Maminka.czKam s dětmi

Na Moravu s dětmi: Osvědčené tipy, kam se podívat v Mikulově a okolí

Dominika Bártová 21.  7.  2023
Barokní zámek Mikulov, bylinková zahrádka ve Valticích, velkolepý Lednicko-valtický areál a spousta dobrého jídla a pití. Takové jsou naše tipy, jak si užít víkend na Moravě, a navíc s celou rodinou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ubytování na faře

Areál Café Fara v Klentnici na cyklostezce pod Pálavskými vrchy nezklame nikdy. Obzvlášť v letních měsících oceníte zahradu s odpočinkovou zónou s lehátky, postelemi s nebesy, ale také třeba s houpacím lehátkem. Právě tady si totiž nejlépe vychutnáte místní bio kávu či domácí limonádu. Nechte se i vy přemluvit k odpočinku a zkuste si tentokrát nic neplánovat. Pokud vás ale přece jen přepadne touha zkoumat něco nového, zajděte se podívat do místního muzea kávy, kde si můžete prohlédnout kávovary staré i 100 let.

VIDEO: Město Mikulov

Oranžerie na zámku Mikulov

V rámci programu pro děti se můžete se svými ratolestmi vypravit do zámecké oranžerie na několik divadelních představení –⁠ v sobotu 12. srpna třeba na 100 opic a v sobotu 26. srpna na cirkusové duo Circo Frico.


Piknik na Svatém kopečku

Co by to bylo za výlet do Mikulova bez výšlapu na Svatý kopeček? Pojměte to romanticky a uspořádejte si tu s rodinou či přáteli piknik. Slibujeme vám, že tyto výhledy na kapli sv. Šebestiána, kapli Božího hrobu a celé mikulovské okolí vás jen tak neomrzí.

Tip: Na vrchol vede několik cest. Pokud chcete tu méně náročnou, zahněte hned za druhou křížovou kapličkou doprava.

Oběd v Sojce & spol.

Až budete mít dost všech těch výhledů, zajděte se občerstvit či zakoupit si nějaké suvenýry a lahůdky z Moravy do bistra/koloniálu Sojka & spol. na náměstí. V restauraci ve druhém patře vaří z čerstvých a místních surovin. Na své si tu přijdou také vegetariáni či vegani.

Rodinné vinařství Vican

Do vinařství s dětmi? Ano! První, kdo vás totiž u vstupu přivítá, je lama a hned za ní oslík, který se tu volně prochází areálem. Z příjemného venkovního posezení máte navíc skvělý výhled na dětské hřiště, takže si tu v klidu můžete vychutnat skleničku ryzlinku vlašského či snad oranžového přírodního vína, které tu vyrábí 8 tisíc let starou gruzínskou metodou, při které se využívají hliněné nádoby kvevri. V nabídce mají také domácí kravské či kozí sýry.

Velkolepý Lednicko-valtický areál

Pokud chcete vyrazit s rodinou na kolo, určitě si naplánujte cestu do Lednicko-valtického areálu. Jednou z nejoblíbenějších tras je Knížecí lichtenštejnská stezka s číslem 5045, která vede z Lednice do Valtic okolo památek a mezi rybníky. Celkem jich tu najdete pět. Jmenují se Nesyt, Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský a Zámecký.


Bylinková zahrádka ve Valticích

V této jedinečné zahradě pod restaurací Zlatá terasa na zámku Valtice si můžete přičichnout k více než 300 druhům bylinek a léčivých rostlin. Najdete tu také bylinky afrodiziakální, barvířské rostliny, ale i takové, které můžete využít v aromaterapii či jen tak doma v kuchyni. Je tu možnost zapůjčení piknikových dek a slunečníků, takže tu klidně můžete strávit jedno relaxačně-edukativní odpoledne.

Maminka cestuje: Jižní Morava. Vinná réva, kam oko dohlédne


B/V Enotéka Milotice

A cestou domů se zastavte v zámecké sýpce v Miloticích, kde nově vznikla moderní B/V Enotéka, která nabízí exkluzivní možnost ochutnat hned 96 vín formou samodegustace z enomatiku –⁠ zařízení, jež konzervuje lahve pomocí dusíku.

Koupaliště Riviéra Mikulov

Během parného léta oceníte trochu ochlazení. Navštívit můžete koupaliště Riviéra Mikulov. Najdete tu plavecký bazén dlouhý 25 metrů, rekreační bazén, dojezdový bazén s tobogánem, skluzavku a dětské brouzdaliště. A samozřejmě nechybí ani občerstvení. 

Maminka cestuje: Střední Morava. Ta naše Morava, to je tak krásná zem...

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Rodina, Kam s dětmi, jídlo, Maminka cestuje, Prázdniny, Výlety, lednice, Léto s dětmi, Zahrada, zámek, Pití, Valtice, Lednicko-valtický areál, Mikulov, Šebestián, Mlýnský, Tip, Zámecký, Vinař, Svatý Kopeček, Morava, Zahrada na Heureka.cz