Maminka.czBatole

Nákup a prodej použitých věcí na internetu – jak na to?

redakce 17.  3.  2012
Nákup a prodej použitých věcí na internetu – jak na to?
Většina z vás určitě alespoň jednou vyzkoušela koupit něco pro vaši ratolest na internetu. Při cenách nového zboží v obchodech se také není čemu divit. Na co si dát při nákupu použitého zboží na internetu pozor a jak naopak co nejlépe prodat zboží, ze kterého jste již vyrostli, a přitom by mohlo udělat radost někomu dalšímu?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Výhodný nákup

Mezi vystavenými inzeráty patří dětskému zboží druhá příčka. Na internetu seženete skoro všechno a při troše opatrnosti můžete při nákupu použitého zboží výrazně ušetřit. A čím se nejčastěji řídit, abyste nakoupily bezpečně a výhodně? Před objednáním zboží zkontrolujte všechny detaily transakce. „Pokud se vám zdá, že na fotkách není vše dobře vidět, kontaktujte prodejce a požádejte ho o další fotografie,“ radí Jana Juříková z portálu SpěcháTo.cz a dodává: „Při nákupu na inzertních serverech peníze předem raději neposílejte.“

Využijte řazení inzerátů podle regionů. Snadno tak najdete, jaké zboží lidé nabízejí ve vašem okolí, můžete si proto rychle domluvit osobní odběr a ušetřit za poštovné. Nejvíce inzerátů nabízejí obyvatelé velkých měst – Prahy, Brna, Ostravy, Plzně nebo Českých Budějovic.

Úspěšný prodej

Určitě se vám po dětech také nakupilo plno věcí, které je vám líto vyhodit, ale víte, že už je nebudete potřebovat. Pokud se rozhodnete prodávat je na internetu, zjistíte, že rozhodně nejste jediná. Proto se snažte vystavit takový inzerát, který ostatní zaujme. Detailně zbožípopište a přidejte vhodnéfotografie. Zvolte takovou cenu, která nakupující neodradí. Nabídněte také možnostosobního odběru, tím můžete zvýšit svou důvěryhodnost.

Témata: Porod, Těhotenství, Novorozenec, Kojenec, Děti, Předškolák, Praktické rady, Školák, Batole, prodej, Transakce, Jak, Nákup, Použité zboží, Internet, Věc, Výhodný nákup
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Kvůli nedostatku peněz si připadám mnohem víc zranitelná, říká samoživitelka Hanka. Přečtěte si její příběh
Wallerová Radka
Samoživitelky
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Kotoul a stojku by měl umět každý školák. Podívejte se, jak je dítě správně naučit
Procházková Simona
Děti a sport
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma