (hipoterapie, fyzioterapie, ergoterapie), lékaři. Mám doma obrovskou podporu od manžela, který mě často podržel, abych to nevzdávala. V posledních měsících jsem si našla i výpomoc, tak se to zlepšilo. Ale pořád pracuji především v noci, když děti spí. Nevím, zda se budu moct vrátit k normální práci, a proto se snažím vlastní podnikání rozvíjet dál, i když je to někdy hodně náročné.

HLASUJTE PRO SVOU FAVORITKU!

Semifinále soutěže Maminka roku 2023 je tu. Společně s patronkami jsme vybrali patnáct semifinalistek – pět z každé kategorie – a teď je na vás, pro koho budete hlasovat. Hlasujte na maminka-roku.cz

Hledáme Maminku BLOGERKUHRDINKU PODNIKATELKU. Hlasování běží až do 20. července 2023. Poslat můžete celkem 10 hlasů kterékoli semifinalistce, a to každou hodinu.

O pořadí soutěžících v semifinále rozhodnete hlasováním právě vy! Z každé kategorie postoupí do finále tři soutěžící s největším počtem hlasů.

O vítězkách jednotlivých kategorií a absolutní vítězce rozhodne porota složená z redakce, patronek a partnerů soutěže. Vyhlášení proběhne během slavnostního galavečera 17. října 2023.

Témata: Maminka roku 2023, Veronika Kašáková, projekt, Berenika Kohoutová, Maminka podnikatelka, Petra Nesvačilová, Downův syndrom, podnikání, Šimon, patronka, Míša, Michaela, Soutěž, Kategorie, Šimonkem, Maminka, Životní štěstí, E-shop, Oblečení, Podnikatelka