Maminka.czKam s dětmi

Na Slavnosti chřestu parním vlakem, vezměte i děti!

redakce 11.  5.  2013
Slavnosti chřestu v Ivančicích (17. - 19. května 2013) myslí na děti i jejich rodiče. Program nabízí spoustu zábavy pro nejmenší, ale taky prostor pro dospělé, aby v klidu ochutnali chřestové speciality nebo moravská vína. Velkou atrakcí pro rodiny s dětmi je pak speciální parní vlak, na který už můžete kupovat vstupenky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Historická lokomotiva (pro znalce je řady 433.001) potáhne sedm vagonů a bufetový vůz. „Vlak vyjíždí v devět ráno z Brna a odpoledne pak v 16.43 zpět z Ivančic. Koupit si můžete jednosměrnou jízdenku, zpáteční anebo přímo nakombinovat jízdné se vstupenkou na slavnosti. Pak už vás nikde nečeká fronta,“ radí jeden z organizátorů Michal Burian z ECEATu. Nejjednodušší jízdenka stojí 140 Kč, ceník a jízdní řád najdete na www.slavnostichrestu.cz.

Projížďku parním vlakem zpříjemní chřestové cestovní specialitky

Parním speciálem se z Brna do Ivančic sveze také císařovna Sissi. „Byla totiž velkou milovnicí vaneckého chřestu. Dokládá to i dopis, který máme k dispozici. V něm děkuje místnímu lékárníkovi za to, že jí poslal vynikající špargl,“ vysvětluje návštěvu slavné panovnice ředitel kulturního centra Aleš Tureček. Alžběta Bavorská řečená Sissi projde celé brněnské nádraží, pak nastoupí do svého vagonu a během cesty bude možné se s ní vyfotografovat.

Na palubě si budete moci v bufetovém vagonu zakoupit chřestové cestovní specialitky. V Ivančicích na nádraží Sissi přivítá živá muzika, pak se vydá kočárem na náměstí, kde sama ochutná chřestové speciality v degustační zóně. Odpoledne jako vášnivá turistka vystoupí z parku Réna na Muchovu rozhlednu za doprovodu návštěvníků slavností.

Pro děri i pro rodiče: šparglové speciality, Hobit, kouzelnická show a vaření

Po celý víkend bude postaráno jak o děti, tak o jejich rodiče. Maminky mohou ochutnávat šparglové speciality a děti zatím koukat na film v kině. Na programu bude novinka Hobit: Neočekávaná cesta a film Hotel Transylvánie. Zatímco tatínci budou vybírat nejlepší víno ke chřestovému pokrmu ve vinařské zóně, děti mohou hned vedle sledovat živá zvířátka nebo si pohrát na houpací farmě.

„Slavnosti navštíví také kouzelník, který v sobotu i v neděli předvede na nádvoří radnice show pro děti. Pokud by se chtěl někdo na festivalu zdržet déle a projít si degustační zónu o samotě, může děti zavést do rodinného centra Měsíční houpačka, kde bude k dispozici hlídání dětí,“ popisuje Aleš Tureček. Ani letos nebude chybět kuchařský blok s názvem „Děti vaří rodičům“, který povede televizní kuchař Petr Stupka.

Na letošních Slavnostech chřestu bude vařit 8 restaurací, představí se více než tucet vinařů a pořadatelé již tradičně objednávají 4 tuny čerstvého chřestu. Jako hlavní kuchařská hvězda se představí autorka vynikajících kuchařek a propagátorka farmářských trhů Hanka Michopulu. Do Ivančic přijede i herec a gurmánLukáš Hejlík. Fanoušky dobré hudby potěší mimo jiné i Xindl X.

Podrobný program pro děti a další podrobnosti najdete na www.slavnostichrestu.cz.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Maminka cestuje, Xindl X, Vlak, Císařovna Sissi, Císařovna, Podrobný program, Lokomotiva, Transylvánie, Pár, Lukáš Hejlík, Jízdenka, Burian, Parní vlak, Panovnice, Sla, Par, Hotel Transylvánie, Věž, Chřest, Farmářský trh, Jízdní řád, Slavnost