Maminka.czRodina

Na Slovensko už jedině Peugeotem 308 SW

redakceRegina Rothová 22.  1.  2016
Devět let pracuji jako produkční v Mladé frontě a moje práce mimo jiné obnáší i zařizování focení pro slovenské tituly, které má naše vydavatelství v portfoliu. Začátkem října jsme vyrazili z Prahy do Banské Štiavnice fotografovat zpěvačku Zdenku Prednú na titulku časopisu Maminka.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vždycky cestujeme společně; kromě mě fotografka, vizážistka, stylistka a supervizor z redakce (ta se k nám přidala až na Slovensku). Je jasné, že dopravit celou skupinu z Prahy na Slovensko vyžaduje logistický um, dokonalou organizaci, ale hlavně bezpečný, spolehlivý a pohodlný vůz. Tentokrát jsme dostali zapůjčený Peugeot 308 SW.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hned jak jsem do něj usedl, osahal jsem a vyzkoušel vše, co v něm šlo nastavit. Jsem totiž typický muž, takže navěky malý kluk, a tento vůz mi poskytl široké pole působnosti. Některé možnosti jsem však ocenil až na dálnici, některé dokonce až po návratu, dříve na ně bohužel nebyl čas.

První milé překvapení čekalo už při odjezdu. Vždycky přesouváme spoustu vybavení, oblečení, dekorace… Mé spolujezdkyně byly skeptické, ale francouzský lev ukázal hlubiny úložných prostor a zvládli jsme to s přehledem. Zavazadelník totiž spolyká až 610 l, což je v této kategorii vozů unikum. Pocit vzdušnosti a volnosti v kabině dopřeje prosklená panoramatická střecha.

Řidič ocení pohodlí při řízení díky chytrému a adaptivnímu tempomatu, ve kterém pomocí dotykového displeje nastavíte rychlost a odstup, navíc umí hlídat bezpečnou vzdálenost a v ohrožení automaticky nouzově brzdit. Cesta příjemně utekla, vůbec jsem necítil, že mám plně naložené auto a vezu tři spolujezdce. Motor byl i přes vysokou hmotnost vozu svižný a překvapivě úsporný.

Klepněte pro větší obrázek

V Bratislavě jsme naložili ještě naši slovenskou redaktorku a vydali se na zbytek cesty. Ke slovu přišla vestavěná navigace přesná jako hodinky a díky velkému dotykovému displeji i velice přehledná. Velmi jsme ocenili, že navigace ve francouzském voze umí česky. Cestou zpět do hotelu nás naváděla spolehlivá LED světla, já zase s vděkem využil masážní funkci sedadla. Přece jen sedm hodin za volantem může být únavné, ale ne v tomto voze! Zkrátka jsem si pracovní výlet užíval každou minutu a to mi určitě potvrdí každý, kdo se v Peugeotu 308 SW již svezl.

Klepněte pro větší obrázek

Po návratu do Prahy jsem neodolal vyzkoušení ještě jedné vychytávky: automatického parkování neboli Park Assist. Dokonce jsem si natočil video, jak auto parkuje bez řidiče. Vpravo, vlevo, podélně i kolmo, nebylo nic, čím bych vůz zaskočil, a z parkovacího místa umí i sám vyjet. Přiznám, že jsem tohoto šarmantního Francouze vracel se slzou v oku.

Témata: Rodina, Malý kluk, Slovensko, Jed, Vyzkoušení, Úložný prostor, Displej, Stylistka, Střecha, Vizážistka
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky