Maminka.czMaminka roku 2022

Nápad vznikl úplnou náhodou. Lucie Janauer rozjela na mateřské vlastní e-shop

Akční maminka dvou synů se nebála riskovat a během mateřské dovolené založila a rozjela e-shop Monkey Mum s potřebami pro děti a jejich maminky. Proč se rozhodla přihlásit se do Maminky roku a jak se jí daří skloubit podnikání s péčí o dvě malé děti? Dozvíte se ve videu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lucie Janauer je maminkou dvou synů, staršímu jsou tři roky a mladšímu rok a půl. Do soutěže se přihlásila sama. Zkoušela to už loni, ale až letos se jí povedlo probojovat se do finále.

Nápad začít podnikat na mateřské vznikl přitom náhodou, když nemohla sehnat zábrany na postel pro miminko. Původně si nechala dovézt ze zahraničí několik kusů, které chtěla rozdat ve svém okolí, ale poptávka byla tak vysoká, že si založila e-shop s názvem Monkey Mum.

„Momentálně mám čtyři investory a prodáváme po celé Evropě. Monkey Mum se původně zabývalo prodejem zábran na postel. Nyní se snažíme nabízet produkty pro milující a šetrné mateřství. Postupně rozšiřujeme sortiment a pracujeme na rozvoji vlastních produktů,“ říká Lucie.

Za nejtěžší považuje skloubení práce a péče o děti. „Je to hodně náročné, protože kluky musím brát s sebou i na schůzky. Ale jsou skvělí a přijde mi, že to všechno chápou. Nejvíc mi pomáhá manžel, bez kterého bych podnikat nemohla,“ říká a doplňuje, že rodina by měla být vždy na prvním místě.

Představujeme finalistky Maminky roku. I s roztroušenou sklerózou se dá žít naplno a otěhotnět, říká Lucie Mihoková

Vedle toho, že Lucie podniká, zvládla na mateřské napsat knihu s názvem Teorie mateřství. „V knize se snažím předat, že máma může být unavená a vyčerpaná, ale že na mateřství nesmí být sama. Občas si i já řeknu, že to nezvládám. Dalším takovým postřehem, který se v knize objevuje, je skutečnost, že děti toho potřebují hrozně málo. Stačí, že mají maminku, mají co jíst a co na sebe. Nic dalšího nepotřebují.“

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Inspirativní ženy, projekt, Maminka roku 2022, galavečer, Maminka podnikatelka, Úplná náhoda, Lucie, Náhoda, Skloubení, Luci, Nápad, Monkey Mum, Mater, Děti, Teorie mateřství, E-shop, Maminka, Lucie Janauer, Mateřská dovolená, Evropa, Poptávka, Podnikání