Maminka.czTrendy

Nahota na prodej: Platforma OnlyFans frčí čím dál víc nejen u slavných maminek

Dita Mrázková 30.  8.  2023
Že jste o tomhle novém trendu už slyšeli, ale pořád nevíte, o co se vlastně jedná? Stačili jste ho na základě pár titulků v médiích zaškatulkovat do kategorie "zakázaného ovoce"? Nebo ho považujete za dobrý zdroj příjmů?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

O síle a vlivu sociálních sítí svědčí mnohé. Vždyť ještě před pár lety neměl nikdo ani páru o tom, co je to takový "ovlivňovač", tedy influencer. Dnes se tak nazývá s trochou nadsázky každá druhá slečna na Instagramu, která propaguje kosmetiku nebo oblečení nějaké značky a snaží se určovat, jaké trendy hýbou světem. 

VIDEO: ANDREA VEREŠOVÁ O PLATFORMĚ ONLYFANS: TAKY JSEM O TOM UVAŽOVALA

Ti nejlepší "ovlivňovači" kasírují i stovky tisíc měsíčně a jejich práce je pro spoustu jejich obdivovatelů přímo snová. Co může dělat taková influencerka? No stačí se přece podívat na její Instagram! Pracuje z domova, kam jí firmy posílají ty nejlepší novinky na trhu, a ona je "jenom" ukazuje... Že je realita trochu jinde, to je věc jiná.

Sociální sítě můžou být prostředkem, jak si skutečně nějaký ten peníz (při)vydělat. A své o tom vědí také známé osobnosti. Nedávno šokovala modelka a dvojnásobná máma Simona Krainová počinem, který českou společnost rozdělil na dva tábory.

Klepněte pro větší obrázek

Rozhodla se totiž založit si účet na platformě OnlyFans. Že ještě pořád nevíte, o co se vlastně jedná? Jde o další ze sociálních sítí, tato ovšem umožňuje v podstatě komukoliv, kdo si na ní zařídí účet, publikovat placený obsah libovolného druhu. Fanoušci, které dotyčná osoba zajímá, si zaplatí předplatné, aby získali přístup k požadovanému obsahu. OnlyFans pak platí tvůrci obsahu 80 % z poplatků vybraných od fanoušků, zbylých 20 % si ponechá. Podmínkou registrace je věk 18 let. 

Onen obsah si většina lidí představuje jako pornografický. Chyba lávky. Mezi uživatele této platformy patří také osobní fitness trenéři, hráči počítačových her, kuchaři, muzikanti, influenceři a spousta těch, kteří mají (chtějí) nabídnout víc než jen své dokonalé tělo... Ovšem erotický obsah stále dominuje, odhaduje se, že tvoří 80 % veškeré tvorby. 

 

V roce 2017 využíval OnlyFans milion uživatelů, v roce 2022 už to bylo více než 150 milionů... 

 
Zdroj: Wikipedia

Když se na OnlyFans přihlásila před dvěma lety modelka a zpěvačka Bella Thorne, za pouhý jeden den od své registrace si vydělala 1 milion dolarů. Svým fanouškům slibovala odhalené fotky za 200 dolarů, nakonec ale zveřejnila pouze fotografie ve spodním prádle.

Klepněte pro větší obrázek

Na OnlyFans můžete najít i další známé tváře jako herečky Carmen Electru a Denise Richards, sestru modelky Kate Moss Lottie nebo modelku a rapperku Amber Rose, která si údajně přijde na 7,4 milionu měsíčně. Některé z nich jsou mámami, žádná z nich ale nevidí problém v odhalování svých předností před miliony fanoušků. Ruku na srdce, kterou mámu by ale nenapadlo, co na veřejně dostupné intimní fotografie své maminky řeknou její děti a jaký dopad to na ně může mít v budoucnu?

Modelka Simona Krainová hodlá na síti podle svých slov ukazovat umělecké akty, které neakceptuje Instagram, na němž je také velmi aktivní. Obsah na jejím účtu si můžou fanoušci předplatit za necelých 20 dolarů měsíčně, což je zhruba 430 korun. Navíc nabízí horkou novinku, kdy za dalších 49 dolarů (zhruba 1100 Kč) si zájemci mohou zaplatit bonusový obsah "na dobrou noc". Svými fotkami tak může slavná maminka vytěžit další zisk, který Instagram neumožňuje.

Dětské hvězdy Instagramu: Miliony sledujících, vlastní módní značka, našlápnuté kariéry... Dokonalost, nebo ztráta dětství?

Intimita se za peníze (ne)koupí

A co stojí za tím, že je člověk ochoten s druhými sdílet svou nahotu a intimitu? V první řadě jsou to samozřejmě peníze, ale důvodů může být víc. Od zvědavosti přes formu sebevyjádření po experiment... Někomu se jen líbí zájem o jeho osobu a někdo v tom vidí lehce vydělané peníze. Důležité je uvědomit si, že když se člověk pustí do tohoto typu práce, už se těžko vrací zpátky. Ačkoli je to vždy o konkrétním tvůrci nebo tvůrkyni, jak si nastaví, co přesně chce sdílet. Když se do toho pustí lidé bez zkušeností, může to mít nepříjemné následky...

A jaký na to máte názor vy? Hlasujte v anketě!

Témata: Slavné maminky, Mateřská a rodičovská dovolená, Mateřství, Instagram, Peníze, Sociální sítě, Fotografie, Peníze a kariéra, Trendy, fenomén, Finance, Styl, Simona Krainová, Práce na mateřské, OnlyFans, Trend, Maminka, Kate Mossová, Ambra Rosa, Denis Richards, Platforma, Carmen Electra, Wikipedia, Obsah, Ovoce
Mohlo by vás zajímat