Maminka.czDěti

Nástrahy podzimu: jak spolehlivě ochráníte dětskou pokožku?

Reklama 12.  10.  2021
Nástrahy podzimu: jak spolehlivě ochráníte dětskou pokožku?
Nepříjemný chlad, vlezlý vítr, první ranní mrazíky i všudypřítomný smog jsou negativní faktory, před kterými je třeba jemnou pleť našich nejmenších bránit. Co bychom rozhodně neměli podcenit?

Přiměřené oblékání

Stojíte před skříní už pár minut a stále si nevíte si rady, co zvolit do proměnlivého počasí? Nehledejte v tom žádnou vědu! U oblékání těch nejmenších se držte osvědčeného principu vrstvení. To oceníte především při přechodech z chladu do tepla, kdy přebytečné oblečení snadno a rychle svléknete. Nejdůležitější je první vrstva, ta musí být příjemná a hřát. Zapomeňte na syntetické materiály, minimálně u spodní vrstvy volte přírodní látky jako bavlnu či bio bavlnu, které jsou prodyšné a citlivá pokožka je velmi dobře snáší.

Rodiče obvykle nechtějí oblékání podcenit a volí spíš teplejší oděvy, to ale může způsobit přehřátí, které je však nebezpečnější, než kdyby měla být vašemu miminku maličko zima. Pokud si nejste jistá, jestli jste své miminko oblékla adekvátně počasí, zkuste osvědčený tip – přiložte ruku na zátylek dítěte a pokud se potí, měla byste nějakou vrstvu ubrat.

Pleť jako v bavlnce

Pokožka je v chladnějším období daleko citlivější než obvykle a u dětí to platí dvojnásob. Proto bychom se měli postarat o to, aby byla jemná pleť těch nejmenších jako v bavlnce i za sychravého a chladného počasí. Přicházejí první mrazíky? Obloukem se vyhněte krémům obsahujícím vodu, může totiž zmrznout a způsobit popraskání citlivé pleti. Ve studenějších měsících používejte na obličej výhradně speciální krémy proti chladu a větru na bázi přírodních olejů, které jemnou pokožku spolehlivě ochrání.

Pokud se přeci jen po delším pobytu venku objeví na kůži začervenání, vyzkoušejte tajný recept našich babiček a na zarudlá místa přiložte na pár minut odvar z heřmánku. Blahodárnými účinky na regeneraci kůže je po celá staletí proslulý také měsíček lékařský, který je cenným zdrojem vitamínů, navíc působí hojivě a protizánětlivě. Jedinečné účinky této zářivě oranžové bylinky můžete snadno vyzkoušet ve formě Pleťového krému Linteo Baby s BIO měsíčkem lékařským, který pokožku šetrně ošetří.

Posílení imunity pokožky

Pro podporu přirozené obranyschopnosti dětské pokožky je zapotřebí pravidelná péče. O celkové posílení imunity kůže se spolehlivě postará dětská kosmetická řada Linteo Baby. Díky vysokému obsahu vzácných přírodních olejů a extraktů z léčivých bylin bohatých na vitamíny blahodárně působí na dětskou pokožku a pomáhá jí s regenerací i výživou, aniž by narušovala její ochrannou vrstvu. Linteo Baby obsahuje ingredience získávané výhradně z české přírody, právě proto je skvěle snášena i velmi citlivou pokožkou a je vhodná pro nejmenší děti již od narození.

Témata: Děti, Reklama, Prezentace klienta
Mohlo by vás zajímat
Orgasmický porod: Je vůbec možné ho opravdu zažít?
Víchová Tereza
Hypnoporod
GALERIE: Po porodu: Únava, povislé bříško, poporodní kalhotky. Ale největší pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Mateřství
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod