Namalujte si putovní kamínky. Víme, jak na to!

Petra Slušňáková 22.  3.  2021
Také jste jako my v redakci propadl kouzlu malování na kamínky? A víš, že existuje způsob, jak své dílko poslat do světa?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jak z malovaného kamínku uděláš putovní?

Svým kamínkem můžeš udělat radost i někomu dalšímu, a to třeba díky hře „putovní malované kamínky“. Do té se už zapojili lidé také z jiných zemí světa. Přidáš se? Je to úplně jednoduché. Namalovaný kamínek polož někde venku tak, aby byl dobře viditelný pro kolemjdoucí. Co všechno musí kamínek splňovat a jak přesně ve hře postupovat, najdeš s rodiči na facebookovém profilu skupiny Kamínky.

Putovní kamínky od Mateřídoušky

Když budeš mít štěstí, třeba narazíš na putovní kamínek od Mateřídoušky. Podívej se do fotogalerie, jaké kamínky vznikly pod rukama autorů tvého oblíbeného časopisu.

Co dělat, když najdeš putovní kamínek?

Takový poklad můžeš přenést někam jinam, nebo si nalezený kamínek necháš a místo něj vyšleš do světa ten svůj. Vybírej si pro svůj kamínek místa, kde nikomu nehrozí žádné nebezpečí, neumisťuj ho na kulturní ani přírodní památky.

Klepněte pro větší obrázek

Jak malovat na kamínky?

Začni tím, že si kamínek očistíš. Nám se následně osvědčilo předkreslit si obyčejnou tužkou na kamínek svůj obrázek a na samotné malování pak použít štětec a akrylové barvy. Kamínek můžeš pomalovat klidně celý jednou barvou a teprve pak ho začít zdobit. Aby kamínek zvládl venkovní podmínky, je dobré ho po zaschnutí barev ještě přetřít bezbarvým akrylovým lakem. V prodejnách malířských potřeb ho koupíš i ve spreji. S ním se jednodušeji pracuje. Přejeme hodně zábavy na lovu kamínků, a pokud budeš mít chuť, vyfoť a pošli nám ten svůj na e-mailovou adresu redakce: materidouska@cncenter.cz

Foto: Archiv. Istock.cz

Témata: Mateřídouška, Malíř, Kouzlo, Dílko, Lake, Kamínka, Štětec, Kamínek, Malování, Edna, Facebookový profil, Redakce