Maminka.czSlavní rodiče

Na psí knížku

Šárka Schmidtová 11.  3.  2009
V dnešní době se už nikdo nepozastavuje nad tím, když mladý pár žije pohromadě, aniž je sezdaný. Není to ale tak dlouho, kdy něco takového bylo naprosto nemyslitelné.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„CO BY TOMU ŘEKLI LIDI?!“ BYLA NEJČASTĚJŠÍ NÁMITKA RODIČŮ TZV. SNOUBENCŮ, KTEŘÍ SE CHYSTALI ZALOŽIT SPOLEČNÉ HNÍZDEČKO, ANIŽ BY PŘEDTÍM VSTOUPILI DO STAVU MANŽELSKÉHO.

A žena, která měla dítě a neměla zákonitého manžela, byla jednou provždy ocejchovaná jako svobodná matka. Stačilo, aby dospěla jedna generace, a svatba se stává pro některé mladé lidi tak trochu přežitkem. Argumentují tím, že „ten papír“ přece nepotřebují, že stačí, že se mají rádi a jsou právě proto spolu, a nemusí je držet pohromadě glejt jakési instance. Mnozí z nich se ovšem nakonec vezmou, často kvůli dětem, jindy kvůli majetku či věku.

Psychologové míní, že jde o jev spojený s dobou – ženy se osamostatňují, jsou úspěšné, slavné a nepotřebují se tak nutně opírat o mužské rámě. Mezi slavné, kteří tabu povinného manželství porušili už před lety, patřili například režisér slavného filmu Noc na Karlštejně ZDENĚK PODSKALSKÝ a jeho partnerka JIŘINA JIRÁSKOVÁ, i když je možné namítnout, že jako pár spolu nežili na sto procent, protože měli každý svoje zázemí. Životními partnery byli téměř třicet let.

NA KAŽDÉHO JEDNOU DOJDE

Dnešní mladí lidé spolu často žijí ve společné domácnosti nejen z důvodů praktických – lépe platit jeden byt než dva – ale i proto, aby si vyzkoušeli, jak jim to bude spolu klapat. Nebo zkrátka jen proto, že se mají rádi. Mnohé ženy se dalšímu sňatku do určité míry brání, nerady by se spálily podruhé nebo potřetí nebo jim zkrátka zkušenosti napověděly, že žádný papír nepotřebují. Jiné naopak berou sňatek jako zpečetění svého vztahu.

A další nikam nespěchají. Mezi ty, které se do sňatku neženou, patří například herečka SABINA LAURINOVÁ, kterou i s jejich dcerou VALENTÝNKOU před lety opustil rocker PEPA VOJTEK. Teď prožívá Sabina krásný vztah se svým novým partnerem, primářem stomatologického oddělení Thomayerovy nemocnice KARLEM KAMENÍKEM, a nedávno se jim narodila dceruška MÁJA. Prohlašují však o sobě, že jsou snoubenci, takže svatba na sebe pravděpodobně nedá dlouho čekat – Karel Kameník totiž Sabinu požádal už loni v červnu o ruku.

Mimochodem, Pepa Vojtek se sice posléze oženil s LIBUŠKOU HŮLKOVOU, ale nyní žije opět „na divoko“ s JOVANKOU SKRČESKOU. Je zvláštní, že některé dlouhodobé vztahy zničehonic padnou. Člověka mimovolně napadá, zda za to, že se nakonec lidé, kteří žili dlouhá léta ve volných svazcích, rozhodnou pro manželství, mohou jejich noví partneři nebo pár dalších křížků na krku. Třeba takový MICHAL DLOUHÝ, který žil dlouhá léta s LUCIÍ VONDRÁČKOVOU, se nakonec oženil s přítelkyní ZUZANOU PACOVSKOU, se kterou má dcerušku ANIČKU. Jak se říká – i na něho došlo!

SOUŽITÍ NA ZKOUŠKU

Anebo také až do té doby, než měli dítě. Takovým typickým párem jsou například herečka MAHULENA BOČANOVÁ a její manžel VIKTOR MRÁZ. Žili spolu nějaký čas, a když Mahulena otěhotněla, rozhodli se pro svatbu, která byla opravdu romantická – odehrávala se ve vesnici, kde žijí, na kopečku v kapličce, kam šli pěšky a „Mahu“ s sebou nesla už opravdu veliké bříško s dceruškou MARINOU.

Manželství je to dodnes vzorové, ať si bulvár tvrdí, co chce. Jiným párem, kterého do svatby nejspíš přivede potomek, je naše nejoblíbenější moderátorka LUCIE BORHYOVÁ a její řecký přítel NIKO PAPADAKIS.

Lucie těsně před Vánocemi porodila svému partnerovi synka LUCASE a spekuluje se o tom, že svatba na sebe nenechá dlouho čekat. Držme tomuto páru palce, aby jim i přes národnostní rozdíly a jistou jazykovou bariéru láska vydržela. Nevydržela totiž pravděpodobně – i když kdo ví – zpěvačce DARINĚ ROLINCOVÉ a MATĚJI HOMOLOVI. Darina dokonce prý prohlásila: „Jsme ve slepé uličce.“ A to přestože spolu tihle dva mají překrásnou dcerušku Lauru.

Komu ani děti jako kredity vedoucí ke svatbě nestačily, je herečka JITKA ASTEROVÁ, která vychovává sama dva potomky – ANIČKU a ADAMA. Nějaký čas s jejich otcem žila, ale... nepovedlo se.

DÍTĚ BEZ SVATBY

Ovšem párů, které mají dítě a do svatby se jednoznačně neženou, je pořád dost a dost. Například modelka ALENA ŠEREDOVÁ, která má syna LUISE THOMASE s italským fotbalistou BUFFONEM, prohlásila, že vdávat se zatím nebude. Nejprve se jí nechtělo oblékat bílé šaty s bříškem, pak zase došla k názoru, že syn je příliš malý. Jako každá žena má pravděpodobně o své svatbě romantické představy, jen jí popřejme, aby její vztah s GIGIM, se kterým šlo původně podle jejích slov jen o fl irt, vydržel pořád žhavý. Ale možná hraje roli i to, že Gigi prý svého syna nehodlá přebalovat.

Maminkou se loni už podruhé stala moderátorka a exidol mládeže TEREZA PERGNEROVÁ, která žije s přítelem JIŘÍM CHLEBEČKEM. Z předchozího vztahu má Tereza syna SAMUELA, a jak se zdá, svatba pro ni není to pravé. Se svým přítelem teď vychovává kromě Sama i dcerušku NATÁLKU. Stejně pravděpodobně smýšlí i dcera MICHAELA KOCÁBA, shodou okolností jmenovkyně Tereziny dcery, NATÁLIE KOCÁBOVÁ, která by ale mohla být se svým stejně starým partnerem, čtyřiadvacetiletým ŠTĚPÁNEM VRÁNOU, vzorem pro nestálé páry. Znají se od školních dob a jejich synovi VINCENTOVI je už pět let. Svatbu prý ale nechystají.

STARŠÍ A MOUDŘEJŠÍ

Jakýmsi milostným čtyřúhelníkem jsou manželé KRAUSOVI a expartneři IVANA CHÝLKOVÁ a KAREL RODEN.

Krausovi se sice prý už snad rozvedli, ale ani jeden z těchto čtyř nespěchá do nového chomoutu, a tak žijí už deset let spolu oba nové páry – jak KAREL s JANOU, tak JAN s IVANOU, kteří spolu mají už devítiletého syna JÁCHYMA, jenž podědil herecké vlohy po svých rodičích. Ani jednomu z nich, jak se zdá, nepřipadá „ten papír“ nijak zvlášť důležitý a žijí si šťastně a spokojeně.

Téměř legendou se stal pár, který tvoří naše skvělá herečka IVA JANŽUROVÁ a režisér STANISLAV REMUNDA. Nikdy se totiž nevzali – a to byl na tehdejší dobu docela ojedinělý čin. Celou dlouhou dobu, co spolu žijí, tvrdí, že mají na svatbu ještě čas! Vychovali dvě dcery, SABINU a THEODORU, které už mají své vlastní rodiny a všichni žijí pohromadě v jednom domě. A tak kolem babičky a dědečka pobíhají čtyři vnoučátka! Pikantně celou situaci glosovala SABINA REMUNDOVÁ: „Já jsem jediná žena, která je v našem domě vdaná!“

A CO SVĚT?

Soužití na psí knížku se pomalu stává fenoménem v celém světě a samozřejmě se tam nevyhýbá ani slavným. Nedá se nic dělat, ale opět je třeba okomentovat nejslavnější a nejkrásnější pár současnosti, kterým je ANGELINA JOLIE a BRAD PITT. Ačkoli se nevzali, už v době, kdy spolu začali tihle dva slavní herci žít a Angelina měla tehdy ve svém opatrování kambodžského chlapce MADDOXE a africkou holčičku ZAHARU, Brad neváhal a obě děti přijal za své. Od té doby do jejich rodinky přibyl ještě adoptovaný chlapeček PAX, ale především tři – což je skoro neuvěřitelné – vlastní děti, prvorozená holčička SHILOH a brzy nato dvojčátka KNOX LÉON a VIVIENNE MARCHELINE. Přesto to nevypadá, že by se pár chystal vstoupit do svazku manželského, i když se čas od času objevují všelijaké spekulace o jejich svatbě.

Kdo ale rozhodně svatbu odmítá, je JOHNNY DEPP s partnerkou VANESSOU PARADISE, i když zlí jazykové tvrdí, že ona by se – jako téměř každá žena – vdávat chtěla, ale on to odmítá. Život na hromádce mu, jak se zdá, naprosto vyhovuje, pár žije na francouzském venkově a vychovává spolu dvě děti. Typickým zarputilcem, který prohlásil, že se už nikdy ženit nechce, je nesmrtelný Indiana Jones, herec HARRISON FORD. Je to prý kvůli dvěma nešťastným manželstvím, nejprve s MARY MARQUARDTOVOU a poté s MELISSOU MATHISONOVOU.

Z těchto opapírovaných vztahů má čtyři děti, od každé bývalé manželky dvě. Ale i na něho zřejmě dojde. Už před lety začal žít s představitelkou Ally McBealové CALISTOU FLOCKHART a vztah se sice pomalu, ale jistě sune do manželství. Calista má sedmiletého chlapečka, kterého adoptovala. Říká se, že Harrison slíbil Calistě svatbu hned poté, co skončí premiéra nového dílu Indiana Jonese. Nedávno se však objevily nové zvěsti – pár je prý dokonce zasnouben. Indiana Jones se zřejmě chomoutu nevyhne, i když zatím mu uniká... Zato frontman skupiny Oasis LIAM GALLAGHER, který žil léta se zpěvačkou NICOLE APPLETON, dělal vše pro to, aby se ženit nemusel, až byl k oltáři dotlačen loni, a to společnými silami své partnerky a asi i jejich pětileté dcery.

Témata: Slavní rodiče, Časopis Maminka, Pax, Knox, Sabina Laurinová, Mahulena, Prvorozená holčička, Sabina Remundová, Indiana, Iva Janžurová, Aster, Harrison Ford, Remundová, Terezin, Indiana Jones, Natálie Kocábová, Námitka, Maddox, Harrison, Mahulena Bočanová, Karlštejn, Zahar, Gigi, Shiloh, Skvělá herečka
Mohlo by vás zajímat