Maminka.czZdraví

Nastávající i novopečené maminky mají nárok na příspěvek 3 000 Kč!

Reklama
25. 11. 2020
Nastávající i novopečené maminky mají nárok na příspěvek 3 000 Kč!
Od vydání těhotenské průkazky do 12 měsíců od porodu si můžete zažádat o finanční příspěvek VZP až 3 000 Kč. Nenechte ho propadnout!

Všechny těhotné ženy i maminky by měly vědět, že u VZP mají nárok na finanční příspěvek ve výši až 3 000 Kč! Bohužel se setkáváme s tím, že skoro polovina žen tyto příspěvky nevyužije. Pokud tedy ve svém okolí máte nastávající nebo novopečenou maminku, sdílejte jí tento článek, nebo ji alespoň informujte o tom, že i ona má na příspěvek nárok.

Největší zájem je o příspěvek na prvotrimestrální screening

Nastávající maminky mohou příspěvek až do celkové výše 3 000 Kč využít na různá vyšetření, která nejsou hrazená ze zdravotního pojištění. Nejčastější volbou těhotných žen je kombinovaný screening v 1. trimestru (tzv. screening Downova syndromu), případně pak podrobné hodnocení morfologie plodu ve 2. trimestru či ultrazvukový screening růstové restrikce plodu ve 3. trimestru. Na kterékoli z těchto vyšetření lze získat 1 500 Kč. Další možností je neinvazivní prenatální test (např. TRISOMY test).

Uvedená vyšetření nejsou tím jediným, na co může nastávající maminka příspěvek od VZP čerpat. Mezi benefity najdete také příspěvek na kurzy přípravy k porodu pořádané porodnicí, nejrůznější pohybové aktivity vhodné v těhotenství nebo příspěvek na dentální hygienu.

Příspěvek mohou využít i maminky po porodu

Příspěvek lze uplatnit i po porodu, a to na pomůcky ke kojení nebo služby laktačních poradkyň, nebo dentální hygienu. Oblíbeným benefitem je i příspěvek na zakoupení nebo pronájem monitoru dechu miminka.

Klepněte pro větší obrázek

VZP má dárek i pro narozené miminko

Jako dárek získáváte od VZP po porodu příspěvek na potřeby nebo pomůcky pro miminko v hodnotě 500 Kč. Pomůcky můžete zakoupit v kamenné lékárně, nebo i prostřednictvím online lékáren, respektive jejich e-shopů.

Věděli jste, že maminky nedonošených dětí mají nárok na další 3 000 Kč?

U VZP rozhodně ano! Miminkům, která se narodí s nižší váhou než 1 500 gramů, přispívá dalších 3 000 Kč, které lze využít na nákup speciální výživy a rehabilitační péči. Zdraví našich klientů, malých či velkých, je VZP totiž vždy na prvním místě.

Zdravý pohyb je důležitý pro správný vývoj dítěte

S aktivním pohybem můžete začít už v miminkovském věku, a to plaváním nebo vaničkováním. Na tyto aktivity přispívá VZP až 500 Kč dětem do 1 roku. Pro starší děti pak můžete obdržet příspěvek ve výši 1 000 Kč na nejrůznější organizované pohybové aktivity.

A nechybí ani příspěvek na očkování

Pokud hodláte dítě očkovat proti rotavirovým nákazám nebo klíšťové encefalitidě, přispěje vám VZP až 700 Kč na každé z těchto očkování. Dalších 2 500 Kč pak můžete obdržet v případě očkování proti meningokokovým nákazám typu B. Příspěvků na očkování je (a nejen pro děti) celá řada a lze je kombinovat.

Ještě nejste u VZP? Máte nejvyšší čas přejít!

Klepněte pro větší obrázek

Změnit pojišťovnu můžete pouze jednou ročně, a to k 1. dni kalendářního pololetí. Nyní můžete podat žádost o přeregistraci nejpozději do 30. září, poté běží 3měsíční čekací lhůta, takže pojištěnci VZP se stanete 1. ledna. Tak co, vsadíte na jistotu i vy a přejdete k VZP?

Více informací najdete na www.chcemedovzp.cz

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Velký rodinný a vztahový horoskop pro rok 2021: Co čeká vaše znamení?
Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Tři oříšky pro Popelku: Kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině

Horoskopy

Panna V minulých měsících jste byli ve vztahu spíše odcizení, ale teď to zas míří k lepšímu. S protějškem…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ingrid, Ingeborg, Inna

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné