Maminka.czBatole

Nákup a prodej použitých věcí na internetu – jak na to?

Většina z vás určitě alespoň jednou vyzkoušela koupit něco pro vaši ratolest na internetu. Při cenách nového zboží v obchodech se také není čemu divit. Na co si dát při nákupu použitého zboží na internetu pozor a jak naopak co nejlépe prodat zboží, ze kterého jste již vyrostli, a přitom by mohlo udělat radost někomu dalšímu?
17. 3. 2012
Nákup a prodej použitých věcí na internetu – jak na to?

Výhodný nákup

Mezi vystavenými inzeráty patří dětskému zboží druhá příčka. Na internetu seženete skoro všechno a při troše opatrnosti můžete při nákupu použitého zboží výrazně ušetřit. A čím se nejčastěji řídit, abyste nakoupily bezpečně a výhodně? Před objednáním zboží zkontrolujte všechny detaily transakce. „Pokud se vám zdá, že na fotkách není vše dobře vidět, kontaktujte prodejce a požádejte ho o další fotografie,“ radí Jana Juříková z portálu SpěcháTo.cz a dodává: „Při nákupu na inzertních serverech peníze předem raději neposílejte.“

Využijte řazení inzerátů podle regionů. Snadno tak najdete, jaké zboží lidé nabízejí ve vašem okolí, můžete si proto rychle domluvit osobní odběr a ušetřit za poštovné. Nejvíce inzerátů nabízejí obyvatelé velkých měst – Prahy, Brna, Ostravy, Plzně nebo Českých Budějovic.

Úspěšný prodej

Určitě se vám po dětech také nakupilo plno věcí, které je vám líto vyhodit, ale víte, že už je nebudete potřebovat. Pokud se rozhodnete prodávat je na internetu, zjistíte, že rozhodně nejste jediná. Proto se snažte vystavit takový inzerát, který ostatní zaujme. Detailně zbožípopište a přidejte vhodnéfotografie. Zvolte takovou cenu, která nakupující neodradí. Nabídněte také možnostosobního odběru, tím můžete zvýšit svou důvěryhodnost.

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Školák, Předškolák, Praktické rady, Věc, Nákup, Internet
Mohlo by vás zajímat
Odběr plodové vody. Je třeba se bát?
Brutálně výstižná ilustrace zachycuje rozpad rodiny
Velký přehled dětských autosedaček. Která je nejlepší a na co si dát pozor?
Známe nejoblíbenější jména miminek v lednu 2017. Jaká to jsou?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu