Maminka.czRodina a vztahy

Na vlastní dítě jsem přísnější než na partnerovo. Vím, že je to špatně

Kateřina Prachařová 30.  6.  2017
Chovat se ke všem svým dětem úplně stejně je někdy těžké i v „klasické“ rodině. A co teprve, když máte jedno dítě vlastní a druhé vyvdáte. Čtenářka Anna se nám svěřila, že dennodenně s tímto problémem bojuje. Ale možná jinak, než byste čekali.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Staršího syna Vojtu mám s bývalým manželem. Rozvedli jsme se, když byly Vojtovi tři roky. Byla jsem pak nějaký čas sama a syna se snažila vychovávat, jak nejlíp jsem uměla. Vedla jsem ho hodně k samostatnosti, už kvůli sobě, abychom všechno co nejlíp zvládali,“ začíná své vyprávění 40letá Anna.

Když bylo Vojtovi sedm let, seznámila se díky práci se svým nynějším mužem Martinem. Martin byl čerstvě rozvedený a měl ve výhradní péči syna Lukáše, který je o rok starší než Annin Vojta.

Fejeton otce: Jaké je to stát se nevlastním tátou?

„Sblížil nás hodně právě osud rodičů, kteří zůstali s dítětem sami. Martinova manželka měla psychické problémy a syna se prakticky zřekla. Oba tím byli dost zasažení a dost dlouho trvalo, než jsme tohle překonali. Dva roky jsme se spolu sice intenzivně scházeli, po pár měsících seznámili i kluky, ale pořád jsme se nedokázali odhodlat udělat nějaký větší krok jako společné bydlení.“

Témata: Děti, Rodina, Vaše příběhy, Rodina a vztahy, partner, Jedna rodina, Samostatná jednotka, Podobná situace, Tchán, Pár, Fejeton, SPA, Syn, Nový přítel, Výchova, Bývalý manžel, Obraz svůj, Společné stolování, Stolování, Annin, Starý syn, Velký krok, Zodpovědnost, Sparta, Výhradní péče