Maminka.czRodina

Napište společně s dětmi dopis Ježíškovi

Alena Štouračová 4.  12.  2010
Nevíte, co by si vaše dítě přálo pod stromeček? Chcete jej na Štědrý večer překvapit dárkem, ze kterého by mělo ohromnou radost? Pokud vaše dítko stále věří tomu, že vánoční dárky nosí Ježíšek, právě nastala ta správná doba popostrčit jej k tomu, aby Ježíškovi napsalo nebo nakreslilo dopis, v němž by uvedlo, jaké dárečky by si přálo letos na Vánoce.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Obálka adresovaná Ježíškovi

Psaní dopisů Ježíškovi se v mnohých rodinách stalo tradicí, na kterou se těší i samy děti. „Dopis Ježíškovi už máme letos zdárně za sebou,“ říká Iveta Matušková. „Synek nejprve na papír namaloval věci, které by si přál pod stromeček, a to hlavně plastový domeček a bagrovač. Jelikož jsou mu čtyři roky, a tudíž ještě neumí psát, nadiktoval mi, co mám pod obrázek napsat. Dopis jsme potom vložili do obálky, kterou jsme společně zalepili a nadepsali na ni JEŽÍŠEK. Obálku jsme dali za okno na parapet, kde si ji měl Ježíšek vyzvednout. Malý samozřejmě poblíž napjatě vyčkával na to, až Ježíšek přiletí a obálku si odnese. Na vlastní oči ovšem Ježíška neviděl. Dopis vzal z okenního parapetu tatínek, zatímco malý spal,“ směje se Iveta.

Psaníčko jako vzpomínka na dětství

Kdo z vás má doma krabici či úschovný box, kam si schoval první ostříhané vlásky svého dítěte nebo jeho první vypadený mléčný zub? Do této krabice právem patří i dopisy Ježíškovi. Jednou, až vaše dítko vyroste v dospělého člověka, se nad nimi rádo zasměje, zavzpomíná i zasní. „Všechny dopisy Ježíškovi, co moje děti psaly, mám schované na památku. Až budou velké, předám jim je i se sbírkou ostatních věcí, které střádám od jejich narození“, přitakává Jana Hronová.

Dopis Ježíškovi může mít i výchovný charakter

K dopisu Ježíškovi mohou děti připojit také sliby o tom, jak se budou pro příště chovat. Nejedno z nich tak v dopisu Ježíškovi slibuje, že už bude hodné, nebude bít svoje sourozence a ani nebude zlobit svoje rodiče či paní učitelku ve školce. „Moje děti do dopisu pro Ježíška tradičně vkládají i nejrůznější sliby. Moje dcera Karolínka letos do dopisu pro Ježíška napsala, že se naučí sama oblékat, můj syn Jiřík zase slíbil, že se naučí zavazovat tkaničky u bot a přestane mluvit sprostě,“ vysvětluje dále Jana Hronová.

Přání mířící na Boží Dar

Jako každým rokem začne i letos 1. prosince na Božím Daru úřadovat Ježíškova pošta. A proč zrovna na Božím Daru? Jedná se totiž o nejvýše položenou poštu v České republice, proto to k ní má Ježíšek z nebe nejblíže, a může tak vyřizovat korespondenci. Za zmínku určitě stojí fakt, že Ježíškovo razítko letos úřaduje na Božím Daru již po osmnácté.

Právě na Boží Dar můžete spolu s dětmi poslat jak dopis Ježíškovi, tak vánoční přání, jež budou následně označeny originálním Ježíškovským razítkem. Získat Ježíškovské poštovní razítko je velmi jednoduché. Stačí, když dopis s nalepenou známkou a nadepsanou adresou toho, komu jej posíláte, vložíte do obálky a pošlete na následující adresu:

Český Ježíšek
Boží Dar 1
362 64 Boží Dar

Proč by vám proto domů nemohl z Božího Daru přijít zpátky Ježíškovským razítkem označený dopis, který vaše děti adresovaly samotnému Ježíškovi? Vaše ratolesti tak budou mít jistě radost z toho, že na ně Ježíšek nezapomněl a jejich dopis četl, a že jim tak pod stromeček určitě donese to, co si v dopisu přáli.

Čtěte také: Předvánoční nákupy hraček - nákupní rádce podle věku dítěte

Témata: Rodina, Boží Dar?, Boží dar, Ježíšková, Dopis, Mléčné zuby, Nápis, Obálka, Okenní parapet, Ježíš
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu