Maminka.czGalerie

Narodily se s genetickou vadou, teď jsou žádané modelky. Příběh sester z Kazachstánu vyrazil dech i zkušeným lékařům

Simona Formánková 5.  9.  2022
Sestry Assel a Kamila Kalaganovy se narodily s věkovým rozdílem 12 let. Ačkoli je na první pohled jasné, že do davu svých vrstevníků zcela nezapadají, rozhodně je to nijak netrápí. Ve svém rodném Kazachstánu patří k velmi žádaným modelkám.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Když se narodila moje nejstarší dcera, genetika u nás v Kazachstánu nebyla ještě tak vyvinutá. Lékaři byli v šoku a mysleli si, že její biologický otec pochází z Ruska. Já jsem si pak začala o možných příčinách více číst a až potom jsem zjistila, že jsou moje děti albíni," vzpomíná na prvotní šok po porodu maminka Aiman Sarkatova, která se se vzhledem svého miminka musela nějakou dobu vypořádávat. 

VIDEO: Miminko se narodilo se stříbrnými vlasy

„Na začátku jsme byli všichni v šoku, překvapení. Nevěděla jsem, jak se k tomu jako matka postavit. Co říkat zvědavým lidem..." Další šok přišel ve chvíli, kdy se po 12 letech narodila albínské Assel sestra Kamila. I ona byla albínka. Což nepřekvapilo pouze rodiče, ale i samotné lékaře. Albinismus je totiž velmi vzácné dědičné onemocnění. Nakonec se ukázalo, že mezi Sarkatovými předky byli albíni, o kterých neměla Aiman ani tušení.

Albinismus se projevuje bílou kůží a bílými vlasy. Lidé trpící touto poruchou mají červené nebo velmi světle modré oči. Jejich kůže je velice citlivá na sluneční záření, proto se mu mohou vystavovat opravdu jen minimálně. "Pokud jdu odpoledne ven, pak se rozhodně namažu opalovacím krémem, obléknu si oblečení na ochranu pokožky, pokrývku hlavy nebo použiji deštník," říká Assel.

Přiznává, že zpočátku na ni děti samozřejmě jen zíraly, což pro ni bylo velice těžké. Nejnáročnější prý však bylo začlenit se do kolektivu. Postupem času si na ni děti zvykly a nyní se mezi svými přáteli cítí dobře a rozhodně si nemůže stěžovat. Ale samozřejmě kamkoli přijde, tam budí velkou pozornost. Navíc díky jejímu vzhledu a dobře rozjeté modelingové kariéře sleduje Assel na instagramovém účtu téměř 70 tisíc lidí. 

Assel je nyní čerstvých 15 let a Kamile jsou 2 roky. Ani jedna z nich se nepodobá na žádného z rodičů, kteří jako rodilí Kazaši mají tmavou pleť. Jejich bratr, který není albín, se prý velmi brzy začal ptát, proč není jako jeho sestry. Rodiče mu vše trpělivě vysvětlovali a nyní se svými jedinečnými sestřičkami hrdě chlubí.

Klepněte pro větší obrázek

Témata: Zajímavosti, Galerie, Mateřství, Sourozenci, Příběhy, Rodičovství, Dcera, šok, Životní příběh, Sestra, modelka, albínka, Genetická vada, Dech, Vada, Lékař
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
I rodiče jsou jenom lidi aneb čím vším se provinili tito tátové? Jejich pikantní prohřešky vás (ne)skutečně pobaví!
Mrázková Dita
Nejen pro tatínky
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie